Şimdi Ara

Yüzde 40’lık MTV zammı aşağı çekilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Maliye Bakanı Naci Ağbal, geçtiğimiz hafta yeni vergi zamlarını duyurmuştu. Pek çok sektöre getirilen vergi zamlarından en çok yüzde 40’lık MTV zammı tepki çekti. Tepkilerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konun yeniden değerlendirileceğini söylemişti.

Ayrıca Bkz.Türk Telekom’a borçları için verilen süre doldu: Şimdi ne olacak?Beklenen oldu ve Bakanlar Kurulu toplantısında Motorlu Taşıtlar Vergisine getirilen zammın düşürüleceği açıklandı. Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklamada “Bakanlar Kurulumuz Motorlu Taşıtlar Vergisinin kanun tasarısında öngörülen rakamdan aşağı bir rakama, makul bir rakama çekilmesi hususunda bir karara vardı. Bu konuda Maliye Bakanımız Sayın Naci Bey’e görev verdi. Naci Bey bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları bitirdikten sonra konunun ne kadar aşağı çekileceğini açıklayacak. Konu, Plan Bütçe Komisyonu müzakeresi sırasında yapılan iyileştirmeye göre revize edilecektir" ifadesine yer verildi.

Yüzde 30 Civarı Bir Rakam Bekleniyor

MTV ile ilgili düzenleme yapılmasaydı 2018 yılında otomatik olarak yüzde 15 oranında artacaktı. Maliye Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile bu zammın oranı yüzde 40’a çekilmişti. Yeni değerlendirme sonrasında açıklanacak MTV zam oranının yüzde 15 ile yüzde 40 arasında olacağı malum olduğuna göre yüzde 30 yakınlarında bir rakam açıklanması bekleniyor.

Her ne kadar ilk açıklanan rakama göre "yüzde 30" iyi gibi gözükse de enflasyon oranının çok üzerinde bir zam yapılacak.

• Ölümü gösterip sıtmaya razı etme politikası. Klasik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oda fazla. bir arkadas yazmisti zammi cok yaparlar cb gelir düşürür herkes ooo adam ya der diye aynisi oluyor halbuki cok dusmeyecek

ey mtv sen kimsin ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upliftingsky -- 3 Ekim 2017; 7:38:55 >
  • Ekonomimiz o kadar sağlam ki halktan ne alsak karar veremiyoruz. Ekonomimiz o kadar iyi ki vergilerle bütçe açığı kapatmaya çalışıyoruz...

Yüksek vergi her zaman yüksek gelir anlamına gelmez. Vergiler yükseldikçe ve insanları zorlamaya başladıkça; vergi kaçakçılığı da artmaya başlıyor. Devlet vergileri kökleyene kadar bir dönüp baksın bakalım tahsil oranları ne kadar. Eskiden %92 civarında olan vergi tahsil oranı şu zamanlarda %50 dolaylarına geriledi. Bu zamlardan sonra iyice düşer. Sonra gelsin vergi afları, yapılandırmalar, kampanyalar.

Fakat bize müstahak. Kendi düşen ağlamaz misali cahiller sürüsünü getirdik başımıza. Ülkenin kaynaklarını satıp savurdular. Parasını da yediler. Şimdi taşınmazlar, lojmanlar vs. satılır. 2018'i de böyle kurtarıp 2019'da rekor vergiler getirirler. Zaten kimse de ses çıkarmadığı için bir şekilde 2019 da döner.

Sonra yansın geceler...

• Helal reyiz oylar sana

• Ses çıkarmıyorsa millet, dayamayı uygun gören bir yönetim anlayışı var. Hakkınız var dayayın zammı, öder nasıl olsa bu millet. Ama zammında bir sınırı var! Bu da devlete kayıp kaçak olarak geri döner..

• Rte: MTV kaç yapacaksın?

Bakan:%15 efendim

Rte: sen onu %40 de, ben %25e çekeceğim

Bakan: tamam efendim

• %40 fazla sen onu 39.99 yap :)

• Bunun için mutlu olmamız mı gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal172

Rte: MTV kaç yapacaksın?

Bakan:%15 efendim

Rte: sen onu %40 de, ben %25e çekeceğim

Bakan: tamam efendim

büyük reis çıkacak ve talimat verdim bu oran çok fazla, derhal aşağıya çekile.
  • her yıl %3,7 artarken bu yıl neden otomatik olarak %15 artacakmış.
    bunu da bi açıklasınlar.
  • %39.99 a OK :)

• Hep aynı taktik. Bakanları öne sür, milleti tartıştır. Ses çok yükselirse süper kahraman gelir ve halkı kurtarır!

• bu seferde zam yapmasınlar.sarayın masrafından kıssınlar.

• Serefsizler hep cekseniz ne olcak, baska birseye zam yapar milletin cebini yine bosaltirsiniz, 15 temmuz destanini yazan halka bunu reva goruyor adiler

• Yine kahraman olacaklar desenize.

• Bu millet 1000 liraya aldığı bir malın vergi zammı ve kur artışı ile 1500 liraya çıkmasını sineye çeker. Baştakiler de faiz lobisi, dış mihraklar vs hikayeleri ile durumu kurtarır.

Ama vatandaş V.D. sine gittiğinde arabasının vergisinin 1000 liradan 1500 liraya çıktığını öğrenir ise çok pis şey yapar. Bunu da faiz lobisiyle, dış mihraklara bağlayamazsın yemezler.

Kaldı ki 2019 da koalisyon korkusu ile oy verecek bir kitle olmayacak. AK partinin oy potansiyeli bu sebeple düşük olacak. Bu tarz hamleler oy potansiyelini daha da düşürecektir. Reis bu riski almaz, alamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 3 Ekim 2017; 9:43:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rahatim arabam yok

• quote:

Orijinalden alıntı: zunerall

Ekonomimiz o kadar sağlam ki halktan ne alsak karar veremiyoruz. Ekonomimiz o kadar iyi ki vergilerle bütçe açığı kapatmaya çalışıyoruz...

Yüksek vergi her zaman yüksek gelir anlamına gelmez. Vergiler yükseldikçe ve insanları zorlamaya başladıkça; vergi kaçakçılığı da artmaya başlıyor. Devlet vergileri kökleyene kadar bir dönüp baksın bakalım tahsil oranları ne kadar. Eskiden %92 civarında olan vergi tahsil oranı şu zamanlarda %50 dolaylarına geriledi. Bu zamlardan sonra iyice düşer. Sonra gelsin vergi afları, yapılandırmalar, kampanyalar.

Fakat bize müstahak. Kendi düşen ağlamaz misali cahiller sürüsünü getirdik başımıza. Ülkenin kaynaklarını satıp savurdular. Parasını da yediler. Şimdi taşınmazlar, lojmanlar vs. satılır. 2018'i de böyle kurtarıp 2019'da rekor vergiler getirirler. Zaten kimse de ses çıkarmadığı için bir şekilde 2019 da döner.

Sonra yansın geceler...

Yanliz o degil.vergiler artinca alim gucu dusunce insanlar alim gucu azaldigi icin biseyleri kismak zorunda

Kacak sigara

Kacak tutun

Evde bira vs yapimi

Ayda 2 defa disarda yiyosan 1 defa yiyosun

Ust bas daha az aliyosun

Piyasa hareketi dusuyor

Yanlizca bu zam icin diil soylediklerim.yillardir reel enflasyonu manuple ediyorlar.mutfak enflasyonu yuzde 15 den assagi degilken calisanlara yuzde 7 8 zam veriliyor

Vatandas bu acigi nasil kapiyacak?

Bariz bi sekilde esko yillara oranla tuketimden kisiyoruz.

Domino tasi gibi....gelir vergisinin yuzde 30 a cikmasinin bana 2018 deki kaybi 2000 tl.....evimin balkonuna cam yaptirmayi dusunuyordum....kalicak mesela.....reklamlardaki gibi....olmasada olur.....

Cam balkon yapan adam isi dustugu icin ayakta kalma adina malina zam yapicak...enflasyon yine articak....dedim ya domino gibi...Allah sonumuzu hayir eylesin

• Yeniden değerleme oranı nasıl % 15 oluyor. El insaf.. onu nasıl hesaplıyorlar? Enflasyon yüzde 10 civarıyken? Önce bunu açıklasınlar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.