Şimdi Ara

YouTube’dan beyazperdeye: Oha Diyorum film fragmanı yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube’dan beyazperdeye: Oha Diyorum film fragmanı yayınlandı

Bundan beş altı yıl kadar önce şarkıcıların sinema sektörüne girmesi tartışılırken günümüzde sosyal medya fenomenleri beyazperdeye adım atıyor. İlk olarak farklı rollere bürünerek oyunculuğunu sergileyen fenomenler son zamanlarda kendi karakterlerini olduğu gibi sinemaya aktarıyor. OHA Diyorum YouTube kanalının filmi de bunlardan birisi olacak.

Vine ile başlayan furya sonrası 2015 yılında Cem Gelinoğlu’nun senaryosunu kendi yazdığı Ali Kundilli filmi vizyona girmiş, büyük ilgi görünce serinin ikinci filmi çekilmişti. Aynı yıl içerisinde Doğa Konakoğlu, Mustafa Ak ve Oğuzhan Uğur’un yer aldığı Pişt filmi vizyona girmişti. Sosyal medyadan tanıdığımız isimler zaman zaman sinema ve dizilerde küçük roller almıştı.

YouTube’dan beyazperdeye: Oha Diyorum film fragmanı yayınlandı

Yakın zamanda en çok ses getiren ise yine bir internet fenomeni olan Halil Söyletmez’in çektiği Cumali Ceber filmiydi. Söyletmez'in internet üzerinden skeçlerinde canlandırdığı Cumali Ceber karakterinin uzun metrajlı hikayesini anlatan film 4 Ağustos 2017 tarihinde vizyona girmişti. Film bugüne kadar toplam 460 bin seyirci ve 5 milyon TL gişe hasılatı elde etti. Cumali Ceber filmini merak edip sevenler kadar filmden nefret duyan çok daha geniş bir kitle oluşmuştu. Cumali Ceber filminin IMDB puanı 10 üzerinden 1.3 değerinde.

Pastadan pay almak isteyenlerden sonuncusu ise OHA Diyorum’un yine aynı isimle çıkacak olan filmi oldu. Fragmanı yayınlanan film, YouTube kanalındaki ekibin hırsız kovalama macerasını ele alıyor. OHA Diyorum filmi 3 Kasım 2017 tarihinde vizyona girecek.

• Bu ve benzeri kanalların milyonlarla abonesi var. Mantar gibi biterken , aboneleri de eksik olmuyor. İçerik filan yok. Hadi çocuklar takılıyor diyelim . Hala çizgi film izleyip zevk alan biri olarak , çocuk gözüyle bakıyorum ama yine bir içerik yok. Yeni nesil , ellerinde telefon bu boş beleşlerle vakit geçirerek tamtakır yetişiyor maalesef. Film olayına hiç girmiyorum zaten.
  • Yeşilçam gibi film sektörü bulunan bir ülkenin sinema sektöründe düştüğü duruma bakar mısınız...

• fırat sobutay bildiğim kadarıyla oyuncuydu ama diğerleri gereksiz.. ve saçma film olmş fragmanı zor izledm.

• 2 dk'lık fragmandan bile sıkıldıysam var gerisini sen düşün. Ya da düşünme hiç boşver..

• Gösterime giren bu mokları denetleyen bi kurul ya da bakanlık neden yok?

• Oyunculuk seviyesi yerlerde.

• Bir sektör ne zaman azıcık bir yukarıya doğru ivmelense, hemen ardından bi ton püskül ayağından tutup aşağı çekiyor.. "Eşkıya"dan beri kaliteyi aynı oranda artırsaydık şu an ne seviyede olurduk kimbilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat.92

Gösterime giren bu mokları denetleyen bi kurul ya da bakanlık neden yok?

sinema salonlarının buna para verip oynatması kendi suçları. yakında kar etmediklerini farkedince bu tarz çöpleri kabul etmezler.
  • Komedi komedi .. Baydilar...

• Oha diyorum...

• Adamların hedef kitlesi çocuklar ayni halil Gibi ama hic olmassa kufur edip kotu ornek olmamislar . cocuklarinizi bi filme goturecekseniz bu filme goturun siz bisey anlamasanizda onlar kanaldaki replikleri bildikleri icin cok eğleneceklerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fragmanı sonuna kadar izleyemedim.filmi nasıl izleyecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: Mianfei

quote:

Orijinalden alıntı: Murat.92

Gösterime giren bu mokları denetleyen bi kurul ya da bakanlık neden yok?

sinema salonlarının buna para verip oynatması kendi suçları. yakında kar etmediklerini farkedince bu tarz çöpleri kabul etmezler.

İşte bu yüzden sinemalar hep kar etmeye devam ediyor. Yapım firması parayı sinemadan nakit aldığı için sorun yok. Herşey Cash yani. Bu toplum recep ivedik filmlerine tonlarca para saçtı da ne oldu! Kazanan o oldu basit bir karakterle. Çok mu gülmek istiyorsunuz eski hababam ve benzeri türk filmleri ya da Charlie Chaplin in eski sessiz filmlerini izleyin. Maalesef eldeki malzemelerimiz bu.

• bunu izleyenin zeka seviyesi düşer açık ve net
  • Abone sayıları yüksek diye biliyorum bınların milyonlara gitap ediyorlar, büyük ihtimal iyi izlenme çıkarırlar bu işten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 4 Ekim 2017; 12:21:51 >
  • Filmin ismine bak içeriği belli avellere hitap ediyor...

Ülkenin en büyük potansiyeli avel filmler yapmak.
    günün uyanık kaldığı %85 kısımlık diliminde makara, kakara, kikiri düşünceler içerisinde olmak.

• Şimdiden buraya yazayım; Gişede en az 2-3 rekor kırarlar bu film ile. Cumali Ceber bile bu kadar izlendiyse ve rekorlar kırdıysa bu "Oha Diyorum" filmi büyük ihtimalle çok büyük ses getirecek.

Evet DH kitlesi ve benzeri kitleler olarak bize uymayan filmler bunlar ama biz %1 bilemedin %2'lik bir kesimiz onlar için. Geri kalan kesim sabırsızlıkla bu filme gitmeyi bekliyor.

Bu arada normal sıradan bir çocuk filmi olmuş bence. Bunu bilerek izlerseniz videoyu Cumali Ceber iğrençliğinden sonra gayet güzel film olmuş kitlesi için. En azından iğrenç iğrenç hareketler vs. yok. Çocuklu ailelerin hepsi izlemek isteyecektir.

Beni asıl şaşırtan ise YouTube'un Türkiye'deki gücü oldu. Öyle bir noktaya geldiki baya baya gündemi yönetiyor. Başka ülkelerde bu kadar popüler mi bilmiyorum ama ülkemizde YouTube gerçekten çok büyük bir hale geldi...

• sinema iyice çöplüğe döndü

• Bu ve benzeri kanalların milyonlarla abonesi var. Mantar gibi biterken , aboneleri de eksik olmuyor. İçerik filan yok. Hadi çocuklar takılıyor diyelim . Hala çizgi film izleyip zevk alan biri olarak , çocuk gözüyle bakıyorum ama yine bir içerik yok. Yeni nesil , ellerinde telefon bu boş beleşlerle vakit geçirerek tamtakır yetişiyor maalesef. Film olayına hiç girmiyorum zaten.
  • Mianfei kullanıcısına yanıt
    Çeken de oynatan da kazanıyor hocam. Bişeylerin düzeleceğini sanmıyorum daha da kötüye doğru gitmeye devam eder
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.