Şimdi Ara

Face ID fırsata dönüştü: iPhone X için yüz maskesi satılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Face ID fırsata dönüştü: iPhone X için yüz maskesi satılıyor

Apple'ın geçtiğimiz günlerde tanttığı iPhone X'in öne çıkan en önemli özelliklerinden biri Face ID teknolojisi oldu. Şirketin sunduğu bu yüz tanıma sisteminin şu an piyasada kullanılanara kıyasla daha ileri seviyede olduğu belirtiliyor. Ancak iPhone X henüz piyasaya sürülmediği için insanların aklında Face ID hakkında bazı soru işaretleri var. Bunlar ancak telefon tüketicilere sunulduğu zaman cevap bulabilecek.

Ayrıca Bkz.Galaxy Note 8'e 4K çözünürlükte 60 kare/saniye video çekim özelliği gelebilir
    Merak edilen konulardan biri de uyuduğunuz sırada birisinin yüzünüzü tarayarak telefonun kilidini açıp açamayacağı. Bunu fırsata çeviren bazı satıcılar iPhone X sahiplerini uyurken kimlik hırsızlığına karşı koruyacak yüz maskeleri satmaya başladılar. Aslına bakılırsa hırsızlığa karşı güvenlik için satılan bu maskelerin, soğuk havalarda giyilmek için üretilmiş normal yüz maskelerinden hiçbir farkı yok.

Face ID fırsata dönüştü: iPhone X için yüz maskesi satılıyor

Face ID sadece cihaza doğrudan baktığınızda açılıyor

Apple'ın da vurguladığı gibi Face ID sadece kullanıcı doğrudan cihaza baktığında açılıyor. Yani gözleriniz açık şekilde uyumadığınız sürece akıllı telefondaki yüz tanıma sisteminin cihaz yüzünüze tutularak aldatılması mümkün değil. Face ID oldukça heyecan verici gibi görünse de bu teknoloji hakkında ciddi endişeler var. iPhone X'teki yeni biyometrik kimlik doğrulama sisteminin ne derece güvenilir olduğunu ancak cihaz Kasım ayında piyasaya çıktığında göreceğiz.

• Yok Akümülatör
  • Yeni İPhone serisinin pil. kapasitesi nekadar?

• Uyurken bunu giyecem ha ahahaja

• Fantezi ürünü olarak alınabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parmak izi varken hiç eldiven mi takıyordu bunu yapanlar acaba?

• telefona o kadar parayı veren başkasının eline geçirmez zaten.
    ("alo dedim ses gelmedi inşallah kulağım sağır olmuştur dedim" diyen ipon sahipleri var)

• Face ID gözler kapalıyken çalışmıyo zaten :/

• İyi güldüm ama trollemişler bence.

• apple onun için de bir aksesuar icat eder, iMask olabilir.

• Uyurken normalde gözlerin kapalı olması gerekmiyor mu ? Bunlar biraz yanlış anlamış

• Uyurken parmak izide alınır aynı yani. Touch ID için mesela şu an 5 kez power tuşuna basıldığında hızlı olarak touch ID şifre girilene kadar kapatılıyor. Uyumadan öyle yapmak lazım o zaman.
  • Ne boş işler
    Kimi Satürn ü araştırır, kimi face id tanimasın diye kar maskesi satar. Ne garip dünya ki ikiside insanların ilgisini çekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRAT_G_ -- 16 Eylül 2017; 2:48:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amd64x2

telefona o kadar parayı veren başkasının eline geçirmez zaten.
    ("alo dedim ses gelmedi inşallah kulağım sağır olmuştur dedim" diyen ipon sahipleri var)

Onu bırak, "Telefonla çektiğim resim bulanık çıktı. İnşallah kameranın camı çizilmemiştir de gözüm bozulmuştur" diyen gördüm.
  • Bunu takacagina gozlerine uyku maskesi tak. Hem bu kadar rahatsiz edici olmaz hem de gozlerine isik gelmadigi icin daha dinlendirici ve saglikli bir uyku cekersin. :DFace ID fırsata dönüştü: iPhone X için yüz maskesi satılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tensi -- 17 Eylül 2017; 6:28:37 >
  • Hangi üstün zeka ürünü insan bu tip saçmalıkları akıl ediyor anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

Ne boş işler
    Kimi Satürn ü araştırır, kimi face id tanimasın diye kar maskesi satar. Ne garip dünya ki ikiside insanların ilgisini çekiyor

Senin ne isin var o zaman boyle gereksiz bir konuda? Hadi bakalim seni konu disina alalim da biraz astronomik arastirma yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

quote:

Ne boş işler

Senin ne isin var o zaman boyle gereksiz bir konuda? Hadi bakalim seni konu disina alalim da biraz astronomik arastirma yap.

Seni çok ilgilendirmiş konu belli

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

quote:

Ne boş işler

Seni çok ilgilendirmiş konu belli

Evet cok ilgilendiriyor. O yuzden 450tl lik g flex 2 kullaniyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yav ne boş isler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.