Şimdi Ara

Çipli kimlik üretimi hızlanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, çipli kimlik kartlarının dağıtımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Güner, yakın zamanda yeni makinenin sisteme ekleneceğinin ve başvuruların aynı gün içerisinde sonuçlandırılacağının müjdesini verdi.

Güner, yaptığı açıklamada "Şu anda günde 72 bin başvurumuz, 62 bin yeni kimlik üretimimiz var. Dokuzuncu kişiselleştirme makinemiz teslim edilmek üzere. Dokuzuncu makinemiz de geldiği zaman artık Türkiye'de günlük başvurunun tamamını aynı gün içerisinde sonuçlandırmış olacağız." dedi.

Güner, başvuru yapan vatandaşların kimlik kartlarına daha çabuk kavuşabilmesi için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti. Bunun için genel müdürlüklerinde bulunan kişiselleştirme merkezindeki personelin Kurban Bayramı'nda mesai yaptığını ifade eden Güner, şöyle konuştu:

"Arkadaşlarımız, bayramın birinci günü dışında, 10 gün herkes tatil yaparken onlar kişiselleştirme merkezinde bekleyen 410 bin kart için çalıştılar. Bu şu açıdan çok önemli, eğer bu olmasaydı siz bugün yeni kimlik kartına başvurduğunuz zaman önünüzde 410 bin kişi daha vardı. 410 bin kişinin kartını beklemek zorunda kalacaktınız. Ama bu kartları sıfırladığımız için vatandaşlarımızın başvuruları kısa süre içinde sonuçlanacak."

Sinan Güner son olarak çipli kimlik dağıtımının 10 milyonu aştığı bilgisini paylaşarak sözlerini tamamladı.

• Çip ihalesi alan firmalar bunu beğendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halen arkalı önlü kimlik fotokopisi isteyen devlet kurumları var. Adamların kendilerinden haberi yok !

• Şu kimliklerdeki en büyük eksiklik kan gruplarının yazmıyor oluşu.

• shadowmexo kullanıcısına yanıt
    Bilerek yazmıyorlar kan grubu testi kan verileceği zaman yapılmalı zaten en geç 1 dakika da kan testi yapılabiliyor ve hiç bir hastane kan testi yapmadan kağıtta ki değere bakarak birine kan vermez

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

Şu kimliklerdeki en büyük eksiklik kan gruplarının yazmıyor oluşu.

En büyük eksiklik yetersiz olması yine yenilenecek yurt dışına çıktığımızda oradaki insanlarla aynı kimlik kartını taşımamız lazım hepsi aynı olsun ulusal kimlik olsun işte yapılmışken sonuçta yine değişecek buna geçsek bile. zaten sonraki kimnliklere geçmek istedikleri için hızlandırıyorlar önce ellerindeki stokları satacaklar :D
  • Desene vergi gelecek karta :D

• Ben şahsen v2 bekliyorum

• her gün 72 bin kart basılacaksa haftanın beş günü çalşıyorlarsa

seneye bu zamanlar her 3 kişiden birinde e-kimlik olur
  • benim garip vatanım her zamanki gibi düşünmeden pilanlama yapmadan yapılmış eksikleriyle vatandası zora sokan masraf acan bir calısma kan gurubu yok .. yanmaz deyil .. en önemlisive vahim olanı ehliyetler ekli deyil arkadaş madem çip yapmayı biliyorsunda neden aynı yere ehliyet numaralarını koymuyorsun alt köseye a..b..c..e yazman bukadarmı zor 16 tl kimlik içn ver ..70..80 tl ehliyete . bide bunları ayrı ayrı tası her ikisinde aynı seyler yazsınn huahahahah :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ERIKCI

Ben şahsen v2 bekliyorum

Bence V3'u bekle. Ben oyle yapacagim. V2'de AB uyumu, zart uyumuz zurt uyumu deyip ehliyeti eklerler. Sonra V3 cikar, onda da pasaport gelir. Tabii her seferinde gelsin mamalar.
  • Ben almadım eskisi daha güzel. Yeni kimlik adi bir şirket kartı gibi yapılmış.
  • Hayrettin kullanıcısına yanıt
    neden yapılsın ki vatandastan daha cok para almak varken ne gerek var

• 3 hafta oldu gelmedi. İşin garibi aynı anda başvurduğumuz eşimin kimliği ilk haftada geldi. Takip edebileceğimiz bir sistemde yok galiba. Garip...
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

Şu kimliklerdeki en büyük eksiklik kan gruplarının yazmıyor oluşu.

Kan grunu testi aninda yapilan bir sey. O kinlige bakarak risk almaknistemiyorlar maglum kurunlarin hastanelerin hali yalan yanlis bir kanngrubunsöyler insanin hayatiyla oynarlar o yüzden kaza sonrasi gidilen hastane garantiye aliyor ve kendi kan grubu testini yapiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: profecco

Halen arkalı önlü kimlik fotokopisi isteyen devlet kurumları var. Adamların kendilerinden haberi yok !

Türkiyedeki bütün insanların kimlik bilgilerinin bütün kamu personeline açık olduğunu mu zannediyorsunuz? Sıradan bir çalışanın bütün kimlik bilgilerinize kolayca erişebiliyor olması garip olmaz mı?
  • shadowtr kullanıcısına yanıt
    https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr/Pages/rg1.aspx?scenarioId=kds burdan takip ediliyor. Eşimle benim kimliğimiz başvurudan sonraki 5. gün geldi. 2 günü hafta sonuydu zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayrettin

benim garip vatanım her zamanki gibi düşünmeden pilanlama yapmadan yapılmış eksikleriyle vatandası zora sokan masraf acan bir calısma kan gurubu yok .. yanmaz deyil .. en önemlisive vahim olanı ehliyetler ekli deyil arkadaş madem çip yapmayı biliyorsunda neden aynı yere ehliyet numaralarını koymuyorsun alt köseye a..b..c..e yazman bukadarmı zor 16 tl kimlik içn ver ..70..80 tl ehliyete . bide bunları ayrı ayrı tası her ikisinde aynı seyler yazsınn huahahahah :D

Sizin Türkçe dersine kimya hocası mı girdi ?

• Eksik olan bilgiler;

Eski TC Kimliğine göre: 1-Doğum Yeri, 2-Kan Grubu, 3-Medeni Hali, 4-Dini

AB Ülkeri Kimlik Kartına göre: 1-Boyu(180cm), 2-Göz Rengi (Kahve), 3-İkamet Adresi

Avantajı eski kimlik cüzdana sığmıyordu, yenisi taşınabilirlik açısından daha kullanışlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayrettin

benim garip vatanım her zamanki gibi düşünmeden pilanlama yapmadan yapılmış eksikleriyle vatandası zora sokan masraf acan bir calısma kan gurubu yok .. yanmaz deyil .. en önemlisive vahim olanı ehliyetler ekli deyil arkadaş madem çip yapmayı biliyorsunda neden aynı yere ehliyet numaralarını koymuyorsun alt köseye a..b..c..e yazman bukadarmı zor 16 tl kimlik içn ver ..70..80 tl ehliyete . bide bunları ayrı ayrı tası her ikisinde aynı seyler yazsınn huahahahah :D

bencede çok haklısınız
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.