Şimdi Ara

Safari'deki güvenlik açıkları rakiplerini geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Safari'deki güvenlik açıkları rakiplerini geride bıraktı

Google'ın güvenlik zaaflarını araştırmak için kurduğu Project Zero ekibi Apple'ın internet tarayıcısı Safari ile ilgili bir rapor yayınladı. Rapora göre Safari'de Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge ve Internet Explorer'ın toplamından daha fazla güvenlik açığı var.

Ayrıca Bkz.Facebook siyasi reklam politikasını değiştiriyor
    Google Project ekibinden Ivan Fratric, Domato adı verilen otomatikleştirilmiş bir test aracıyla, popüler internet tarayıcılarını analiz etti. Buna göre Chrome'da 2, Firefox ve Explorer'da 4, Edge'de 6 ve Safari'de tam 17 güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı. Fratric, Safari'de bulunan yüksek sayıda güvenlik açığının, özellikle bu platformu hedef alan saldırılar göz önüne alındığında endişe verici olduğunu belirtti.

Safari'deki güvenlik açıkları rakiplerini geride bıraktı

Önümüzdeki süreçte Cupertino'lu şirket bu güvenlik açıklarıyla ilgili ne gibi önlemler alacak hep birlikte göreceğiz.

• Android!

• Yandex Popüler değilmi :D ben Yandex harici hiç birini artık kullanmıyorum.

• Apple Fail, Versiyon: 1023.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 23 Eylül 2017; 16:13:41 >
  • Yandex dediğimiz şey makyajlı Chrome olduğundan listeye girmiyor. Yandez kullanan arkadaşlar aslında Chrome kullanıyorsunuz :D

• Dedim ki:
    Tarayıcılar masaüstünde test edilmişi siz mobil gibi haber yapmışsınız..
    Düzgün haber yapın..
    Yorumumu kaldıramamıs ki editör silmiş:D
  • Nedense Chrome'da en az görünüyor ve araştırmayı google'ın yapması biraz tuhaf görünüyor. Explorer ve Edge karşılaştırıldığında Edge'da daha fazla açık var. Pek inandırıcı gelmedi sonuçlar.

• Apple almak icin guzel bir haber.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iOS ve macOS'ta Safari kullanmayanın aklından şüphe ederim. iOS'ta güncel webkit ve yazılım uyumu, macOS'ta ise pil performansı. Elzem olmadığı halde(senkronize vs.) gidip kırom yüklüyorlar ya tilt oluyorum.

• Açıkların bazı tarayıcılarda fazla olması, o tarayıcının teknik anlamda en kötü güvenliğe sahip olduğunu göstermez. Güvenlik zafiyetinin seviyesine göre ve platforma göre bulunan açıkların bir maddi değeri oluyor.

Apple cihazlardaki açıklar maddi anlamda en değerli açıklar bu nedenle Apple cihazlar üzerinde daha fazla açık aranıyor. Bundan dolayı Apple cihazlarda daha fazla açık bulunuyor.

Yukarıda görülen sayılar sizi yanıltmasın. Tarayıcılar sık kullanıldıklarından dolayı tarayıcılarda bulunan açıklar çok değerli oluyor. Bu nedenle açıkları bulan kişiler satış için yer altı dünyasını tercih ediyorlar. Yukarıdaki sayılar buz dağının görünen kısmı.

• quote:

Orijinalden alıntı: RichesMen

Yandex Popüler değilmi :D ben Yandex harici hiç birini artık kullanmıyorum.

forewer mozilla.
  • Ie’ye devam..

• Opera`ya devam, chromeyi pc den sidim epey rahatlama oldu.

• Chrome candır,gerisi ölsün :)

• Want to kullanıcısına yanıt
    Explorer yıllardır sayısız güncelleme aldı daha az açık olması normal. Edge 0'dan yazılan bir tarayıcı. Bilinen açıkların haricinde çok miktarda paylaşılmayan açıklar olduğuna eminim.

• en üst donanımla macbook pro 2017 kullanıyorum, safari çoğu websitede anlamsızca kasılıyordu. ben de chrome'a geçtim aynı siteler gayet akıcılar.
    bug falan bilmem ama safari zaten rezil bir tarayıcı. iphone'umda bile chrome kullanıyorum.

windows workstation'um var, onda da chrome kullanıyorum ama edge çok şimdiye kadar gördüğüm en hızlı ve wacom-touch gibi sistemlere tek uyumlu browser.

• çekirdek aynı diye aynı olmuyor.
    ben yandexe güveniyorum.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 23 Aralık 2020; 12:34:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google bu konuda Apple'ı çok geride bıraktı.
  • Safari'yi bilmem de, Opera Mozilla'yı ezdi benim gözüm de. Mozilla işlemciye, Chrome'da Ram'e aşırı yükleniyorlar fakat Opera her ikisinden de azar azar, gayet dengeli bir şekilde kullanıyor. Üstelik Opera'daki reklam engelleme ve VPN özelliği müthiş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.