Şimdi Ara

iPhone 8, 20 Ekim’de Türkiye’de!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

iPhone X ile birlikte Apple’ın bu yıl satışa sunuduğu iPhone 8 ve 8 Plus, 20 Ekim itibariyle ülkemizde satış noktalarında yer alacak. Küresel ölçekte satış rakamları, tüketicilerin iPhone X beklentileri nedeniyle gölgede kalmış olsa da yenilikçi kamera yetenekleri ve yüksek performans ile yine önemli satış rakamlarına ulaşacaktır.

Telefonların satış fiyatı henüz Apple tarafından resmi olarak açıklanmış değil ancak ön satışa çıkan bazı noktalarda 64GB kapasiteli iPhone 8 için fiyat 4199TL olarak belirlenmiş. Aynı kapasiteli iPhone 8 Plus içinse rakam 4799TL olarak görülüyor. İlerleyen günlerde kesin fiyat bilgisi resmiyet kazanacaktır. Biz de sizlerle hemen fiyatları paylaşmış olacağız.

A11 Bionic işlemci ile önceki nesil A10’dan %70 daha performanslı olan iPhone 8 ve 8 Plus, ekran boyutu olarak bir önceki nesil iPhone 7 ve 7 Plus ile aynı yapıda. Ekibe yeni katılan iPhone X ise yüksek yüzey verimliliği ile yaklaşık olarak aynı boyutta olduğu iPhone 8 kasasında iPhone 8 Plus’tan daha büyük bir ekrana sahip.

• 4200 TL çok fazla saçmalık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 4200 diye gösterip 3800e razı edecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "ön satışa çıkan bazı noktalarda" bu noktalardaki fiyatların düzmece olduğunu bile bile paylaşıyor olmanız çok ucuz habercilik yaptığınızı gösteriyor...
    aynı haberde lansmanla birlikte mevcut iphone fiyatlarının Apple Türkiye tarafından indirildiğini de paylaşsaydınız belki daha kaliteli görünebilirdiniz.

• Kim alır note 8i şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: römercan

4200 diye gösterip 3800e razı edecekler

ben 3.799 TL olur diyordum
  • tipe bak bide fiyatlara

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Kim alır note 8i şimdi

4000 tlye 3 ay sonra düşünce ben alacağım
  • gereksiz pahalı telefon :S

• Görsel olarak öncekinden farkı yok gibi. Bu çağ dışı tasarıma bu para verilmez. Çok iphone tutkunuysanız 10 daha alınası.

• Fiyatlara bak arkadaş çok değil 3 yıl öncesinde bütün markaların amiral gemisi olarak tabir edilen telefonların hepsini alabilecek gücümüz vardı şimdi ise bunlar bize ultra mega lüks oldu!!

• Bu kadar zenginmiyiz milletçe ? Sen git 1400 TL asgari ücrete çalış 3 ay 4 ay hiç yemeden içmeden dokunmayacaksın paraya sonra paranın hepsini bu telefona gömeceksin.Allah akıl fikir versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Bu kadar zenginmiyiz milletçe ? Sen git 1400 TL asgari ücrete çalış 3 ay 4 ay hiç yemeden içmeden dokunmayacaksın paraya sonra paranın hepsini bu telefona gömeceksin.Allah akıl fikir versin.

Asgari ücretli almasın zaten. ABD ve Avrupa'da da düşük ücretliler her yeni çıkan telefonu almıyor. Bizim için de geçerli bu. Örneğin iphone 6 ve 6s alsınlar.
  • Eveet artık bariz fakirleştiğimiz hissediliyor. Ciddi şekilde lüks olmaya başladı bu fiyatlar. Şu aralar hep duyuyor okuyorsunuzdur. Amerikalı 3000 tl maaş alıyorsa bu telefonu 800 tl ye alıyor. Bizim vatandaş örneğin 2000 tl maaş alıyorsa hoop bu telefon 5000 tl. İnsan idrak edemiyor değil mi? Resmen bu şekil tepe model bir telefonu 800 tl ye alabilecek olma durumunu düşününce idrak edemiyoruz. Tuhaf geliyor. Bu fakirliğe bu ekonomiye sebep olanların topunun Allah belasını versin.

• malesef amerika fiyatları açıklandığında yaptığım hesapta aynı değerler çıkmıştı ...

Eski mesajım;
    Fiyatlar belli gibi aslında ; 
    1.Yöntem 
    iPhone 7 Plus 32GB Amerika Fiyatı : $669 Türkiyede : ?3999 
    iPhone 7 Plus 64GB Amerika Fiyatı : $769 Türkiyede : ?4599 

Kısaca adamlar $100 farkı ?600 olarak yansıtıyor.(Bundan önceki son fiyatlarda $100 farkı ?500 olarak yansıtıyorlardı) iPhone 8 64GB $699 ile Phone 7 Plus 32GB fiyatına en yakın telefon. 
    Yaklaşık hesaplarsak 
    $30 ki adamlar $100 doları ?600 almış demiştik [(600x30)/100] = ?180 ye gelir apple hesabınca :) 
    ?3999 + ?180 = ?4179 ki onu yuvarlayıp ?4199 yaparlar.. 
    Yani iPhone 8 64GB ?4199ye gelir. 

2.Yöntem 
    Son değişiklikten önce ?3699 olan iPhone 6S Plus 32GB ın Amerika fiyatı gene son değişiklik öncesi $649 dı. 
    Değişim sonrası Amerika fiyatı gene $649 olan bu kez iPhone 6S Plus 64GB Türkiye'de ?3899 
    Kısaca adamlar bir ?200 zam koymuşlar ek olarak dolara. 

Burdan yürürsek eski fiyatlarda $849 olan iPhone 7 256GB ?4799 etikete sahipti. Yeni fiyatlarda iPhone 8 256GB aynı etikete sahip yani $849. 
    Yani TL bazında fiyat ?4799 olmalı ama Türkiye'ye adamlar ek ?200 zam yaptığından fiyatı minimum ?4999 civarı olacaktır. 

Bu hesaplara göre tahmini şu tablo çıkar; 

64GB 
    iPhone 8 : ?4199 - iPhone 8 Plus : ?4799 - iPhone X : ?5999 veya ?6099

256GB 
    iPhone 8 : ?4999 - iPhone 8 Plus : ?5599 - iPhone X : ?6799 veya ?6899

• Hiçbir şey demeyeceğim. Sadece bu mesaja bir ekran görüntüsü iliştirdim. Üşenmedim araştırdım ve tablo haline getirdim. Hatta düzgün kaynaklardan ve resmi verileri derleyerek yaptım. O tabloya baktıktan sonra iPhone ve benzeri amiral gemi modelleri bize niye uzak şahsen çok daha rahat görebiliyorum.

iPhone 8, 20 Ekim’de Türkiye’de!

Sadece iPhone 8 serisi ve X serisi için bir kaç yerde gördüğüm fiyatları yazdım. Yaklaşık tutar onlar da zaten.

Bu arada iPhone ya da diğer üst sınıf modeller pahalı değil arkadaşlar. Onlar bize pahalılar ve biz ülke olarak fakiriz...

• quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Bu kadar zenginmiyiz milletçe ? Sen git 1400 TL asgari ücrete çalış 3 ay 4 ay hiç yemeden içmeden dokunmayacaksın paraya sonra paranın hepsini bu telefona gömeceksin.Allah akıl fikir versin.

Asgari ücretli almasın zaten. ABD ve Avrupa'da da düşük ücretliler her yeni çıkan telefonu almıyor. Bizim için de geçerli bu. Örneğin iphone 6 ve 6s alsınlar.

Abd be avrupa da asgari ücretle çalışanlar 2 haftalık kazandıkları maaş ile alabiliyorlar. 1 asgari ücret 2 iphone parası yapıyor onlarda yorum yaparken biraz mantıklı düşünün isterseniz.

Asgari ücretli almasın zaten demek nedir neden o insan değil mi ? İnsanları aldıkları ücretler ile yargılayanazsınız mantıklı düşünmeye davet ediyorum bu kadar saçma dünyadan haberi olmayan birisi gibi yorum yapmışsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: volcano2K

malesef amerika fiyatları açıklandığında yaptığım hesapta aynı değerler çıkmıştı ...

Eski mesajım;
    Fiyatlar belli gibi aslında ; 
    1.Yöntem 
    iPhone 7 Plus 32GB Amerika Fiyatı : $669 Türkiyede : ?3999 
    iPhone 7 Plus 64GB Amerika Fiyatı : $769 Türkiyede : ?4599 

Kısaca adamlar $100 farkı ?600 olarak yansıtıyor.(Bundan önceki son fiyatlarda $100 farkı ?500 olarak yansıtıyorlardı) iPhone 8 64GB $699 ile Phone 7 Plus 32GB fiyatına en yakın telefon. 
    Yaklaşık hesaplarsak 
    $30 ki adamlar $100 doları ?600 almış demiştik [(600x30)/100] = ?180 ye gelir apple hesabınca :) 
    ?3999 + ?180 = ?4179 ki onu yuvarlayıp ?4199 yaparlar.. 
    Yani iPhone 8 64GB ?4199ye gelir. 

2.Yöntem 
    Son değişiklikten önce ?3699 olan iPhone 6S Plus 32GB ın Amerika fiyatı gene son değişiklik öncesi $649 dı. 
    Değişim sonrası Amerika fiyatı gene $649 olan bu kez iPhone 6S Plus 64GB Türkiye'de ?3899 
    Kısaca adamlar bir ?200 zam koymuşlar ek olarak dolara. 

Burdan yürürsek eski fiyatlarda $849 olan iPhone 7 256GB ?4799 etikete sahipti. Yeni fiyatlarda iPhone 8 256GB aynı etikete sahip yani $849. 
    Yani TL bazında fiyat ?4799 olmalı ama Türkiye'ye adamlar ek ?200 zam yaptığından fiyatı minimum ?4999 civarı olacaktır. 

Bu hesaplara göre tahmini şu tablo çıkar; 

64GB 
    iPhone 8 : ?4199 - iPhone 8 Plus : ?4799 - iPhone X : ?5999 veya ?6099

256GB 
    iPhone 8 : ?4999 - iPhone 8 Plus : ?5599 - iPhone X : ?6799 veya ?6899 

İşte matematiğini kullanan bir başka yurdum insanı. Apple lansmanından bir süre sonra yükselen dolar kuru sebebiyle maalesef ki beklenen fiyatlar bu şekilde olacaktır.
    Çok mu evet çok ama yeni çıkan amiral gemileri artık +1.000$ dan çıkmaktalar.
    Adı geçen marka Apple olmasa idi Galaxy note 8 'de yapılan indirim gibi İphone X'in fiyatında da bir indirim beklenebilir idi. ( Note 8 950$ yurtdışı fiyatına göre ülkemizde +5500 TL fiyatlara satılması beklenirken 4.999TL gibi bir fiyattan satışa sunuldu.)

• Fiyatlar normal biz Ülke olarak fakirleşmişiz

• dolar yükselsin nolcak dolar mı harcıyoruz !
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.