Şimdi Ara

Tesla Model 3 üretiminde hedefleri tutturamadı: Sadece 260 adet araç üretildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tesla, yaklaşık iki buçuk ay önce görkemli bir törenle şirketin yeni otomobili olan Model 3'ü tanıtmış ve 30 adet Model 3'ü sahiplerine teslim etmişti. Şirketin pazar payını artırması ve geniş kitlelere yayılması adına, diğer modellere kıyasla çok daha ucuz olan fiyatıyla, oldukça önemli olan Model 3 için bugüne kadar 400.000'den fazla kişi ön siparişte bulunmuştu. Bu yılın üçüncü çeyreğinde toplam 1500 adet Model 3 üretmek, ekim ayından itibaren ise aylık üretimi 1500 adete çıkarmak isteyen şirketin, bu üretim rakamlarıyla ön siparişte bulunan kişilere araçlarını teslim etmesinin yaklaşık iki yıl süreceği tahmin ediliyordu. 

Tesla Model 3 üretiminde hedefleri tutturamadı: Sadece 260 adet araç üretildi 

Tesla'nın üçüncü çeyrekteki üretim rakamları ise durumun şirketin beklentilerinden çok daha kötü olduğunu gözler önüne serdi. Danışmanlık ve yatırım hizmetleri sunan Cowen&Co analistlerinin raporuna göre şirket, üç aylık dönemde sadece 260 adet Model 3 üretimi gerçekleştirdi. Üretilen bu araçların 220 tanesini sahiplerine teslim eden Tesla, Model 3 üretiminde hedefinin yüzde 20'sine bile ulaşamazken Model 3'lerine kavuşan 220 kişinin de büyük çoğunluğunun şirket personeli ya da yatırımcı olduğu düşünülüyor.

Model X ve Model S Satışları Sevindirdi 

Tesla her ne kadar Model 3 üretiminde ve satışında çuvallasa da üç aylık dönemde Model S ve Model X satışları adeta patlama yaptı. Üçüncü çeyrekte toplam 14 bin 65 adet Model S'i ve 11 bin 865 adet Model X'i sahiplerine ulaştıran şirket, bu satış rakamlarıyla Model X ve Model S satışında rekor kırmış oldu. Tabi şirketin son dönemde üretimine ağırlık verdiği ve büyük beklentiler uyandıran aracı Model 3 olunca bu rekorlar şirket için pek işe yarar görünmüyor. Satış rakamlarının ortaya çıkmasıyla birlikte Tesla hisseleri yüzde 2.5 oranında değer kaybetti.

Tabi şirketin tahminlerin altında kalması ''Model 3'ün üretiminde bir sorun mu var?'' sorusunu akıllara getiriyor. Konuyla ilgili açıklama yapan şirket üretim tesislerinin iyi bir şekilde çalışmasına rağmen üretim darboğazı yaşadığını açıkladı. Model 3'ün üretim ve tedarik zincirinde bir sorun olmadığını vurgulayan Tesla, ''Neyin düzeltilmesi gerektiğini biliyoruz ve kısa vadede üretimdeki darboğaz sorunlarının giderileceğinden eminiz."

Yıl Sonu Hedefine Ulaşması Önemli 

Şirketin söz ettiği sorunları giderip gidermeyeceğini ya da bu sorunların çözülmesiyle birlikte belirtilen hedeflere ulaşılıp ulaşılmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz ancak görünen o ki Model 3 için ön siparişte bulunan kişilerin araçlarını teslim almak için biraz daha beklemesi gerekecek. Model 3 ile birlikte otomobil endüstrisinde güçlü bir üretici haline gelmek isteyen Tesla, 2017 sonuna kadar ayda 5000 adet Model 3 üretir hale gelmeyi hedefliyor ve bu hedefin de ıskalanması halinde şirketin ciddi bir krizle karşılaşabileceği düşünülüyor.

• Elon Misk in kıçı başı oynamasa, adam gibi fabrikanın başında dursa üretim olacak ta, adam yok Marsa gidiyoz, yok uzaydan yolcu taşıyoz, yok Avustralyaya pil yapiyoz diye diye Teslayi boşladı iyicenem.

Elon Usta, al eline İngiliz anahtarını , geç üretimin başına. Bak bizim yerli araba çıkacak. Rekabette geri kalma sonra.

• Tahminim S ve X e olan talep nedeniyle Üretimi Oraya kaydırdı Tesla. Çünkü Kazanç oranı S ve X modelde yüksek. Model 3 Den sürümünden kazanma mantığı yürütüyor Tesla. Öyle olunca Öncelik S ve X de

• Adam uzaya yolcu taşımaktan araba üretmeye fırsat bulamıyor

• Tesla s75 in uretimini kaldirmazsa daha da saticakti ama ne oldu da kaldirdi bu modeli,halen kafamda soru isaretleri dolu.

Bence Turkiye'ye de getirsin sadece baz donanimlisi olani.Vergiden muaf diye herkesin goz bebegi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 3 Ekim 2017; 22:01:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Balon Musk patladı beyler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuk172 kullanıcısına yanıt
    :D son kısma kadar iyiydi en sonda güldüm.

• Elon bu işi çözer.Geleceğin Apple'ı bu marka.

• Boş işler seneye yerli otomobil çıkar. Tuğra paketli yerli otomobil varken kim ne yapsın bunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu isler oyle kolay degil. Veyron siparis etsen ayni sureyi bekliyorsun. Elektrik pazari iyice cesitlensin kimse teslanin nazini cekmeyecek.

• benim gözümde tesla tv şovundan öteye geçememiş bi firma. sırf hava ....

• quote:

Orijinalden alıntı: cherkesomer

benim gözümde tesla tv şovundan öteye geçememiş bi firma. sırf hava ....

Evet diğerlerinin motoru havasız kalmış gidememişler. Vah vah bak sedan arabaya, ultra spor arabalar rezil olmuş.

• Meali para tatlı geldi model s ve x’den o kadar gelir varken fukarayı düşünemem. Adam pahalı model üretiminde rekor kırıp ucuzun yüzüne bakmamış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

quote:

Evet diğerlerinin motoru havasız kalmış gidememişler. Vah vah bak sedan arabaya, ultra spor arabalar rezil olmuş.

evet teslanın yukarı açılır otomatik kapanır kapılarının sensor testini yapmıştı kullanıcılar onuda bi incele. ben kötü araba yapıyorlar falan filan demedim zaten. apple da güzel ürünler yapıyor ama sattıran şey reklamdan başka birşey değil. tesla da o yoldan reklamımı yaparım fiyatı 3e katlar itelerim mantığıyla çalışan bi firma.

• quote:

quote:

quote:

evet teslanın yukarı açılır otomatik kapanır kapılarının sensor testini yapmıştı kullanıcılar onuda bi incele. ben kötü araba yapıyorlar falan filan demedim zaten. apple da güzel ürünler yapıyor ama sattıran şey reklamdan başka birşey değil. tesla da o yoldan reklamımı yaparım fiyatı 3e katlar itelerim mantığıyla çalışan bi firma.

Tesla 2016 reklam bütçesini biliyor musun?

• yalancılık bu dünyada epey rağbet gören bir şekil.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1tl bile harcamasına gerek yok yaptığından çok fazlasını yapmış yapacakmış gibi marsa gidip villa dikecek insanlara yeni yuva kuracakmış gibi açıklamalarını her forumda görerek zaten beleş reklamını yaptırıyor. steve jobs gibi reklama gerek yok her yerde aynı kişi çıkıp konuşma yapsın yeter. elon musk şunu dedi elon musk bunu dedi elon musk marsta hayat bulamadık biz götürelim dedi.. bundan iyi reklammı var

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1tl bile harcamasına gerek yok yaptığından çok fazlasını yapmış yapacakmış gibi marsa gidip villa dikecek insanlara yeni yuva kuracakmış gibi açıklamalarını her forumda görerek zaten beleş reklamını yaptırıyor. steve jobs gibi reklama gerek yok her yerde aynı kişi çıkıp konuşma yapsın yeter. elon musk şunu dedi elon musk bunu dedi elon musk marsta hayat bulamadık biz götürelim dedi.. bundan iyi reklammı var

Yerli araba yapacağım deyip insanları kandırmıyor. Dediklerini yapıyor. Eee?

Daha iyisini yapan varsa çıksın bedavaya reklam yaptırsın, ne var bunda?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yerli araba yapacağım deyip insanları kandırmıyor. Dediklerini yapıyor. Eee?

Daha iyisini yapan varsa çıksın bedavaya reklam yaptırsın, ne var bunda?

yerli araba yarın çıksa yine bunları destekler arabaya kulp takarsınız. milleti kandırmıyorsa üretim adetlerindeki beceriksizliklerini bir araştır çok kıymetli arabalarını bu sene kaç adet üretme planı vardı kaç adet üretti bi bak sen sonra gel ben buralardayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cherkesomer -- 6 Ekim 2017; 19:17:18 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.