ARÇELİK ÇAMAŞIR MAK. ARIZA VAR
25 Cevap17301 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3102 Mesaj
12 Mart 2007; 22:14:35 

Çamaşır makinamın tamburu dönmüyor neden acaba?

Su alımı ,ısıtması ve boşaltması normal çalışıyoo ancak tamburu dönmüyor

anlayanlar varsa yazabilirmi acaba

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Mart 2007; 22:45:11 

quote:

Orjinalden alıntı: suzi dilara

servis olmasamda galiba kayış kopmuş olabilir arka kapagı söküp bakmak lazım eger kayış kopmuşsa degiştirmesi basit

3102 Mesaj
12 Mart 2007; 23:37:50 

Bende düşündüm ama bir de tambur düşmesi diye bişey duydunuz mu?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Mart 2007; 0:05:40 

quote:

Bende düşündüm ama bir de tambur düşmesi diye bişey duydunuz mu?

evet olabilir eger yaylar kopmuş amortisörler patlamışsa oluyormuş eşiniz anlıyorsa baksın yada servis

iyi geceler dilerim

3102 Mesaj
13 Mart 2007; 0:09:32 

anlasa foruma yazmazdım zaten

iyi geceler Komutanım

11894 Mesaj
13 Mart 2007; 12:29:40 

Motor dönme sesini duyuyorsanız kayış kopmuştur.
Motor hiç dönme sesi de vermiyorsa motor yanmış yeya motora giden kablolar çıkmış veya onlar da yanmış olabilir.
Tambur düşmesini anlarsınız zaten,böyle bir sorunda makina çalışır ama gürültü yapar.Normlde tambur hep kazanla bebaber oynar eğer kazan sabitken tambur hareket ediyorsa düşmüştür.

Bana motora giden kablolarda sorun var gibi geldi arka kapağı açıp bir bakın isterseniz.

3102 Mesaj
13 Mart 2007; 22:43:06 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Motor dönme sesini duyuyorsanız kayış kopmuştur.
Motor hiç dönme sesi de vermiyorsa motor yanmış yeya motora giden kablolar çıkmış veya onlar da yanmış olabilir.
Tambur düşmesini anlarsınız zaten,böyle bir sorunda makina çalışır ama gürültü yapar.Normlde tambur hep kazanla bebaber oynar eğer kazan sabitken tambur hareket ediyorsa düşmüştür.

Bana motora giden kablolarda sorun var gibi geldi arka kapağı açıp bir bakın isterseniz.

BAKARIM AMA ŞİMDİ OLMAZ YARINA MÜSAİT OLUR...DİZİ SEYREDİYORUM ŞİMDİ
TAMBUR DÖNÜYO AYRICA

11894 Mesaj
13 Mart 2007; 23:39:58 

Tambur dönüyor derken elle çevirince mi dönüyor'u kastettiniz?

528 Mesaj
14 Mart 2007; 23:10:03 

1ci ihtimal kayış koptu 2ci ihtimal motor yandı 3ihtimal kazanlan tambur arasına büyük bir çamaşır kaçtı(tamburun dönmesini sıkıştıracak kadar büyük)buda 100de5ihtimalzaten kaçmış olsa motor kayışı keser zorlanarak yanmada yana bilir.4ihtimal program karıştı elektronik kartta eeprom çıkış vermedi.5ci ihtimal eeprom çıkış verdi ara pasif elemanlarda sorun var genelde nemden yanma ve bozulma olur6ci ihtimalde elektronik kartta yıkama motorunu kontrol eden role bozuktur.1den uygulamaya başla tahminim 3e gelmeden arıza cıkar.iyi akşamlar.
quote:

NOKİA E60 İNTERNET CAMBAZI+512MB
Guest
15 Mart 2007; 9:33:05 

Çevirerek program ayarı yaptığınız komitatör de arızalı olabilir.

3102 Mesaj
15 Mart 2007; 10:33:49 

Bugünde evde olmadğımdan bakamıyorum ,akşamda fırsat olmuyor,sanırım haftasonu bakıcamm,inat iştee gözümle görmem lazım.

125 Mesaj
15 Mart 2007; 11:29:15 

servise başvurmanı öneririm yarın bir gün makinan yanarsa servis de işe yaramayacaktır. geçmiş olsun.

Bilmediklerin seni incitmez...

Guest
15 Mart 2007; 11:33:35 

Tekrar hatırlatıyorum.

Çevirerek program ayarı yaptığınız komitatör de arızalı olabilir.

Saygılar...

1419 Mesaj
16 Mart 2007; 15:30:34 

mrb
ilk önce elin ile kazanın dönüp dönmediğini kontrol et kazan el ile normal dönüyorsa rulmanlarında problem yoktur. daha sonra mak. arka kapağını aç kayışı kontrol et.kayış normal yerinde ise kayışı sök ve motoru elin ile çevir yine normal ise. motor kömürlerini kontrol et.

3102 Mesaj
17 Mart 2007; 14:14:58 

Evet arkadaşlar bugün nihayet fırsat yarattım ve makinayı açıp baktım;
1-kayış yerinde duruyor
2-elle çevirince tambur da dönüyor
3 motor a giden kablolarda yanma yok
4-kayışı söküp çevirince de tambur dönüyor
5-yaylar da sağlam

şu olabilir motura giden kabloların soketle bağlandığı yerde bi arıza olabilir ,
bu durumda benim yapabileceğim bişey yok,Ölçüm aletiyle hangisinin arızalandığına bakmak gerek

SERVİS ÇAĞIRICAM ŞİMDİ.ne zaman gelir kimibilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suzi dilara -- 17 Mart 2007; 14:17:40 >

11894 Mesaj
17 Mart 2007; 20:00:47 

İnş ucuza kapatırsın.Ama bence masraf 100 YTL civarı ve üstü olacaksa(motor değişimi gibi) bence yeni makina al.Su elektrik tasarrufu ile zaten parasını amorti eder.Zaten sıkmasından şikayetçiydin

3102 Mesaj
17 Mart 2007; 21:19:15 

yok yooook ,umduğumdan da çabuk geldiler ve tahmin ettiğim gibi ,motora giden kablolarda ölçüm yaptılar.
Kondansatör mü ne bişey dedi ama şimdi hatırlamıyorum o arızalanmış (80 ytl )Pazartesiye yapıp getirecekler...Ayrıca makinamdan memnunum.Arçelik den başka çamaşır makinem var onu kurdurmadım bu kayınvalidemin makinası zaten.Servis şu öneri de bulundu; "bunun kapasitesindeki başka makinalar yaklaşık 1500 ytl civarındadır,iç aksamı da bosch yapımı.hiç ekarte etmeye gerek yok "Ben de zaten düşünmüyorum

11894 Mesaj
17 Mart 2007; 21:38:27 

Ok 80 YTL aşırı bir para değil zaten ben pahalı tutarsa dedim.İyi günlerde sorunsuz kullanıma devam.Diğer makineniz ne marka?

3102 Mesaj
17 Mart 2007; 21:53:29 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Ok 80 YTL aşırı bir para değil zaten ben pahalı tutarsa dedim.İyi günlerde sorunsuz kullanıma devam.Diğer makineniz ne marka?

O da ARÇELİK 5300 E FUZYY MODELİ.1300-1000-700 DEVİR SEÇENEKLİ 5.5 KİLO KAPASİTELİ ÇİFT SU GİRİŞLİ FULL 10 yıllık makina .O da iyiydi ama ikisini birden kullanacak değilim

528 Mesaj
17 Mart 2007; 22:39:45 

kondansatörmü 80 ytl makinede iki farlı kondansatör vardır biri parazit kondansatörü diyeri elektronik devredeki kondansatörler eğer elektronik devredeki kondansatörlerden bozulmuş var ise max fiyatı o devredeki kondansatörün 5 ytldir.karta başka elemanlarda bozulmuşda kartı değişecekse 80 ytl eder(ayrıca kartı evde değişebilir) eğer parazit kondansatörü bozulmuşsa onunda edeceği max fiyat 50ytldirki o bozulmuş olsa onuda evde yapabilir oldukça basit bir iş ve onu yapmasına gerek yok bozulanı çıkarıp kısa devre etse bile makine sorunsuz çalışır(servisteyken maddi durumu olmayan bir çok kişiye çözüm olarak yaptık hiç bir sorun vermedi) o eleman fuzuli bir elemandır yaptığı iş elektrikteki parazitlenmeyi engellemek ama elektrikte parazit olsa bile elektronik kartta trafo çıkışında diyot ve kondansatörler kullanılıp parazit önlenmiştir vesteldeki kartlarda önlendiğine göre ondada mutlaka önlenmiştir.Bence onun ağrızası başkadır.
quote:

yok yooook ,umduğumdan da çabuk geldiler ve tahmin ettiğim gibi ,motora giden kablolarda ölçüm yaptılar.
Kondansatör mü ne bişey dedi ama şimdi hatırlamıyorum o arızalanmış (80 ytl )Pazartesiye yapıp getirecekler...Ayrıca makinamdan memnunum.Arçelik den başka çamaşır makinem var onu kurdurmadım bu kayınvalidemin makinası zaten.Servis şu öneri de bulundu; "bunun kapasitesindeki başka makinalar yaklaşık 1500 ytl civarındadır,iç aksamı da bosch yapımı.hiç ekarte etmeye gerek yok "Ben de zaten düşünmüyorum

3102 Mesaj
17 Mart 2007; 23:13:00 

Ben ilginize teşekkür ederim ama adı aklımda değil parçanın," galiba" dedim,ağırca bir parçayı söküp götürdüler ölçme cihazına bakıp öyle söktü eleman .Ayrıca makinada elektronıik kart olduğunu sanmıyorum ARÇELİK 2000 serisindeki diğerlerinde de yoktur ,en az 15 yıllık makina çünkü.Siz daha iyi biliyorsunuzdur ama 2600 model de öyle bir kart varmı

528 Mesaj
17 Mart 2007; 23:23:28 

Yok ben modellerden anlamam yani şu modelin şu özelliği vardır falan bilmem ama makinelerde belli 3 sistem vardır 1 komitötörlü makineler 15 senlik ise sizin makineniz komitatörlüdür ikincisi elektronik kartlı 3 lcd ekran ve elektronik kartlı makineler bunların çalışma prensibi hakkında bilgim var modellerin özelliği hakkında değil mağlesef ben sizin makinenizi değerlendirirken elektronik kart kontrollü makine olarak ele alıp değerlendirdim bilmeden yani hata bende. iyi akşamlar
quote:

Ben ilginize teşekkür ederim ama adı aklımda değil parçanın," galiba" dedim,ağırca bir parçayı söküp götürdüler ölçme cihazına bakıp öyle söktü eleman .Ayrıca makinada elektronıik kart olduğunu sanmıyorum ARÇELİK 2000 serisindeki diğerlerinde de yoktur ,en az 15 yıllık makina çünkü.Siz daha iyi biliyorsunuzdur ama 2600 model de öyle bir kart varmı

NOKİA E60 İNTERNET CAMBAZI+512MB

3102 Mesaj
18 Mart 2007; 0:27:18 

quote:

Orjinalden alıntı: xxxxveyselxxxx

Yok ben modellerden anlamam yani şu modelin şu özelliği vardır falan bilmem ama makinelerde belli 3 sistem vardır 1 komitötörlü makineler 15 senlik ise sizin makineniz komitatörlüdür ikincisi elektronik kartlı 3 lcd ekran ve elektronik kartlı makineler bunların çalışma prensibi hakkında bilgim var modellerin özelliği hakkında değil mağlesef ben sizin makinenizi değerlendirirken elektronik kart kontrollü makine olarak ele alıp değerlendirdim bilmeden yani hata bende. iyi akşamlar

SORUN YOK O ZAMAN
AMA BANA MANTIKLI GELDİ, SERVİSE GÜVENMESEYDİM TAMAM DEMEDEN ARAŞTIRMA YAPARDIM ZATEN
SİZE DE İYİ GECELERR

2 Mesaj
9 Mart 2009; 18:20:42 

yav herşey normal olmuş ya ona bak sen sorun ve hayırlı günlerde kullanıma devam

112 Mesaj
10 Mart 2009; 8:27:38 

yetkili servis hiç bir zaman parcayı söküp götürmez .eger kapasitörse max 30 ytl tutar.büyük ihtimal özel servisten hizmet aldınız.

5473 Mesaj
10 Mart 2009; 15:00:13 

yinede çalışma yaşına göre azıra yapması normal sayılmalı
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.238