Şimdi Ara

Microsoft Edge şu an 330 Milyon aktif cihazda kullanılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft Edge şu an 330 Milyon aktif cihazda kullanılıyor

Microsoft kısa süre önce Seattle'daki Microsoft Edge Web Zirvesi 2017 etkinliğinde Microsoft Edge'in en son kullanım rakamlarını açıkladı. Microsoft Edge web ekosistemi ekibinin başkanı Charles Morris, Edge'in şu anda dünya genelinde 330 milyondan fazla aktif cihazda kullanıldığını duyurdu. Kullanım oranı Microsoft'un son güncel rakamları paylaştığı geçen Nisan ayından bu yana neredeyse iki katına çıkmış durumda.

Kıyaslama yapılabilmesi açısından Google Chrome'un 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olduğunu, Mozilla Firefox'un ise dünya genelinde 500 milyon insan tarafından kullanıldığını belirtelim.

Ayrıca Bkz.JPMorgan Chase CEO'su: Bitcoin dolandırıcılıktır, patlayacak!
    Microsoft'un Windows 10 için hazırladığı yeni web tarayıcısı Microsoft Edge, Temmuz 2015'te yayınlandı. Sadece en yeni Windows sürümünde bulunan tarayıcı, rakipleri Chrome ve Firefox'un aksine Microsoft'un masaüstü işletim sisteminin önceki versiyonlarında kullanılabilir durumda değil. Uyumluluk ve işlevsellik açısından Internet Explorer'ı geride bırakan Microsoft Edge, yazılım devi tarafından yeni özelliklerle donatılarak geliştirilmeye devam ediyor.

Edge kullanım oranı iki kat arttı

Şirket geçen yılki Edge Zirvesi'nde yeni nesil tarayıcısının 150 milyon aktif cihazda çalıştığını doğrulamıştı. Güncel rakam ise Microsoft'un Edge hakkındaki son bilgilendirmesinden bu yana kullanım oranının iki katına çıktığını gösteriyor. Morris, rakamın Edge kullanarak web gezintisi yapan gerçek kullanıcıları yansıttığını da sözlerine ekledi.

• uzun zamandır chrome kullanıyordum donanım haberde miydi neydi firefox hakkında bi haber vardı 2 kat hızlanmış şeklindeydi heralde o gün firefox u indirdim oha dedim çok hızlı olmuş gerçekten arayüzü falanda beğandim 1 saat sonra chromu sildim chrome bizim bikgileri google a göndermekten bizim yapmak istediğimiz işi yapamaz hale gelmişti.
  • Fena bir tarayıcı değil eklenti desteği de geldi özellikle pilli Windows bilgisayarlarda ilaç gibi.

• edge'yi bir de mobilde görün...

• Evet, olsa olsa bir pilli bebek tarayıcısı olabilir.

Windows 10 ile otomatik kurulması tercih edildiği, kullanıldığı anlamına gelmiyor. MS kendini kandırmaya deven etsin.

• çöp

• uzun zamandır chrome kullanıyordum donanım haberde miydi neydi firefox hakkında bi haber vardı 2 kat hızlanmış şeklindeydi heralde o gün firefox u indirdim oha dedim çok hızlı olmuş gerçekten arayüzü falanda beğandim 1 saat sonra chromu sildim chrome bizim bikgileri google a göndermekten bizim yapmak istediğimiz işi yapamaz hale gelmişti.

• Açılışı kapanışı hızlı fena değil. Firefox kullanıyorum Chrome'a oldum olası ısınamadım ki bence o kadar da başarılı bir tarayıcı değil. Ama Firefox gerçekten kasıyor hele ki işlemci felan PC eskiyse bazen iki sekme açıkken bile zorluyor.

• Keşke windows 7 için de yayınlansa da şu explorer dan kurtulsak. Front-end için tam bir baş belası ie. Ama Edge daha uyumlu.

• Chrome un ölüsü alayına yeter.

• Opera tek geçerim, hiç kullanmamış var ise muhakkak denesinler...
  • Bi kere yanlışıkla basmıştım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk duyurulan 1. nesil macbook'da, cihaz 3 aydır kapatılmadı, 100 ün üzerinde açık sekme var, ne donma var ne kasılma.
    SAFARİ diyerek köşeme çekiliyorum.

• face1tr kullanıcısına yanıt
    Önce macbook mu alalım yani :)
  • Kullanılması için her yerde olması lazım; ios, Android, Linux, os X. İnsanlar her yerde eşlenik çalışmasını istiyor, sadece bir platformda kalması insanı cezbetmiyor.

• Chromeu kimse bilmezken kullanmaya başlamıştım. geçen sene sildim attım. Win10 sayesinde edge ile tanıştım. Gayet iyi bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edgenin akıcı kaydırması rakipsiz, ama halen ui akıcılığı yeterli değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

uzun zamandır chrome kullanıyordum donanım haberde miydi neydi firefox hakkında bi haber vardı 2 kat hızlanmış şeklindeydi heralde o gün firefox u indirdim oha dedim çok hızlı olmuş gerçekten arayüzü falanda beğandim 1 saat sonra chromu sildim chrome bizim bikgileri google a göndermekten bizim yapmak istediğimiz işi yapamaz hale gelmişti.

İroni herhalde ama baya ince. Firefox'a tıklıyorum 3 saniye sonra açılıyor. Chrome ise aynı anda. Edge bile aynı anda açılıyor.
  • Windows için yüklü olarak geliyor ben Firefox kullanıyorum ama Edge için varsayılan tarayıcı ayarınıda değiştirmiyorum, alışkanlıktan dolayı. Çoğu kişininde böye yaptığını düşünüyorum. Firefox bana en güvenli tarayıcı gibi geliyor, Opera'nın kalitesini tartışmıyorum ama bir türlü alışamadım, Chrome'da VPN eklentilerden dolayı yüklü. Edge'de işte arada bir uyguluma yükleyince sayfasına yönlendirirse varsayalan olduğu için açılıyor.
  • windows tabletimde kullanıyorum chrome a göre hem daha akıcı hem de pil tüketimi daha az. Edgenin geleceği var.

• Haberin başlığı "Microsoft Edge şu an 330 Milyon aktif cihazda zorla kullandırılmaya çalışılıyor" olmalıydı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.