Şimdi Ara

Game of Thrones'un yan dizilerine bir yenisi daha eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Game of Thrones'un yan dizilerine bir yenisi daha eklendi
    Tüm zamanların en başarılı dizilerinden Game of Thrones, artık sona yaklaştı. Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından heyecanla takip edilen dizi, önümüzdeki yıl yayınlanması beklenen 8. sezonu ile ekranlara veda edecek. Game of Thrones sonrası hayata hazırlanan HBO, aynı dünyada geçen yeni diziler hazırlıyor.

George R.R. Martin'in yarattığı ilgi çekici dünyada geçecek yan diziler (spin-off) için bir süre önce hazırlıklara başlayan HBO, ilk planda açıklanan dört projeye bir yenisini daha ekledi. İlk olarak mayıs ayında gündeme gelen 5. spin-off, dün HBO ve George R.R. Martin tarafından doğrulandı. 

Game of Thrones'ta anlatılan olayların öncesinde geçecek ve aynı dünyada geçen farklı hikayeler anlatacak spin-off dizilerin bu yeni üyesi, Game of Thrones'un yazar ve yapımcılarından biri olan Bryan Cogman tarafından hazırlanacak. Cogman dizinin senaryosunu kaleme almak için George R.R. Martin ile birlikte çalışacak.
     Game of Thrones'un yan dizilerine bir yenisi daha eklendi
    Bu 5. spin-off dizisinin resmiyet kazanmasının ardından kişisel blogu üzerinden konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Martin, diğer dört spin-off gibi bunun da geçmişte geçeceğini, bir devam dizisi olmayacağını açıkladı. Martin'in blogunda paylaştığı bilgilerden en dikkat çekici olanı ise, Cogman ile hazırlayacakları bu yeni dizinin bir uyarlama olacağıydı. 

Şimdilik bu proje hakkında fazla detay paylaşamayacağını ancak detaylar ortaya çıktığında Game of Thrones hayranlarını fazlasıyla heyecanlandıracağını söyleyen usta yazar, dizinin Westeros tarihinin heyecan verici bir döneminde geçeceğini söyledi.

Martin'in bu yeni dizinin bir uyarlama olacağını söylemesi, Cogman ile birlikte hazırlayacağı bu dizinin A World of Ice and Fire: The Untold History of Westeros veya Dunk & Egg kitaplarından uyarlanabileceğini düşündürdü.

• Herşeyin b*kunu çıkarın oldu mu birşey de iyi yer edinmesin aklımızda :(

• Bu son sezondan sonra dizinin finalini Westworld'e bağlamalarına artık kimse ses etmez heralde ah Nolan reyis kabul etse Martin dünden razı
  • Para tatlıdır işte. :)

• suyunun suyu...

• bu dizide dünyanın düz olduğu bilgisi veriliyor !
    ve güney ve kuzey setlerinin ötesindeki kısımlar anlatılıyor !

özetle konusu kutsal kitaplardan araklates !! yani :)

• 5.spionoff diyor,diyer 4spion off nerdeki 5.si yapiliyor o kismi anlamadim yoksa hepsi berabermi cekilcek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: North Jon
    ah Nolan reyis kabul etse Martin dünden razı

Buna dair Martin'in bir açıklaması var mı? Merak ettim zira farklı ve hoş olabilirdi beya.
  • 5 tane spin-off nedir ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bodyman700 B kullanıcısına yanıt
    Kanımın kanı
  • 5 tane spin-off,kalite hakkında bir şey beklememek gerek diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Buna dair Martin'in bir açıklaması var mı? Merak ettim zira farklı ve hoş olabilirdi beya.

çok fazla haberi çıktı bildiğim kadarıyla bi yemek veya törende martin nolan'a got'un sonunu westworld e bağlayalım gibi bişey söylüyor nolan da bakarız diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

5.spionoff diyor,diyer 4spion off nerdeki 5.si yapiliyor o kismi anlamadim yoksa hepsi berabermi cekilcek?

Hepsi beraber çekilmeyecek ancak hepsi aynı anda hazırlanıyor. Aralarından beğenilenler çekilecek.

Yani açıklanan bu 5 spin-off'un hepsi dizi olacak diye bir kaide yok. 5 proje de ayrı ayrı hazırlanacak, senaryoları yazılacak, eğer onayı alırsa pilot bölümleri çekilecek ve bu pilot bölümler beğenilirse HBO'dan dizi onayı alacak.

Muhtemelen hazırlanan bu 5 spin-off'tan en fazla 1 veya 2 tanesi dizi onayı alacaktır.
  • quote:

quote:

quote:

çok fazla haberi çıktı bildiğim kadarıyla bi yemek veya törende martin nolan'a got'un sonunu westworld e bağlayalım gibi bişey söylüyor nolan da bakarız diyor

Got'un sonunu bağlama değil. Bilindiği gibi Westworld bazı temaları alıp, robotlarla o temaları kapsayan eğlence parklarını içeriyor, hatta dizide gördüğümüz gibi samuraiları da içeren bir park projesini de var. Aynı onun gibi got dünyasını içeren de bir park yapma fikrini getirmiş Martin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SEO-Uzmanı

bu dizide dünyanın düz olduğu bilgisi veriliyor !
    ve güney ve kuzey setlerinin ötesindeki kısımlar anlatılıyor !

özetle konusu kutsal kitaplardan araklates !! yani :)

Dizine nerede dünyanın düz olduğu bilgisi veriliyor? Hatta sağlam teorilere göre, Westeros'un kuzeyi ile, Essos'un doğusunun birbirine bağlı olmasıyla birlikte, yuvarlak olduğunu gösteriyor. Ayrıca bunların kutsal kitaplardan arak olması ne alaka?
  • acaba ilk insanlar ile "children of the forest" arasındaki savaş ve "white walker'ların ilk doğuşunu anlatırlar mı...

ya da bir önceki kış insanların duvarı örüp white walker'ları nasıl yendiğini mi anlatır...
  • quote:

quote:

quote:

Evet buldum olayı. Kaçırdığım bir gelişme ve şaşırdım başta ama şöyle bir durum var:

“I need to be believe that dragons are real. I want them be a real thing. So as much as I love George, I can’t lose that for myself!”

Yani ejderhalar uğruna girişmeyecekmiş abimiz. Bir de sonu diye nitelendirilmemiş tamamen. İlk başta heyecan duysam da çok sağlam yazılması lazım öyle bir kısım için. Sağlam yazılır ve yapılırsa efsane olurdu ama. Yani birden bakıyoruz o yönetim merkezinde tam Danny'e Ejderha alev püskürtürken durduruyorlar ve uzaklaşıp sohbete geçiyor falan. Ardından da dizi final yapıp hemen Westworld'ün 3. sezonu başlıyor? Efsanevi olur ama dizi amaçlı olur bu. Kitapları o şekilde bağlaması uygun olmaz sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum Nihil

quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

5.spionoff diyor,diyer 4spion off nerdeki 5.si yapiliyor o kismi anlamadim yoksa hepsi berabermi cekilcek?

Hepsi beraber çekilmeyecek ancak hepsi aynı anda hazırlanıyor. Aralarından beğenilenler çekilecek.

Yani açıklanan bu 5 spin-off'un hepsi dizi olacak diye bir kaide yok. 5 proje de ayrı ayrı hazırlanacak, senaryoları yazılacak, eğer onayı alırsa pilot bölümleri çekilecek ve bu pilot bölümler beğenilirse HBO'dan dizi onayı alacak.

Muhtemelen hazırlanan bu 5 spin-off'tan en fazla 1 veya 2 tanesi dizi onayı alacaktır.

Peki pilot bölümünü çekip de onay almayan dizilerin maliyetini sadece yapımcı mı üstlenecek?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet buldum olayı. Kaçırdığım bir gelişme ve şaşırdım başta ama şöyle bir durum var:

“I need to be believe that dragons are real. I want them be a real thing. So as much as I love George, I can’t lose that for myself!”

Yani ejderhalar uğruna girişmeyecekmiş abimiz. Bir de sonu diye nitelendirilmemiş tamamen. İlk başta heyecan duysam da çok sağlam yazılması lazım öyle bir kısım için. Sağlam yazılır ve yapılırsa efsane olurdu ama. Yani birden bakıyoruz o yönetim merkezinde tam Danny'e Ejderha alev püskürtürken durduruyorlar ve uzaklaşıp sohbete geçiyor falan. Ardından da dizi final yapıp hemen Westworld'ün 3. sezonu başlıyor? Efsanevi olur ama dizi amaçlı olur bu. Kitapları o şekilde bağlaması uygun olmaz sanırım.

dizinin son sezonu hayal kırıklığı oldu böyle bi dönüş herkesi çok şaşırtır bu dizinin doğasında da o var zaten insanlar bu yüzden sevdi got'u

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.