Şimdi Ara

Arrow Launcher uygulaması Microsoft Launcher oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arrow Launcher uygulaması Microsoft Launcher oldu

Microsoft Garage projesi olarak 2015 yılında doğan ve bugüne kadar kendisine hatırı sayılır bir kitle oluşturan Arrow Launcher ana ekran uygulaması, önemli bir güncelleme aldı. Güncelleme ile uygulamanın da ismi değişti.

İş ciddileşti

Uygulama artık Microsoft Launcher olarak Google Play mağazasında yer alacak. Microsoft’un bu adım ile projeye daha ciddi bir şekilde eğileceği yorumları yapılıyor. Son dönemde Android üreticileri ile anlaşarak ofis uygulamalarını cihazlara ön yüklü olarak entegre ettiren Microsoft, bu konuda daha fazla şeyler yapmak istiyor olabilir.

Ayrıca Bkz.Stranger Things oyunu indirmeye sunuldu

Edge tarayıcısını mobile getiren firma Microsoft Launcher ile birlikte Android cihazlarda ön yüklü yer alması için üreticilere baskı yapabilir. Android tarafında iyi bir kullanıcı kitlesi yakalayan Microsoft için bu sağlam bir reklam altyapısı anlamına da geliyor.

Microsoft Launcher güncelleme ile bazı özellikler de kazandı. Continue on PC adındaki özellik bir fotoğraf veya linki Windows 10 bilgisayarınıza tek dokunuşla göndermenizi sağlıyor. Ayrıca kişilerin ana ekrana sabitlenebilmesi ve uygulama için sürükleme hareketlerinin kişiselleştirilebilmesi de yenilikler arasında.

Microsoft Launcher: Google Play

• Microsoft Android cihazlari uretmeli. Hic olmazsa Lumia 950 XL ve 950 ve 550 ye Android 8.0 i verse ...

• Şu anda kurdum deniyorum. Pek güvenim yoktu açıkçası ama çok güzel bir launcher uygulaması olmuş. Tavsiye ederim.

• Microsoft ilk defa böyle iyi bir iş başarmış,başta dedim ya bunların yaptığından bir cacık olmaz ama yukledıkten sonra dedim adamlar yapmış süper olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet uygulama hem seri hem kullanışlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nova kullanmasaydım Microsoft nam-ı diğer Arrow Launcher kullanıyor olurdum. İlk çıktığı zamanlardan beri zaman zaman indirip deniyorum. Oldukça hızlı ve esnek bir yapısı var. Paralı Nova Launcher'dan neredeyse hiç bir eksiği yok. Son güncelleme ile daha da iyi olmuş. Hep söylüyorum Microsoft kendi Android telefonunu üretip bu launcher'ı kullansa çok daha isabetli bir iş yapmış olur. Belki de o yöne doğru ilerliyor. Kim bilir?

• Koskoca Microsoft'un geldiği duruma bak. Düzgün bir mobil işletim sistemi yapmayı nasıl başaramadı hala aklım almıyor. Ortada iOS ve Android diye bir şey yokken Motorola MPX 200'de Windows Mobile kullanıyorduk, uygulamaları port ediyorduk, rom atıyorduk, her gün forumda gelişmeleri tartışıyorduk. Onca yıldan sonra nasıl hala bu işi başaramadı inanamıyorum. Kullanıcıların geri dönüşlerine değer verseydi, bu konu hakkında daha fazla çalışsaydı en güzelini yapabilirdi. Kimsenin beğenmediği Metro arayüzü kullanarak zaten işi batıracağı belliydi. Şu yaptığı launcher gibi bir arayüzü kullansaydı ve marketini genişletseydi şu anda çok farklı bir noktada olurdu.

Microsoft, müşterisini düşünmeyen, başladığı bir sürü işi yarıda bırakan ve devamlılığı olmayan bir şirket.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Microsoft Android cihazlari uretmeli. Hic olmazsa Lumia 950 XL ve 950 ve 550 ye Android 8.0 i verse ...

Microsoft Android telefon çıkartmaz bu launcher gibi yapıp kendi marketinede Google Play'deki uygulamaların en azından %80 nini getirseydi ve PC deki gibi bir dosya yöneticisi yapsaydı o zaman kral olurdu ama Android asla çıkarmaz.Bir yazılım şirketi rakip firmanın yazılımını kullanmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft baktı ki kendisi bi sistem tutturamıyor, uygulama ve arayüz monte ederek Android'e yönelmeye karar verdi galiba. O kadar tecrübe, mali güç, beyin kadro olmasına rağmen mobilde olmayan koskoca bir "yazılım devi".

• Akıcı ve sorunsuz ilk gün deneme sonunda denemeye devam şans verilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Flag_Ship_Killer

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Microsoft Android cihazlari uretmeli. Hic olmazsa Lumia 950 XL ve 950 ve 550 ye Android 8.0 i verse ...

Microsoft Android telefon çıkartmaz bu launcher gibi yapıp kendi marketinede Google Play'deki uygulamaların en azından %80 nini getirseydi ve PC deki gibi bir dosya yöneticisi yapsaydı o zaman kral olurdu ama Android asla çıkarmaz.Bir yazılım şirketi rakip firmanın yazılımını kullanmaz.

Ama olay şu ki Android tam olarak Google tekelinde değil. Telefon üreticileri nasıl arayüz basıp kendi işletim sistemleri gibi lanse ediyorsa Microsoft da yapabilir ama o topa girmezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

Koskoca Microsoft'un geldiği duruma bak. Düzgün bir mobil işletim sistemi yapmayı nasıl başaramadı hala aklım almıyor. Ortada iOS ve Android diye bir şey yokken Motorola MPX 200'de Windows Mobile kullanıyorduk, uygulamaları port ediyorduk, rom atıyorduk, her gün forumda gelişmeleri tartışıyorduk. Onca yıldan sonra nasıl hala bu işi başaramadı inanamıyorum. Kullanıcıların geri dönüşlerine değer verseydi, bu konu hakkında daha fazla çalışsaydı en güzelini yapabilirdi. Kimsenin beğenmediği Metro arayüzü kullanarak zaten işi batıracağı belliydi. Şu yaptığı launcher gibi bir arayüzü kullansaydı ve marketini genişletseydi şu anda çok farklı bir noktada olurdu.

Microsoft, müşterisini düşünmeyen, başladığı bir sürü işi yarıda bırakan ve devamlılığı olmayan bir şirket.

Hocam ben o kadar eskilere yetişemedim ama Windows olarak Omnia Lite cihaz kullanmışlığım var.

Benim de aklım almıyor, ben hadi sektörde 3. dev geliyor derken patladı herifler. Ben 8.1 kullanıyorum PC'de başlat menüsünü unuttum zaten, Metro arayüzü de ilk başta biraz hoşuma gitmişti (o kadar linç yeyince birkaç düzeltme yaparlar diye düşündüm [YAPMADI]) ama birleştirelim deyince varolan sistemi de leş ettiler. Windows 10'da bile hala Metro ile eski arayüz çakışıyor. Sırf o düzensizlikten dolayı deli oluyorum 8.1'de ama artık 7'ye de dönülmez yani.

Hayır anladık el çektiniz de tüm cihazlara destek kesip, Here gibi hizmetlerin de fişini çekmek nedir? Dünya devi şirketsin, zarar etsen bile müşteri güveni kaybetmemek için var olan cihazlardan destek kesmemeye çalışmalılardı, tüm kullanıcıları ortada bıraktılar.

Buradan oturduğumuz yerden yorumluyoruz bir bildikleri yok mu diye düşünüyorum ama CEO veya Yazılım ekibi koltuğundan göremiyor mu acaba bu saçmalıkları anlamıyorum.

Ama Microsoft Garage olayı konusunda sevinçliyim, Google da birçok inovatif ürününü şirket içinde buna benzer bir uygulama yaparak ortaya çıkarttı diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 6 Ekim 2017; 22:19:50 >

• Kendilerinden ümidi kestiler şimdi rakibe çalışıyorlar.

• Ekrandaki simgeleri otomatik düzeltme yok mu? Ben mi bulamadım. yardımcı olan arkadaşlar varsa teşekkür ederim.

• Ekrandaki simgeleri otomatik düzeltme yok mu? Ben mi bulamadım. yardımcı olan arkadaşlar varsa teşekkür ederim.

• Androidde kullanılan lisanslardan iyi para geliyor demek ki Microsoft tatlı parayı seçip Android kanadına yatırım yapmaya devam ediyor.
  • Gm5 Plus bildirimleri simge üstünde gösterme özelliği olsa hemen yüklerim. Mecbur nova 😉

• Yıllarca Windows Mobile kullandım. Hem androide göre hemde IOS'e göre çok zayıftı. HTC için verdiğim paraya hiç değmedi. HTC'yede Microsofta güvenmiyorum.
  • Microsoft launcher aktif kullanıyorum, beğeniyorum bence xiaominin poco launcherinden daha iyi. Tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.