Şimdi Ara

Çalışmalar iOS 11'in ciddi batarya problemlerine sebep olduğunu gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çalışmalar iOS 11'in ciddi batarya problemlerine sebep olduğunu gösteriyor

iOS 11; çıktığı günden bu yana kullanıcıları bir çok sorunla karşı karşıya getirdi. Özellikle batarya konusunda isyan eden kullanıcılar, iOS 11.0.1 ara güncellemesinin yayınlanmasına rağmen batarya probleminin devam ettiğini söylüyor.

Çalışmalar iOS 11'in ciddi batarya problemlerine sebep olduğunu gösteriyor 

Güvenlik araştırma şirketi Wandera, iOS 10 ve iOS 11'in sunmuş olduğu batarya süreleriyle ilgili bir anket yaptı. Şirket; 50.000 kullanıcı ile birlikte, 3 gün boyunca yapmış olduğu anket sonuçlarına göre şarj sürelerinin %100'den %0'a düşme sürelerine yukarıdaki grafikte yer veriyor.

Grafiğe bakacak olursak, iOS 11 yüklü cihazın yoğun kullanım esnasında 96 dakikada şarjının tükendiğini gözlemliyoruz. iOS 10'un sunmuş olduğu performansa bakacak olursak iOS 11'den 144 dakika daha fazla kullanım süresi sunuyor. Bu da yaklaşık 240 dakikaya tekabül ediyor.

Apple, 26 Eylül tarihinde 286 MB büyüklüğünde bir ara güncelleme (iOS 11.0.1) yayınlamıştı. Ancak kimi kullanıcılar batarya problemlerinin çözüldüğünü ifade etse de çoğunluk, batarya probleminin hala devam etmesinden yakınıyor.

• Her update de geriye giden yazilim.. Heh iste o apple...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • heygidiiiii ios heygidiiii apple daha dün gibi hatırlıyorum cep telefonlarında flash desteğinin verilmeme sebeplerinde aşırı batarya tüketimi diye ama bakıyorum o gün bugün cihazınız flashsız 1 günü zor şarjsız geçiriyorsunuz.... daha kendi yazılımını stabil edemedin o attığın çamur nasıl yapıştı sana.... batarya teknolojin dip tasarım da yenilik ise diğer firmaları taklit et sen...

• Yazılım güncellemesi alamayn amiral gemisi model sahiplerinin tek tesellisi de bu. Düzeltirler elbette.

Yorumdan sonra..

Xda developerda rom aramaya devam ederler artık ahahahahah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para olmayınca: Bu nasıl telefon ya şarjı bir gün bile gitmiyor kalitesiz dandik telefon! Güncellemeye bak rezalet!

Para olunca: Iphone'dan başkası yalan abi. 3 hareketle işimi görüyorum. Sistem çok stabil yağ gibi akıyor. Yenisi çıksın onu da alacağım.

Geçin bu işleri.

• Apple'ın ios yazılımı, temelde özgürlük üzerine kurulu değil mi? Bildiğiniz linux türevi.. "özelleştirilmiş"

• Birazdan ekrem apple'ı öven bir haber yapar.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Ekrem apple sevici bir yorumla yetinmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marsli61 -- 4 Ekim 2017; 8:10:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OMO OPPLO COK STOBOL TOMOM MO

• Apple Fail, Versiyon: 1024

• quote:

Orijinalden alıntı: grafman09

Apple'ın ios yazılımı, temelde özgürlük üzerine kurulu değil mi? Bildiğiniz linux türevi.. "özelleştirilmiş"

İos Linux çekirdeği diğil Unix çekirdegi kullanır Linux de Unix den türemişdir. Android ve Sailfis Linux kullanır BB10 os ise Qnx işletim sistemi tabanlıdır.
  • Bundan 4 yıl önce aldığım iphone 5'in güncellemelerle nasıl çöp olduğunu bizzat yaşayarak gördüm. Efsanevi ios 6'ı 7'e güncellemeseydim belki hala eski telefonumu kullanıyor olurdum. Her neyse mart ayında iphone 7 aldım ve kendi orjinal sürümü ios 10'da her zaman kalmayı düşünüyorum. Herkese de tavsiye ederim.

• öyle demeyin elmaları var ama...

• ios stabil ya derlerken demek ki her güncelleme sonrası gelen problemlerden bahsediyorlarmış :D

• kalamayacaksın çünkü hep kullandığın uygulamalar 2 sürüm sonra kullandığınız ios sistemi güncel değil güncelleyin diyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

quote:

Orijinalden alıntı: grafman09

Apple'ın ios yazılımı, temelde özgürlük üzerine kurulu değil mi? Bildiğiniz linux türevi.. "özelleştirilmiş"

İos Linux çekirdeği diğil Unix çekirdegi kullanır Linux de Unix den türemişdir. Android ve Sailfis Linux kullanır BB10 os ise Qnx işletim sistemi tabanlıdır.

tekrar yapmışsın..
  • S7 edge de ki Android daha stabil valla ??

Not: 4 yıllık ios kullanıcısı. Ayrıca iPad air de neredeyse çöp oldu 11 ile

• Seneye bu zamanlar ios 12 çıkınca "iOS 11 candır" diye söylenip durur millet. Alışın artık bu durumlara. Genelde ios x.1.0 versiyonundan itibaren stabilite sağlanıyor ioslarda.
  • @Ekrem71

Alooooo neden bu haberi yapmıyon. Önemli değil mi yoksa. Hooop.... kime diyom.

• sallamasyon haber yine

beta 3'den beri kullanıyorum. bozulsa bozulurdu şimdiye kadar

sorun falan yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.