Şimdi Ara

Xiaomi, Eylül ayında 10 milyon akıllı telefon satarak rekor kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi, Eylül ayında 10 milyon akıllı telefon satarak rekor kırdı

Çinli üretici Xiaomi, Eylül ayı boyunca 10 milyondan fazla akıllı telefon sevkiyatı yaparak kendi adına bir rekora imza attı. Şirket CEO'su Lei Jun kısa süre önce Weibo üzerinden bir kutlama mesajı yayınlayarak sevincini kamuoyuyla paylaştı.

Ayrıca Bkz.Apple, fotoğraf ve yüz analizi teknolojisine sahip Regaind'i satın aldı
    Deneyimli yöneticiye göre Xiaomi ilk kez bir ay içerisinde bu denli yüksek bir sevkiyat gerçekleştirmeyi başardı. Kıyaslama yapabilmeniz açısından şirketin, 2017 yılı ikinci çeyreğinde toplam 23.2 milyon adetlik akıllı telefon sevkiyatıyla dünya genelinde beşinci sırada yer aldığını belirtelim.

Hindistan önemli rol oynadı

Teknoloji devinin bu başarısında Hindistan pazarı önemli bir rol oynamış durumda. Eylül ayında Güney Asya ülkesine gönderilen telefonların yüzde 10'u iki gün içerisinde satıldı. Bu da Hinduizm inancının en popüler festivallerinden biri olan Diwali kapsamındaki satışlar sayesinde gerçekleşti.

Xiaomi geçen ay, portföyüne Mi Note 3 ve Mi A1 olmak üzere iki yeni model eklemişti. Bu sonuçlar, Çinli akıllı telefon üreticisinin 2016'ya kıyasla büyük bir yıldan yıla artış kaydettiğini gösteriyor. Geçen yıl şirket 2015 yılında sattığı 70 milyon rakamının altına düşerek 58 milyon adet akıllı telefon satabilmişti.

• Türk halkının çoğu hala çin malı deyince bi geri duruyor. Marka Türkiye'de tanınsa resmi yollarla gelse eminim daha çok satar. Herkes garanti ve geliş yolunu duyunca adı da var tabi, almıyor başka telefona yöneliyor.
    Mi5s kullanıyorum çoğu arkadaşım eline aldığında markasını ve ne kadar hoş olduğunu söylüyor fiyatı duyunca iyice kendilerinden geçiyorlar. Bence daha fazlasını hak ediyorlar.
  • Bir mi6 kullanicisi olarak basarilarinin hakli oldugunu dusunuyorum. Bence boyle devam ederlerse daha da ileriye giderler. Lg, HTC, Sony de sapkayi onune koyup bir dusunsun.

• Türk halkının çoğu hala çin malı deyince bi geri duruyor. Marka Türkiye'de tanınsa resmi yollarla gelse eminim daha çok satar. Herkes garanti ve geliş yolunu duyunca adı da var tabi, almıyor başka telefona yöneliyor.
    Mi5s kullanıyorum çoğu arkadaşım eline aldığında markasını ve ne kadar hoş olduğunu söylüyor fiyatı duyunca iyice kendilerinden geçiyorlar. Bence daha fazlasını hak ediyorlar.

• Yakında piyasa lideri olacak.
    iPhone 6S'den Mi 5S ve sonrasında Mi 6 modellerine geçen birisi olarak artık kolay kolay Xiaomi'den başka markaya geçmem.

• Tebrik ediyorum . Adamlar kendini geliştirdi yaptı
  • Bu satışlarının en büyük sebebi bana göre Mi6 gibi bir cihazı piyasaya çıkartması. Marka imajını ciddi manada yükseltti, önceki cihazlar gibi sorunlu bir cihazda olmadığı için, tanınırlığı daha da arttırdı bu dönem. Mi Note 3, Mi5x, Mi Mix 2 gibi cihazlarda bu işin tuzu biberi oldu resmen. Xiaomi bu şekilde gelişmeye devam ederse, önümüzdeki yıl kendisinden yukarıda bulunan firmaları sıkıştıracaktır.

• Apple fanboyu olan abim. Bile xiaomi. 5 prime alıp memnun kaldı. Başka telrfon kullanmam diyor gerçekten iyi bir marka kaliteli vr fark yaratıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mi mix 2 için yaptıkları sahtekarlık kara leke olarak kalacak.Son 1 yıldır yaptıkları resmen sahtekarlık. bunun yanında tanıttıkları telefonlar hiçbir şekilde tanıtılan fiyatlarda satılmıyor.

• Umarım global pazara giriş yapar ama lütfen huawei gibi gariplikler yapmasın :)

• arttırırlar satışları, bu marka sağlam adımlarla geldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SERDARbdrm S kullanıcısına yanıt
    Bir Mi 5 kullanıcısı olarak seninle aynı fikirdeyim.

• HAŞMETLİi kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle sana katılıyorum.

• Daha iyisini hak ediyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Bu satışlarının en büyük sebebi bana göre Mi6 gibi bir cihazı piyasaya çıkartması. Marka imajını ciddi manada yükseltti, önceki cihazlar gibi sorunlu bir cihazda olmadığı için, tanınırlığı daha da arttırdı bu dönem. Mi Note 3, Mi5x, Mi Mix 2 gibi cihazlarda bu işin tuzu biberi oldu resmen. Xiaomi bu şekilde gelişmeye devam ederse, önümüzdeki yıl kendisinden yukarıda bulunan firmaları sıkıştıracaktır.

Ne gibi sıkıntıları vardı hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: HAŞMETLİi

Türk halkının çoğu hala çin malı deyince bi geri duruyor. Marka Türkiye'de tanınsa resmi yollarla gelse eminim daha çok satar. Herkes garanti ve geliş yolunu duyunca adı da var tabi, almıyor başka telefona yöneliyor.

Aynen doğru.

Bir arkadaşa yalvar yakar Mi 5s aldırdım, o da böyle Çin malı, garanti vs konuları sebebiyle uzak duruyordu.

Ne efsanevi bir telefon olduğunu görünce kendinden geçti. Telefonunu inanılmaz seviyor şu an.
  • Android tarafında en iyi ürünler sunan firma bence. Adamlar sadece telefonu değil her türlü dijital aleti çok güzel yapıyor. Apple’ın tasarım anlayışı taşıdığı için insanlar beğeniyor olabilir.

• Mi5 Prime aldım. Samsung j5 ile kıyaslayınca ayrıca keyifleniyorum. 1150 TLye üst düzey işlemcili bir telefon aldım. Sony bu fiyatlara bu özellikte ürün sunsa Xiaomi kalmaz.
    Sony gibi markalar yüksek satışı yerine sadece yüksek kar amacı güdüyor. Esnaf tabiriyle sürümden kazanma yoluna gitseler uzun vadede kazanacaklar.
    Apple gibi güçlü bir marka algınız ve ekosisteminiz yoksa bu rekabet koşulları içinde Xiaomi gibi firmaların politikası daha doğrudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dethagorf

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Bu satışlarının en büyük sebebi bana göre Mi6 gibi bir cihazı piyasaya çıkartması. Marka imajını ciddi manada yükseltti, önceki cihazlar gibi sorunlu bir cihazda olmadığı için, tanınırlığı daha da arttırdı bu dönem. Mi Note 3, Mi5x, Mi Mix 2 gibi cihazlarda bu işin tuzu biberi oldu resmen. Xiaomi bu şekilde gelişmeye devam ederse, önümüzdeki yıl kendisinden yukarıda bulunan firmaları sıkıştıracaktır.

Ne gibi sıkıntıları vardı hocam?

Mi5 ve Mi5s lerde parmak izi okuyucunun düzgün calismamasi, Kulaklik ve hoparlör sesinin istenilen seviyede olmamasi gibi. Mi6da, uzun suredir Kronik sorunu su ana kadar olmayan, duzgun bir cihaz olarak piyasaya çıktı.

• Hak ettiler. Adam esnaf kafasında sürümden kar ediyorlar ki senelerdir bunun ekmeğini yiyorlar.

• Ben huawei yükselişe geçtiği dönemlerde ascend g7 almıştım 3 arkadaşımıda çeşitli modeller aldım. Bende huawei gören ilk gördüğü için fiyatta uygun olunca alıyordu. sonra huawei ülkemize giriş yaptı resmi olarak şimdi fiyatları çok yükseldi. Xiaomi 5s plus aldım geçen ay benimle beraber 3 kişiye daha aldım. gören istiyor. Markayı bilen yok. Ancak ülkemize giriş yapmasını istemiyorum. Fiyatları huawei gibi olur yoksa. Böyle iyi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.