Şimdi Ara

PS4 sistem yazılımı güncellemesi 5.00 yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PS4 sistem yazılımı güncellemesi 5.00 yayınlandı 
    Sony Interactive Entertainment PlayStation 4'ün yeni sistem yazılımı güncellemesini bugün yayınladı. Asya bölgesinde indirmeye sunulan 5.0 güncellemesinin, ülkemizde yarın indirilmeye sunulacağı tahmin ediliyor.

Kod adı “Nobunaga” olan PlayStation 4 sistem yazılımı güncellemesi 5.00 ile Bildirimler sekmesi Hızlı Menü'ye ekleniyor. Böylelikle PlayStation tuşuna basılı tutarak erişilen Hızlı Menü'de yükleme / indirme durumu, mesajlar ve parti davetleri görüntülenebilecek. Hızlı Menü'ye ‘Partiden Ayrıl’ seçeneği de eklendi. Böylelikle partiden kolaylıkla çıkabilecek ve oyuna geri dönülebilecek. Ek olarak, Hızlı Menü açıldığında ekranın sağ üst köşesinde sistem saati de görüntülenebilecek.

Bildirimler kısmında da değişiklikler var. PS4'te bir film veya TV şovu izlerken pop-up bildirimlerini devre dışı bırakmaya olanak tanıyan yeni bir ayar eklendi. Ayrıca pop-up bildirimlerinde mesaj ön izlemelerini kapatma seçeneği ve siyah, beyaz olmak üzere renk değiştirme seçeneği eklendi.

5.00 Sürümü Güncellemesinde Temel Özellikler

1) Artık PS4 sisteminizin kullanıcılarını aile üyesi olarak ekleyebilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzun hesap bilgilerini kolaylıkla yönetebilir ve PS4 özelliklerini sınırlayabilirsiniz. Aile üyeleri eklemek için (Ayarlar) > [Ebeveyn Kontrolleri / Aile Yönetimi] seçeneklerini belirleyin.
    - Aile yöneticisi olarak ailenizi oluşturabilirsiniz.
    - Ailenizde en fazla yedi (siz dahil) aile üyesi olabilir ve çevrimiçi özellikler kullanabilir.
    - Ailenizde birden fazla yetişkin olabilir. Aile yöneticisi, ailedeki diğer yetişkinleri ebeveyn veya vasi olarak belirleyebilir. Aile yöneticisi ve ebeveyn veya vasi olan aile üyeleri, ailenizdeki çocuklar için ebeveyn kontrollerini ayarlayabilir.
    - Ebeveyn kontrolü ayarlarını her çocuk için yapılandırabilirsiniz. Ebeveyn kontrollerini kullanarak çevrimiçi özelliklerin kullanımını ve diğer oyuncularla iletişimini sınırlayabilir, oyunlar için sınırlamalar belirleyebilir, İnternet Tarayıcısı kullanımını sınırlayabilir ve PlayStation Store için harcama limitleri belirleyebilirsiniz.
    - Ebeveyn kontrollerini bilgisayarınızdan ya da akıllı telefonunuzdan istediğiniz zaman yapabilirsiniz.
    2) Artık yalnızca doğrulanmış hesapları değil, istediğiniz herkesi takip edebilirsiniz. Bir kişinin profil ekranında (Takip Et) seçeneğini belirlediğinizde, etkinlikleri ve yayınları [Yenilikler] bölümünde görüntülenir. Arkadaşlarınızı otomatik olarak takip edersiniz, ancak takip etmeme seçeneği vardır.
    - Takip edebileceğiniz kişi önerileri, artık oynadığınız oyunlara göre paylaşılıyor. (Arkadaşlar) > (Takip Et) seçeneklerini belirleyin.
    - Artık kimlerin sizi takip edebileceğini ve takip listelerinizi görebileceğini seçebilirsiniz. (Ayarlar) > [Hesap Yönetimi] > [Gizlilik Ayarları] seçeneklerini belirleyin ve ardından her ayarı yapılandırın.
    3) (Arkadaşlar) seçeneğine (Özel Listeler) eklendi. Arkadaşlarınızı kolaylıkla düzenlemek ve mesajlar ya da oyun davetleri göndereceğiniz oyuncuları seçmek için özel listeler oluşturun.
    4) Belirli yayınlar için (Topluluklar) artık (PlayStation'dan Canlı) görüntüleme ekranında görüntülenir. Yayınlayanın topluluğuna erişmek için (Topluluklar) seçeneğini belirleyin.
    5) Artık (Bildirimler) seçeneğini hızlı menüde görüntüleyebilirsiniz.
    6) Aşağıdaki diller sistem dilleri olarak eklenmiştir.
    - Çekçe, Endonezya Dili, Macarca, Rumence, Vietnam Dili, Yunanca, Thai Dili        
    7) PlayStation VR oyun deneyimini yayınlarken, artık VR gözlüğü ekranından izleyici yorumlarını görebilirsiniz.

5.00 Sürümündeki Diğer Özellikler

1) (Mesajlar) için ekran düzeni geliştirilmiş ve aşağıdaki özellikler eklenmiştir.
    - Artık sizinle mesaj olarak paylaşılan müzikleri alabilirsiniz. Müziği oynatmak için mesajı seçin.
    - URL içeren mesajlar artık önizleme görüntüler.
    2) Aşağıdaki özellikler hızlı menüye eklendi.
    - Artık gruptan ayrılmak için [Bu Gruptan Ayrıl] seçeneğini belirleyebilirsiniz.
    - Artık Spotify'da çalan şarkılar için albümleri ve çalma listelerini görebilirsiniz.
    - Saat eklendi.
    3) Aşağıdaki özellikler (Ayarlar) > [Bildirimler] altına eklendi.
    - Artık video oynatma sırasında açılır bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz.
    - Artık açılır bildirimlerin rengini seçebilirsiniz.
    - Artık mesaj ayrıntılarını bildirimlerde göstermeyi ya da gizlemeyi seçebilirsiniz.
    4) Artık PlayStation 4 Pro sisteminizde Twitch kullanırken 1080p (60f/s) çözünürlükte yayın yapmayı seçebilirsiniz.
    5) Artık PlayStation VR'a kulaklık taktığınızda Blu-ray Disc ve DVD içeriklerinde sanal çevresel sesten faydalanabilirsiniz.

• Dünyanın en iyi konsolu daha da güçlendi. ;)
  • E-801809A8 hatasını alıyorum. Güncelleme olmuyor. Hata ile karşılaşan veya çözen var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı hatayı ben de alıyorum E-801809A8

• hopba kardeşliği patlatmışlar
  • ebeveyn kontrollerini devreye sokamıyorum var mı ayrıntılı anlatabilecek? sadece kendi hesabıma girerken geçiş kodu geliyor. diğer hesaplara her türlü girip her oyun açılabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu spotify'a mecbur muyuz ? İlla premium mu alacağız şu reklamlarda kurtulmak için ?

• Ben o kadar takmıyorum 3 müzikten sonra birer reklam koyuyorlar. Hem kampanya vardı 5 lira gibi bir şeydi üyelik.

• tnrvrd1996 kullanıcısına yanıt
    o birkaç aylığına, sonrasında 20 lira civarı oluyor. Ne yapıyorsunuz psplus bu kadar pahalı değil
  • Epsilon kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani?

• Birkaç aylıkta olsa yararlanmak lazım

• Epsilon kullanıcısına yanıt
    Ben de kardeşlik çalışıyor. Bir ara oyun oynarken bir anda oyundan attı ne oluyor lan derken bir baktım oyuna kilit gelmiş arkadaşın hesabına girdim. Yeni kullanım şartları eklemişler onayladım oyundaki kilit açıldı. Sorun yok yani.

• Aynı hatayı ben de alıyorum E-801809A8

• Haber budur. Kaliteli ve bilgi dolu haber. Elinize saglik.

• E-801809A8 hatası Blu-ray sürücünün çalışmaması sebebi ile oluyor. Yabancı sitelerde çok kişi yazmış. Cihazın alt kapağını açıp Blu-ray sürücünün kablolarını kontrol etmekte fayda var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • boş güncelleme. kullanıcı ve ebeveyn kontrolleri ile ilgili geliştirmeler yapılmış. hızlı menüde 1-2 değişiklik gördüm ama bu değişiklikler major bir yenilik değil. dolayısıyla bu güncelleme 5.00 değil de 4.8 veya 4.9 gibi birşey olmalıydı. sürüm ana numarası değişiyorsa büyük yenilik yapılması gerekir. ayrıca sistem performansında bir değişiklik göremedim ben. boşuna uğraşıyorlar. yenilikler kısmına geliyorum. iki saat bekle takip ettiklerim gelsin, fotoğraflar bile geç yükleniyor. store geç açılıyor. bazen takılıyor, bazı oyunların ekran görüntüleri açılmıyor. yani işletim sistemi hala çok hantal.
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    bende kilit olayını yaşadım. boraz daha detaylı anlatabilir misin nasıl çözdün?

• arayaninsan A kullanıcısına yanıt
    Cihazı açarken arkadaşının hesabıyla açıyorsun ayarlar hesap menüsünden ana hesap olarak etkinleştir i seçiyorsun etkinleştirince tekrar cihazı kendi kullanıcı hesabında açınca kilit kalkıyor. Ben de herzaman olan olay. Neden oluyor bilmiyorum ben de arkadaşımın hesabı ana hesap onda da muhtemelen ana hesap problem çıkıyor sanırım

• Eger sec hesapsaniz ve kilit kalkmiyorsa lisanslari guncelle secenegi kilidi aciyor , bi de hesaplara yeni secenekler eklenmis next deyip geciyorum hepsini sonrasinda adres yazin cikti orayi doldurmadan gecmedi acaba bu diger hak sahibini etkiler mi?

• Çözebildinmi acaba sorunu.aynısı bendede oldu hiç bi şekilde olmuyor.yardım edermisin lütfen hocam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.