Şimdi Ara

FCC radyo yongalarının aktif edilmesini istedi, Apple reddetti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FCC radyo yongalarının aktif edilmesini istedi, Apple reddetti

ABD tarihindeki en devasa zararı veren Harvey, Irma ve Maria kasırgaları acil durumlarda olması gerekenlerin bir kez daha gözden geçirilmesine neden oluyor. Bu anlamda ABD iletişim komisyonu FCC, Apple’dan bir talepte bulundu.

Karşılık bulmadı

FCC yönetim kurulu başkanı Ajit Pai, Apple’dan insan unsurunu ön plana koymasını ve iPhone modellerindeki FM radyo yongalarını aktif etmesini istedi. Böylece kasırgada mahsur kalan ve telefonundan başka bir cihazı olmayan vatandaşların da radyodan son gelişmeleri takip etmesi mümkün olacaktı.

Pai’nin bu çağrıyı yapmasının sebebi Android tarafından pek çok markanın FM radyo yongası taşıması ve iPhone kullanıcılarının bundan mahrum kalması. Zira son dönemde ABD’de satılan akıllı telefonlar FM radyoları açık olarak geliyor. Ne var ki Apple’dan cevap gecikmedi.

Ayrıca Bkz.iPhone 8 üretim maliyetleri daha yüksek

Firma tarafından yapılan açıklamada iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinde zaten FM radyo yongasının yer almadığı belirtilirken, yüksek güvenlik özellikleri sayesinde eski modellerde de radyonun aktifleştirilmesine gerek olmadığı belirtildi.

Bir dönem akıllı telefonlarda rağbet gören FM radyolar, son yıllarda internet üzerinden müzik dinleme alışkanlığının yaygınlaşması ile eski önemini kaybetti. Akıllı telefonlarda FM radyo yongaları çoğunlukla bulunuyor ancak ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. Örneğin ülkemizde ekstra vergiden kaçınmak için genelde telefonlar FM radyoları pasif olarak geliyor. 

• Keşke Türkiye de açık olsa vergi avantajı da yok artık zaten

• Hadi ola ki açsalardı, BÜYÜK YENİLİK diye sunarlardı.

• Ülkemizde ekstra vergisi yok FM radyonun 1 senedir az kendi yaptığınız haberleri okuyun...

• Apple ve insan unsurunu göz önüne koymak... Humm

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Hadi ola ki açsalardı, BÜYÜK YENİLİK diye sunarlardı.

Özellikle ekrem71(gun) bunu devrim diye anlatırdı satırlarca!

Ekri ile gun aynı kişi mi lan?
  • Keşke tüm telefonlarda radyo strandart olsa. İnterneti harcamadan sınırsız müzik dinleyebilirdik veya haber dınleyebılırdık. Ben balığa gıderken yanımda radyo tasıyorum, telefonda olsa buyuk kolaylık olurdu. Şarj zaten sorun degıl arabada şarj ederdım veya powerbank alırdım.

• Editörün son cümlesinden yaşadığı ülkeden habersiz olduğu anlaşılıyor. Ülkemizde radyosu olsun olmasın TRT vergisi alınıyor. Üstelik aylardır alınıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İspatlanmış değil ama öyle olduğunu düşünüyoruz.

Çünkü tek kişisel bilgileri doğru girilmemiş editör bu.

gun'un nasıl biri olduğunu zaten cümle alem biliyor.

gun dediğin adam DonanımHaber'in sahibi...

İstese bizi duman eder.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İspatlanmış değil ama öyle olduğunu düşünüyoruz.

Çünkü tek kişisel bilgileri doğru girilmemiş editör bu.

gun'un nasıl biri olduğunu zaten cümle alem biliyor.

Ekrem İstanbulda ilk açılan apple store da görüntülenmişti. Günle aynı kişi değil.

• FM i geçin AM radyosu olmayan bir radyonun hiç bir anlamı yoktur
    çünkü FM ortalama 100 km gibi bir alanda etkili olurken AM neredeyse 1000 lerce kilometreye kadar mesafesi var bu açıdan AM büyük etki alanlarında daha önemli gibi ! hangi zombi filminde kahraman fm radyo dinliyor ki ! :)

• İnternetsiz müzik dinlerdik. Kaliteli müzik yayını yapan bi sürü radyo kanalı var. Gerçi internet üzerinden dinliyorum ama uzun süre radyo dinlemede bayağı veri harcıyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açarlarmı hiç bedava niye versinler paralı uygulama varken

• FM radyo çok önemli keşke olsaydı, en azından benim için direk tercih sebebi bu özellik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Radyo hiç kullanmadım, ihtiyaçta duymadım. Olsa kötü olmaz, elbet kullanan vardır.
  • Hala son cümle düzeltilmemiş. Demekki yorumları da okuyan yok. Radyosuz alacağım tek telefon iphone olur. Ama oda küçük diye. Şuan redmi note 3 kullanıyorum çift hat, hafıza kartı, fm radyo ve kızılötesi kumanda var çok memnunum. Ama dahili hafıza 32GB yetmiyor değiştirmek istiyorum alacak telefon yok. Bana hepsi lazım. 256 GB olursa belki kartsız olmasını kabullenirim.
  • "yüksek güvenlik özellikleri" cümlesi ile FM radyo ilişkisini kurabilen birileri detayları anlatabilir mi?

• Telefonda FM radyo yongasının olması ile,telefona mağazadan radyo uygulaması yüklemek arasında ki fark ne?Bilen biri banada açıklayabilir mi?
    Ayrıca iPhone 7 ve 8'e radyo uygulaması yüklenemiyor mu?Bu modellerde yonga yok denilmiş.
  • Herifler kulaklık jakını iptal etti radyomu ekleyecek. Apple ın en kıl olduğum yönü bu işte. Bir şeyleri çıkararak kısıtlayarak ihtiyaç duyulmasına rağmen eklememesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de radyo özelliği demek ilave vergi demek... ABD'de ilerde aktif olsa bile Türkiye'ye büyük ihtimalle bu özelliği yazılımsal olarak çıkararak sokarlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.