Şimdi Ara

Avatar filmlerinin çekimlerine başlandı; ilk görüntüler yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avatar filmlerinin çekimlerine başlandı; ilk görüntüler yayınlandı  
    Tüm zamanların en başarılı filmi olan Avatar, yıllar sonra devam filmlerine kavuşuyor. Uzun süredir gündemde olan ve daha önce defalarca ertelenen devam filmlerinin çekimlerine iki gün önce ABD'de başlandı. Devam filmleri için uzun süredir hazırlıklarını sürdüren James Cameron, daha önce duyurulan dört devam filmini birlikte çekecek.

Deadline'ın haberine göre bu dört Avatar filminin toplam bütçesi 1 milyar doları aşacak. Bu rakam ilk bakışta oldukça yüksek görünse de Avatar gibi CGI ağırlıklı dört film için bu rakam oldukça uygun görünüyor. Avatar'a kıyasla hareket yakalama ve CGI teknolojilerine daha az ihtiyaç duyan Batman v Superman'in bile bütçesi 250 milyonu bulmuştu.

Bir de James Cameron'ın son birkaç yıldır bu filmler için yeni film teknolojileri geliştirdiği göz önüne alındığında, dört devam filmi için 1 milyar dolarlık bütçe gayet makul görünüyor.
    Çekimlerin başlamasının ardından yeni Avatar filmlerinden ilk görüntüler paylaşıldı. 20th Century Fox tarafından paylaşılan bu görüntülerde yeni filmlerde önemli role sahip olacak genç karakterler ilk kez görülüyor. İlk filmin başrollerini üstlenen Sam Worthington, Zoe Saldana ve Sigourney Weaver gibi oyuncular devam filmleri için geri dönecek olsa da özellikle ilerleyen filmlerde bu genç karakterlerin hikayenin merkezinde yer alması bekleniyor.

Aralarında Jake Sully ve Neytiri'nin üç çocuğunun da olduğu bu genç karakterleri canlandıran oyuncular yayınlanan bu ilk görüntülerde kendileri olarak boy gösterseler de, filmde mavi ve uzun vücutlara sahip Na’vi'ler olarak karşımıza çıkacaklar.

Avatar 2, 18 Aralık 2020'de vizyona girecek. Onu bir yıl sonra yine aralık ayında vizyona girecek Avatar 3 takip edecek. Avatar 4 ve Avatar 5 ise 2024 ve 2025'te vizyona girecek. 

• 1 milyar dolara dna ile oynayıp gerçeğini yaparlardı

genetiği değiştirilmiş şeyleri yiyoruz veya yediriyorlar ama izlemek yasadışı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 28 Eylül 2017; 23:31:2 >
  • İnşallah ilk filmdeki gibi kaliteli bir 3d tecrübesi yaşatabilirler. Kaliteli ve doyurucu bir 3D filme hasret kaldık çünkü.

• Sinema sektöründe devrime hazır olun sonunda geliyor.

• "Tüm zamanların en başarılı filmi olan Avatar..."
    kime göre?

• quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

"Tüm zamanların en başarılı filmi olan Avatar..."
    kime göre?

Birilerinde göre öyleymiş demek ki
  • quote:

kime göre?

Avatar'ın 237 milyon dolar bütçeye karşılık 2.78 milyar dolar gişe hasılatı elde ettiği göz önüne alındığında "tüm zamanların en başarılı filmi" demek bir yorumdan ziyade objektif bir gerçek.
  • Tum zamanlarin en basarili filmi derken hangi kritere gore belirtsek iyi olurdu..

1) Yüksek beklentiye karşılık veremeyen,

2) Sıradan bir senaryoya sahip,

3) Müthiş teknolojisine rağmen akılda kalıcı tek bir sahnenin bile çekilmediği

bir film bence.. Devamındanda çok umudum yok.

(Öznel bir yorumdur, tartışmak için yazmadım)

• İlk film çok güzeldi ve zamanında görsellik açısından ilkleri getirmişti. Siz sevmesenizde en iyi filmler arsında yerini aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SONEKTRA

quote:

kime göre?

Birilerinde göre öyleymiş demek ki

Sinema filminde başarı gişedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum Nihil

quote:

kime göre?

Avatar'ın 237 milyon dolar bütçeye karşılık 2.78 milyar dolar gişe hasılatı elde ettiği göz önüne alındığında "tüm zamanların en başarılı filmi" demek bir yorumdan ziyade objektif bir gerçek.

Başarılı çok genel anlamlı, yüzeysel bir sözcük. Gişe başarısı su götürmez bir gerçek ama başarılı bir film deyince akla gelen ilk anlam gişe başarısı olmadığı için son derece subjektif bir yorum ortaya çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 29 Eylül 2017; 1:51:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cceviz

İnşallah ilk filmdeki gibi kaliteli bir 3d tecrübesi yaşatabilirler. Kaliteli ve doyurucu bir 3D filme hasret kaldık çünkü.

3D BLURAY ARŞİVİNE SAHİP BİRİ OLARAK BUGÜNE KADAR 3D FİLMLERİN HEPSİ MEVCUT BENDE..SANA ŞUNU SÖYLEYEYİM DEĞERLİ DOSTUM, ŞU ANA KADAR ÇEKİLMİŞ EN GÜZEL DERİNLİK VE DIŞARI TAŞMA EFEKTİ SERİNİN SON FİLMİ TRANSFORMERS SON ŞÖVALYEDE VAR,GERÇEK IMAX 3D KAMERALARLA ÇEKİLMİŞ BU FİLMDE SAVAŞ SAHNELERİNDEKİ DERİNLİK VE POP-OUT HİÇ BİR FİLMDE YOK, AVATARIN 3D'Sİ DERİNLİK OLARAK GÜZEL AMA DIŞA TAŞMA EFEKTİ YOK DENECEK KADAR AZDI, TRANSFORMERS SON FİLMİNİ EĞER NMT MEDİA TANK PLAYERIN VARSA YADA PC'DE POWER DVD 17 VARSA 3D BLURAY ISO OLARAK İZLE, NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLARSIN 3D TV'DE ŞART TABİKİDE
  • Avatarı beğenmeyen kumda oynayabilir senaryosuda iyidi nesi vardı şu beğenmeyen arkadaşlar laf olsun torba olsuncularmısınız yapmayın etmeyin..
  • Bu filmi sevememiştim,tekrardan bir şans vermeyi düşünüyorum.

• Güya suyun altinda gecen bir (G)AVATAR filmi olacakdi. ( belki diger filmlerde kim bilir)

Yine Jungle icinde Tarzan'lik yapip Kizil Derili olacaklar. Eski filmde oldugu gibi yetiskin yerine .. cogu filmi cocuklarin oynadigi seylere cevirmelerini bir türlü anlayamiyorum. Vizyona girdiginde tam bir film olur umarim. Valerian filmi gibide cakabilir.
    isin kötüsü filmi izleyeli kac sene olmus inanamadim yahu :/

• Öfff bee yerin dibine batsın şu 3d sevdanız 😠😠😠😠

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum Nihil

quote:

kime göre?

Aynen oyle. Teorik olarak. Yorumu yazan kisi felsefe yaptigini zannetmis lol. Bosver sen :P

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şaka maka gerçekten 1 milyar dolara genetik mühendislik falan yapılarak gerçekleri üretilirdi be.

• quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Öfff bee yerin dibine batsın şu 3d sevdanız 😠😠😠😠

ne boş konuştun be
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.