- x
XP ;Güncelleme dosyalarını nerede tutar?
24 Cevap8006 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

688 Mesaj
12 Mart 2007; 12:36:54 

*****windows xp nin zaman içinde zırt pırt yaptığı güncellemeleri bi yere kaydedip yeniden windows kurulumlarımızda
nasıl kullanabiliriz.yada bunu yapabilirmiyiz..?
*****yada soruyu şöyle değiştireyim.
şu ana kadar bilgisayara inen ve kurulan güncellemeler windowsun neresinde tutuluyor.bunları nasıl toparlayabilirim yada yapılabilirmi?
*******güncellemeden kastım yeni indirmek değil.
inmiş güncellemeleri bi araya toparlayıp bir cd yapıp sonraki kurulumlarda kullanabilmekdi sorunum.
teşekkürler.
teşekkürler.

8385 Mesaj
12 Mart 2007; 13:26:51 

Sana gereken bir diğer konuda verdiğim WUD 2.25 ve onları indirdikten sonra orjinal Xp Cd'sine eklemek için ise şu program "nLite"
indirmek için : http://www.nliteos.com/
Programı nasıl kullanacağın konusunda Google'da arama yapardan bir çok sayfaya ulaşabilirsin. Misal...
Burası : http://www.turkceyazili...dle/index.php?newsid=26

o[0_0)o Bir dengesizin sözlerini doğru diye alır iseniz dengenizi yitirip kendinizi bulacağınız yer bir uçurumun dibidir ! ( http://goo.gl/NglhVN )
- Aynasız aynasız ! Söyle bana, var mı senden güzeli, hafifi, hızlısı bu Dünya'da ?
- Yok ! :)
http://forum.birkarefotograf.com

688 Mesaj
12 Mart 2007; 19:20:12 

ş,mdi bi konuda uzlaşamıyoruz.
ben windowsu 4 ay önce kurdum.ve bu kurulumda hala güncelleme yapıyor.
ama ben yeniden kuracağım fakat kurdukdan sonra bana aylarca güncelleme dosyaları indirtip
adsl kotasından harcamak ve zaman kaybetmek,habire restart yapmak istemiyorum.
Yani sözün kısası been 4 atydan beri windowsun indirdiği güncellemeleri toparlamak isityorum.
verdiğiniz program kurlduktan sonraki dönemde kayıtları tutuyor yanılmıyorsam.

8385 Mesaj
12 Mart 2007; 23:46:56 

Sen anlamıyorsun galiba :) o zaman tabi anlaşamayız... Bir kere en başta WUD'u kuracak gelmiş geçmiş bugüne kadar olan güncellemeleri indirmeyi ona bırakacaksın. WUD indirdi bitirdi ise işini sonrası sana kalmış İstersen bunları indirdiği klasörü var ise harddiskin D: partisyonuna kopyalarsın,istersen 1 cd ye sadece bunları çekersin ve sıfır XP kurunca netten değil o CD den program kurar gibi bu güncellemeleri tek tek eli ile kendin kurarsın. Yok bana bunları XP cd'im ile birleştirsin diyorsan nLite programı WUD'un çektiği güncellemeleri XP cd'sine entegre etmeye,ondan kurulabilir son güncellemeleri yapılmış bir XP yapmaya yarar. Eğer hala anlamadın ise anlatamadığın bir şeyler var demektir. Anlamadığımı düşünüyorsan sen de ne istediğini doğru düzgün anlatmayı dene. Pek tabi ki 10 ay önce de kursan dün de kursan XP Mikropsoft yeni güncellemeler çıkarınca onları otomatikman çekip son çıkan güncellemeleri yapacaktır. Gelecekte çıkacak olan güncellemeleri çekebilme şansımız yok ! Kurduktan sonraki dönemdeki kayıtları değil. Her ne ise sana çok bile konuşmuşuz anladım ki. Daha sen yanılmıyorsam diyorson o-hooo !!!1 mb. bile olmayan bir program WUD'u çekip kullanmamışsın hala vıdı vıdı ediyorsun. Zamanıma acıdım...

o[0_0)o Bir dengesizin sözlerini doğru diye alır iseniz dengenizi yitirip kendinizi bulacağınız yer bir uçurumun dibidir ! ( http://goo.gl/NglhVN )
- Aynasız aynasız ! Söyle bana, var mı senden güzeli, hafifi, hızlısı bu Dünya'da ?

705 Mesaj
13 Mart 2007; 3:06:17 

Ben soruyu anladım, arkadaş diyo ki İwndows bu kurduğu güncellemeleri bi klasörde saklıyo mu. Araştırmadım ama bence saklamıyo. Saklaması fazladan disk alanı demek ve bu da sp1 ve sp2 yi de sayarsak baya ciddi bi alan sayılır. Yani cevabım Windows bu dosyaları saklamıyo, kurup siliyo

688 Mesaj
13 Mart 2007; 10:31:45 

quote:

Orjinalden alıntı: UML

Ben soruyu anladım, arkadaş diyo ki İwndows bu kurduğu güncellemeleri bi klasörde saklıyo mu. Araştırmadım ama bence saklamıyo. Saklaması fazladan disk alanı demek ve bu da sp1 ve sp2 yi de sayarsak baya ciddi bi alan sayılır. Yani cevabım Windows bu dosyaları saklamıyo, kurup siliyo

Teşekkürler dostum şu soruyu birtürlü anlatamamıştım.

evet arkadaşlar soru bu windos geçmiş zamanda yaptığı güncellemeleri bi yerde tutuyormu tutuyorsa nerede ve onları bidaha kullanabilirmiyiz.

tamam jiddi arkadaşın dediğide bir çözüm ama geçmiş güncellemeleri kapsamıyor galiba.

8385 Mesaj
13 Mart 2007; 18:15:58 

Geçmişi de kapsıyor... SP1 hariç çıkan tümünü indiriyor program. Senin mevcyt XP'ne bakmıyor zaten program. Hani bu pc de şunlar yapılmış o zaman ben onları indirmiyim demiyor program. sp2 dahil olmak üzere sonra çıkan tümünü indiriyor.

705 Mesaj
15 Mart 2007; 3:26:06 

Araştırmalarım sonucu ingilizce bir forumdan cevab buldum, sizlerle paylaşayım:
Windows XP güncelleme dosyalarını saklıyo, görmek için klasör seçeneklerinizden "gizli dosyaları göster"i seçin ve C:\WINDOWS\$hf_mig$ klasörüne girin, hepsi burda

688 Mesaj
17 Mart 2007; 0:57:08 

işte bu çok teşekkürler arkadaşım.
aradığım buydu

852 Mesaj
11 Nisan 2007; 22:37:35 

quote:

Orjinalden alıntı: UML

Araştırmalarım sonucu ingilizce bir forumdan cevab buldum, sizlerle paylaşayım:
Windows XP güncelleme dosyalarını saklıyo, görmek için klasör seçeneklerinizden "gizli dosyaları göster"i seçin ve C:\WINDOWS\$hf_mig$ klasörüne girin, hepsi burda

Çok teşekkür kardeş. Peki bu klasörü yeni kurduğumuz windows içine attığımızda güncellemeler doğrudan devreye girecek mi yoksa bunu manuel olarak kendimiz mi yapacağız?

7951 Mesaj
12 Nisan 2007; 0:36:16 

Ben şunu yapıyom
Güncelleme uyarısı verdiğinde
Microsoftun tr yama adresinden yama kodlarını aratıp
Manuel indiriyom PC ye kaydediyorum
Sonra da setup tıklayarak yukluyorum
Böyle her çıkan güncellemeyi bir kere PC ye kaydet sonra da al istediğin zaman kullan

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

2223 Mesaj
12 Nisan 2007; 14:48:52 

Yanlış cevap Windows yaptığı güncellemeleri C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download klasöründe saklar bu download klasörünü kopyalayıp bir kenara saklayın daha sonra Windowsu yeniden kurduğunuz zaman Download klasörünü açıp içindeki her bir dosyanın içinde update yazan klasörün içindeki Update.exe tıklayıp tekrar kurun bu kadar kolay gelsin gerçi bu iş biraz sıkıcı oluyor ama o kadarda olsun yani

1341 Mesaj
13 Nisan 2007; 14:35:06 

peki vista da bunu nasıl yapabiliyoruz xp de doğru exe yapılabiliyo fakat vistada bulamadım exe leri dosyalar var exe ler yok

intel e6750,asus p5k-E wifi,Asus gtx 460 top gddr5,2*1gb ddr2 667 kingston,2 adet1 adet 300 1 adet320 1 adet400 1adet 750gb 1Tb seagate sata II ı6 mb ncq hdd,phlips 17 lcd b6 asus 18xdvdw,feel hurricane kasa,,hp 1005 yazıcı,,bm555 kawai 5+1,
LG 55 lw 5500--------- LG hb 906 ta ev sinema sistemi
VU+DUO-Next 2000 cıs süper- plus-İnpax 5100-next d-smart

2223 Mesaj
13 Nisan 2007; 15:43:13 

Vistayı henüz bilimiyom

1341 Mesaj
14 Nisan 2007; 0:16:45 

aynı adres vistada da var fakat yüklenen dosyaları exe şeklinde vermemiş bi araştıralım beraberce yinede tşk

intel e6750,asus p5k-E wifi,Asus gtx 460 top gddr5,2*1gb ddr2 667 kingston,2 adet1 adet 300 1 adet320 1 adet400 1adet 750gb 1Tb seagate sata II ı6 mb ncq hdd,phlips 17 lcd b6 asus 18xdvdw,feel hurricane kasa,,hp 1005 yazıcı,,bm555 kawai 5+1,
LG 55 lw 5500--------- LG hb 906 ta ev sinema sistemi
VU+DUO-Next 2000 cıs süper- plus-İnpax 5100-next d-smart

423 Mesaj
28 Nisan 2007; 18:12:05 

sanki diğeri daha doğru gibi geldi
quote:

Orjinalden alıntı: engin1975

Yanlış cevap Windows yaptığı güncellemeleri C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download klasöründe saklar bu download klasörünü kopyalayıp bir kenara saklayın daha sonra Windowsu yeniden kurduğunuz zaman Download klasörünü açıp içindeki her bir dosyanın içinde update yazan klasörün içindeki Update.exe tıklayıp tekrar kurun bu kadar kolay gelsin gerçi bu iş biraz sıkıcı oluyor ama o kadarda olsun yani

423 Mesaj
28 Nisan 2007; 19:19:21 

hangisi doğru arkadaşlar birde bu güncelemeleri alıp başka bir bilgisayara kurmak mümkün mü

1455 Mesaj
28 Nisan 2007; 22:13:10 

quote:

Vistayı henüz bilimiyom

Vistadada bildiğim kadarıyla aynı yere kaydediliyor.

2223 Mesaj
28 Nisan 2007; 22:20:41 

quote:

Orjinalden alıntı: vurucu

sanki diğeri daha doğru gibi geldi

Diğerleri yanlış ben her zaman kullanıyorum bu yöntemi ve başka bir PC dede kullanabilirsin XP Home veya Professional olmak kaydıyla sorun olmaz zaten kullanmasam zaten burda sizlere söylemem Kolay gelsin

191 Mesaj
28 Nisan 2007; 22:33:15 

+1
quote:

Diğerleri yanlış ben her zaman kullanıyorum bu yöntemi ve başka bir PC dede kullanabilirsin XP Home veya Professional olmak kaydıyla sorun olmaz zaten kullanmasam zaten burda sizlere söylemem Kolay gelsin

Haya sıyrılmış inmiş
Öğle yüzsüzlük ki her yerde
Ne çirkin yüzler örtemiş meğer
İncecik bir perde
since1986

807 Mesaj
6 Eylül 2008; 18:28:34 

quote:

tşk ler kardeş. 2007 konusu ama iyi oldu bu

[ Hakikat Kitabevi ]

[ Dinimiz İslam ]

2930 Mesaj
6 Eylül 2008; 20:10:51 

Evet güzel bilgi.Aman kardeşim ne hortmuş tam 1,5 yıl olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 7 Eylül 2008; 2:10:27 >

27 " LG M2762D/Asus Maximus 4 GENE-Z/İntel Corei5 2500K5000mhz/Zotac GTX 560 Tİ/4*4 GB 1600 MHZ Crucial Balistix/THERMALTAKE ARMOR+ VH6000BWS/Enermax MODU82+ 525Watt/Samsung 1 TB HD103UJ * 2 adet
Ultimate Rx 303 Lcd Duvara Askı Aparatı incelemesi

3 Mesaj
17 Ağustos 2009; 0:13:17 

slm arkadaşlar bişey sorucam bu güncellemeleri silersem bi sorun çıkarmı pc de çok yer kapladını düşünüyorum geçen gün yeni güncelleme yaptım pc doldu bana boş yer 122 mb kaldı yardım edermsiniz

07cahit xD

4942 Mesaj
17 Ağustos 2009; 0:33:41 

çok eski konuyu hortlatmışın başarılar bu bir ikincisi özet olarak konunun başındaki konuşmalara cvp olmak için imzamdaki autoxp 1 ve 2 linklerine tıklayıp istenilenler yerine getirilebilir...

Er 07cahit ilk mesajına cvp vermem gerekirse kendin silme ccleaner indir kur orda seçeneklerde işaretle bırak o silsin ben daha öcne manuel silmiştim bişi olmamıştı ama yinede kendin yapma bırak program yapsın...

3 Mesaj
17 Ağustos 2009; 0:38:06 

oqe saol bu siteden başka bi yer bulamadım xD tek burası war dı hehe xD

07cahit xD
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Windows İşletim Sistemleri » Windows Xp » XP ;Güncelleme dosyalarını nerede tutar?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422