Şimdi Ara

---->COWON D2 ANA KONU<----(İNCELEME,YORUMLAR,TAVSİYELER..)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.228
Cevap
4
Favori
241.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkdaşlar.sizleri beklettiğim için özür dilerim.d2 nin şarj süresi hakkında bilgi sahibi olmak için biraz gecikti incelemem(şarjı bitmiyor bunun yaw).umarım bu incelemem cowon d2 almayı düşünenler,merak edenleriçin bir referans olur.İŞTE BAŞLIYORUZ.......

İLK İZLENİM:

D2 yi ilk elinize aldığınızda diğer cowon modelleri gibi kaliteli olduğunu anlıyorsunuz.plastiğin verdiği dokunma hissi gerçekten yüksek kaliteli malzemelerden üretildiğini kanıtlar nitelikte.genel görünüm olarak ince bir digital fotoğraf makinesine benziyor.arkadaşarımın çoğu ilk gördüğünde fotoğraf mak. sandı.üst kısmında 4 adet tuş bulunuyor.biri açma kapama diğer üçü de m(menü)ve ses ayar tuşları.kullanımları gayet rahat.sol yanında da usb,reset ve external(line in,tv out ve şarj adaptörünü buraya bağlıyorsunuz).tuşarının bulunduğu kapaklı bir bölme var.altta da sd/mmc yuvası bulunuyor.cihaz yaklaşık 90 gram ve boyutları bir pmp için küçük.fakat ekranı boyutlarına göre hayli büyük bu nedenle de bana göre piyasada tartışmasız taşıması en kolay pmp kesinlikle D2.

SES:

37+37 mW ses çıkışıyla tartışmasız en iyi pmp.size garanti veriyorum ki ses kalitesi daha önceki tüm tecrübelerinizi unutturacak.özellike basslar ve tizleri çok net bir şekilde ayrması beni mest etti.yani bir yandan deli gibi bass verirken diğer yandan da en az basslar kadar etkileyici olan tizleri duyabiliyorsunuz.baslar yüzünden kulaklık kulağınızda titriyor resmen.ipod nano kullananlar iyi bilir(ben de kullanıyordum)nano tiz ağırlıklı ses verir fakat verdiği tizler zamanla kulak tırmalayıcı boyuta gelir.bu durum D2 de asla yok.tizler çok sıcak ve kulak tırmalamıyor.ayrıca ses kademesi diğer cowonlar gibi 40 değil tam 50 kademe!!!inanın 25 in üstü çok çok fazla geliyor.zaten kulaklıklar 34-35 ten sonra pes ediyor ve cozurdamaya başlıyor.D2 birçok ses efektini de içeriyor.bunlar:BBE, mach3bass,3Dsurround,mp enhance,stereo enhance.doğru EQ ayarları ve bu efektler sayesinde mükemmelin ötesinde bir sese sahip oluyorsunuz.

VİDEO OYNATMA:

D2 video konusunda seste olduğundan da iyi.içinde gelen jet audio programıyla videoları çevirebiliyorsunuz.wmv ve avi formatlarını destekliyor.ben avi formatına birkaç film çevirip izledim ve neredeyse lcd monitör kalitesinde sonuç alabiliyorsunuz.2.5'',320*240 çözünürlük ve 16 milyon renk sayesinde video izlerken D2 mle gurur duyuyorum.izleme açısı da gayet başarılı.yalnız direkt güneş ışığında ekranı en parlak seviyeye getirseniz bile iyi bir performans segileyemiyor.zaten bu da lcd lerin hepsi için geçerli.bu arada ben 10 seviye parlaklıktan 5 i kullanıyorum.oda içerisinde yeteli oluyor.

VERİ TRANSFERİ:

veri transferi usb 2.0 üzerinden yapılıyor.hızı da gayet başarılı.yaklaşık 50 cm lik bir kabloyla geliyor.

RESİM GÖRÜNTÜLEME:

ekran büyük olduğu için resimler büyük bir keyifle izleniyor.resimler arası geçiş hızlı fakat ilk önce bulanık görünüyor daha sonra düzeliyor.bu işlem yaklaşık 1 sn sürüyor.touchsreen burada büyük kolaylık sağlıyor.resmi açmanız için üzerine 2 defa dokunmanız yeterli.ayrıca zoom yaptığınızda parmağınızı(ben parmağımı kullanıyorum)ekran üzerinde gezdirerek resimin istediğiniz bölümünü görebiliyorsunuz.resimleri arkaplan olarak ayarlayabiliyorsunuz.

RADYO:

radyo çekim hasasiyeti istediğim gibi değil fakat yeterli.dahaiyi olabilirdi.otomatik kanal arama özelliği sayesinde o bölgedeki kanalları 24 istasyona kadar kaydedebiliyor. bant aralığını ülkeye göre ayarlayabiliyorsunuz.

SES KAYDI:

RADYODAN:eğer radyo kanalı çok net ise yaptığı kayıt adeta insanı hayrete düşürüyor.hiçbir taban ses olmadan(radyoda yoksa o ses)aynen sonuç alıyorsunuz.
    LİNE İN:kutu içeriğinde line in kablosu olmadığından deneyemedim.
    DIŞ SES:işte ses kayıtta bittiğim nokta.bir aletin mikrofon hassasiyeti bu kadar mı olur yaw.denemelerimde sessiz bir ortamda normal nefes alış verişlerimi bile kaydetti!!!kafayı yiyecektim.arkadaşım da sessiz bir odada klasik gitar kaydı yaptı ve kaset çıkarmaya karar verdi.sanki stüdyo kaydı gibi.

bu arada tüm kayıt seçenekerinde ses seviyesi ve bit aralığını ayarlayabiliyorsunuz(ses:1-5,bit:32-256 arası).

MENÜ ,FONKSİYONELLİK VE TOUCHSCREEN:

menü ikonlarının tasarımı çok hoş.ve bu alt menülerde de mevcut.resimlerden okuma yazma bilmeyen bile rahatça kullanabilir.kulanımı gerçekten çok basit birkaç dakikada alışıyorsunuz.ayrıca o an çalan neyse(radyo müzik vs)ekrana dokunarak altta çıkan seçeneklerden rahatça tüm ayarlara ulaşabiliyorsunuz.touchscreen çok kaliteli koruma filmi de mevcut.fakat ben stylus kalemi kullanışlı bulmadım.ucu ince olduğundan zamanla ekranda iz bırakabilir.şahsen parmaklarımla kullanıyorum.parmaklarım kalın olmasına rağmen bir sorun olmuyor.

BATARYA SÜRESİ:

işte incelememin gecikmesinin sebebi..6 gündür kurcalıyorum bitmedi bir türlü.cowon mühendisleri bunun için çok uğraşmış galiba.52 saat müzik ve 10 saat video kesinlikle kafadan atılmış bir rakam değil.

KUTU İÇERİĞİ:

açıkçası pek tatmin olmadım.line in ve tv out kablosu yok maalesef.kutudan çıkanlar:kulaklıklar,usb kablosu,şarj adaptorü(ucu farklı dönüştürücü gerekiyor.telefoncularda var),stylus kalem ve yazılım cd si.

SONUÇ:

evet dilimin döndüğü kadar cowon D2 yi sizlere tanıtmaya çalıştım.bence hem küçük olsun hemde büyük bir ekranda film izleme olanağım olsun diyorsanız D2 yi düşünmeden alın.eşşiz ses kalitesi de cabası.ben aldığıma çok memnunum.umarım yazım D2 hakkındaki soru işaretlerini kaalardan kaldırır.görüşmek dileğiyle....

NOT:bu yazı DH efee09 tarafından yazılmıştır.lütfen forumlarda yayınlarken alıntı olduğunu belirtiniz.EMEĞE SAYGI GÖSTERELİM.

İŞTE RESİMLER:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe -- 14 Şubat 2009; 15:21:51 >

• aletin süper bir aygıt olduğu ortada.inceleme için teşekkürler, benim de hayallerimi süsleyen bir ürün

inceleme için teşekkürler,güle güle kullan
  • Eline sağlık kardeşim, güzel olmuş.

Resim ekleme olayına gelince çektiğin resimleri önce imageshack.us adresine upload yapıyosun daha sonra orda verilen linklerden en alttakini
    [image] BURAYA [/image] copy/paste yapıyosun, hepsi bu kadar...

En kısa sürede resimlerini bekliyoruz...

Düzeltme: Güle Güle kullan demeyi nasıl da unutmuşum ben yaw...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mTm -- 13 Mart 2007; 17:44:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mTm

Eline sağlık kardeşim, güzel olmuş.

Resim ekleme olayına gelince çektiğin resimleri önce imageshack.us adresine upload yapıyosun daha sonra orda verilen linklerden en alttakini
    [image] BURAYA [/image] copy/paste yapıyosun, hepsi bu kadar...

En kısa sürede resimlerini bekliyoruz...

Düzeltme: Güle Güle kullan demeyi nasıl da unutmuşum ben yaw...
    inceleme için sağol.

1)convert ettiğin filmlerde boyut nasıl oluyor, bir film kaç mb'a dönüşüyor?

2) radyoda seni memnun etmeyen şey nedir?

3) yanında kılıf geldimi?

4) bir de nasıl temin ettiğin hakkında bilgi verebilirsen çok iyi olur.
    ne kadara mal oldu?
    ne kadar sürede geldi?

• quote:

Orijinalden alıntı: laider

inceleme için sağol.

1)convert ettiğin filmlerde boyut nasıl oluyor, bir film kaç mb'a dönüşüyor?

2) radyoda seni memnun etmeyen şey nedir?

3) yanında kılıf geldimi?

4) bir de nasıl temin ettiğin hakkında bilgi verebilirsen çok iyi olur.
    ne kadara mal oldu?
    ne kadar sürede geldi?

Alıntıları Göster
    COWON'un hayırlı olsun arkadaşım. İncelemene fotoğrafları eklersen havası da gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paramedik 112

COWON'un hayırlı olsun arkadaşım. İncelemene fotoğrafları eklersen havası da gelir.

Alıntıları Göster
    Usb aletini taktıgında sana usb'den şarj olsun mu yoksa depo aygıtı olacak mısın diye bi seçenek sunuyopr mu cünkü.. zırt pırt usb'ye taktıgımda direk şarj etmek istemiyorum, bu olay bili bi süre sonra mahvediyor.. 10 dakka şarkı at sonra cıkart zırt pırt pilin böyle şarj olması kötü olur bence..

a2'de böyle bir secenek var diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

Usb aletini taktıgında sana usb'den şarj olsun mu yoksa depo aygıtı olacak mısın diye bi seçenek sunuyopr mu cünkü.. zırt pırt usb'ye taktıgımda direk şarj etmek istemiyorum, bu olay bili bi süre sonra mahvediyor.. 10 dakka şarkı at sonra cıkart zırt pırt pilin böyle şarj olması kötü olur bence..

a2'de böyle bir secenek var diye biliyorum

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun efe mutlaka resim koy manyak alet yaw bende alacam koydum kafama

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Hayırlı olsun efe mutlaka resim koy manyak alet yaw bende alacam koydum kafama

Alıntıları Göster
    online nereden alabilirim ben bu aeti

• quote:

Orijinalden alıntı: pdr42

Alıntıları Göster
    güzel inceleme...
    dostum nereden kaça aldın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pdr42

Alıntıları Göster
    Turkıyede henuz yok. Ya gg den alabılırsın yada 2.el bolumunde satan arkadaslarla ırtıbata gec. Ayrıca ınceleme ıcın tesekurler dostum guzel olmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmbrbr -- 14 Mart 2007; 20:53:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmbrbr

Turkıyede henuz yok. Ya gg den alabılırsın yada 2.el bolumunde satan arkadaslarla ırtıbata gec. Ayrıca ınceleme ıcın tesekurler dostum guzel olmus.

Alıntıları Göster
    Ohh be,ne zamandır güzel bir incelemeye hasrettik,Türkiye'de satılıyor ama malesef stoklarda yok :)
    Keşke kendi hafızasını düşük tutup fiyatta indirime gitselerdi,Sd kart anlam kazanırdı,birde deneme imkanın olduğu zaman max. kaç gb Sd kart destekliyor onu yazar mısın?

Siteden fotosunu buldum boyut olarak karşılaştırmak isteyenlere;

EDİT:Buradaki bilgi doğruysa 4gblık SD kartları destekliyormuş,yeme de yanında yat
    http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=cowon+d2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsk -- 13 Mart 2007; 23:21:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tsk

Ohh be,ne zamandır güzel bir incelemeye hasrettik,Türkiye'de satılıyor ama malesef stoklarda yok :)
    Keşke kendi hafızasını düşük tutup fiyatta indirime gitselerdi,Sd kart anlam kazanırdı,birde deneme imkanın olduğu zaman max. kaç gb Sd kart destekliyor onu yazar mısın?

Siteden fotosunu buldum boyut olarak karşılaştırmak isteyenlere;

EDİT:Buradaki bilgi doğruysa 4gblık SD kartları destekliyormuş,yeme de yanında yat
    http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=cowon+d2

Alıntıları Göster
    Hayirli olsun hocam

Oncelikle okuduklarim sonucunda yeni fw ile HCSD kartlari destekliyor, bu da su anda 8gblik HCSD kartlarin piyasada oldugu dusunulurse, simdiden 12gb etti bile :)

Ses ve yapim kalitesinden suphem yok kesinlikle. Cowon hakikaten cok guzel bir cihaz yapmis.(herzamanki gibi)

Sunu merak ediyorum. Muhtemelen elinde tv-out kablosu yoktur ama benim en cok merak ettigim tv-out.
    http://iaudiophile.net/forums/forumdisplay.php?f=53 forumunda cok iyi bilgiler var buradan da takip edebilirsin.
    Okuduklarim dogrultusunda tv-outun cok kotu oldugu. TV ye baglayinca d2nin ekran karariyor ve sadece tvden gorebiliyorsunuz, video degistirmek icin d2yi acip videoyu degistirip sonra tekrar tvye donmeniz gerekiyormus, ve cozunurluk kotuymus. Buna cok uzuldum. Ama tabi bu d2nin mukemmele yakin bir cihaz olmasini degistirmiyor.

Umarim bunlar ywni bir fw ile degisir. Verdigim linkte cok guzel seyler var mutlaka oku

Tekrar hayirli olsun gule gule kullan

• laider

1-boyut tam ekran oluyor
    2-radyonun çekim hassasiyeti hoşuma gitmedi.ama yeterli.kanalları biraz zor buluyor gibi.
    3 yanında kılıf yok mallesef.
    tech türk

teşekkür ederim.fotoları bugün eklerim inş.ama açtığım konuyu nasıl editleyeceğimi bilmiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.fotolar incelemenin içinde görünsün istiyorum.

bisquit
    takar takmaz şarj oluyor ve bunu drğiştiremiyiyoruz.belki yeni firmwire ile düzelir.

niyatovic

gg den aldım 450 ytl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efe

laider

1-boyut tam ekran oluyor
    2-radyonun çekim hassasiyeti hoşuma gitmedi.ama yeterli.kanalları biraz zor buluyor gibi.
    tech türk

teşekkür ederim.fotoları bugün eklerim inş.ama açtığım konuyu nasıl editleyeceğimi bilmiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.fotolar incelemenin içinde görünsün istiyorum.

bisquit
    takar takmaz şarj oluyor ve bunu drğiştiremiyiyoruz.belki yeni firmwire ile düzelir.

niyatovic

gg den aldım 450 ytl
    laider yanlış anlamışım pardon.
    1gb lık bir film yaklaşık 300-350 mb tutuyor.

tv out konusunda bir bilgi yok fkat seçeneklerden tv out dediğim zaman senin de belirttiğin gibi kendi ekra
    nını kapatıyor
    bu arada tüm arkadaşlara hayırlı olsun dilekleri için teşekkür ederim

• quote:

laider

1-boyut tam ekran oluyor
    tech türk

bisquit

niyatovic

gg den aldım 450 ytl
    quote:

Orjinalden alıntı: efee09

laider

1-boyut tam ekran oluyor
    tech türk

bisquit

niyatovic

gg den aldım 450 ytl

Hocam nickinin hizzasında sağ tarafta "Değiştir" ikonuna tıklayacaksın(ilk mesajında) daha sonra arkadaşların dediği gibi fotoları uploadlayıp koyacaksın,iyi fiyata almışsın hayırlı olsun

• quote:

tv out konusunda bir bilgi yok fkat seçeneklerden tv out dediğim zaman senin de belirttiğin gibi kendi ekra
    nını kapatıyor

Alıntıları Göster
    quote:

nını kapatıyor

Arkadaş cihazın hayırlı olsun ,tv out konusunu surun olarak görme çünkü Zen vision M i Tv ye balayınca onunda ekranı kararıyor menü işlemlerini tvden yapıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: talipb

quote:

nını kapatıyor

Arkadaş cihazın hayırlı olsun ,tv out konusunu surun olarak görme çünkü Zen vision M i Tv ye balayınca onunda ekranı kararıyor menü işlemlerini tvden yapıyorum

Alıntıları Göster
    Sanırım yeni gelecek olan A3'te olacak H264 desteği D2'de yok. Yanlışsam lütfen düzeltin

• quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Sanırım yeni gelecek olan A3'te olacak H264 desteği D2'de yok. Yanlışsam lütfen düzeltin

Alıntıları Göster
    efee09

yaptığın incelemenin arkasında durup bir de hepimizin sorularını cevaplıyorsun, çok sağol.
    hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

efee09

yaptığın incelemenin arkasında durup bir de hepimizin sorularını cevaplıyorsun, çok sağol.
    hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.

Alıntıları Göster
    quote:

ne demek arkadaşım.benim amacım da inceleme yazıp ortadan kaybolmak değil zaten.maksat forumdaki kardeşlerimi bilgilendirmek.zaman buldukça cevaplamaya çalışıyorum. hayırlı olsun dileklerin için ayrıca teşekkür ederim

• quote:

quote:

ne demek arkadaşım.benim amacım da inceleme yazıp ortadan kaybolmak değil zaten.maksat forumdaki kardeşlerimi bilgilendirmek.zaman buldukça cevaplamaya çalışıyorum. hayırlı olsun dileklerin için ayrıca teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    Düşündüğümden daha ufakmış (Gerçi bu COWON, ben neden küçük düşünüyorsam ).

Fotoğrafları ekleyince daha iyi olmuş.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.