Şimdi Ara

Apple'ın iTunes güncellemesi, masaüstü iOS uygulama mağazasını kaldırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın iTunes güncellemesi, masaüstü iOS uygulama mağazasını kaldırıyor

Apple'ın dün yeni iPhone modellerini tanıtmasının ardından bugün Windows ve Mac PC'lerde, iTunes için bir güncelleme yayınlandı. 12.7 sürümüyle yayınlanan iTunes güncellemesiyle birlikte kullanıcılar artık bilgisayarlarından App Store'a erişemiyor.

Güncellemeyle ilgili Apple'ın destek sayfasına baktığımız zaman güncellemenin "müzik, film, TV şovu, podcast ve sesli kitaplara" yönelik olduğunu anlıyoruz. Ancak uygulamaları yönetmek için bir iOS cihazının kullanımı zorunlu hale getiriliyor. Yeni güncellemeyle birlikte iOS 11'in yüklü olduğu cihazlarda Apple Müzik aboneleri için sosyal müzik paylaşımı ile senkronizasyon özelliği ekleniyor.

iTunes'deki Değişiklikler

• iTunes U içeriği artık iTunes'un Podcast bölümünde görünür oldu.
    • İnternet Radyo istasyonlarınız müzik kitaplığınızın kenar çubuğunda görünür. Internet Radyosunu göstermek veya gizlemek için kenar çubuğundaki düzenle butonu kullanılabilir.
    • Yeni  iOS 11 ile birlikte Mac'inizde veya PC'nizde; iTunes kullanmanıza gerek kalmadan, zil seslerini doğrudan iOS cihazınıza karşıdan yükleyebilirsiniz.

Yeni güncellemeyle birlikte Apple, iTunes'ın bir parçası olan iOS App Store'u kaldırdı.

• Ya niye hala canlı yayın YouTube videosu yukarıda zorla izletiliyor ki? Bu da başka bi izlenme sevdası işte :/

• Böyle saçmalık olmaz ben bilgisayardan uygulamaların fiyatlarını takip edip satın alıyordum. İki de bir iPhone'dan bakmak saçma. Telefonun şarjını uygulama aramakla mı harcayacağım.

iTunes'ı tümden kaldırın da olsun bitsin bari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 13 Eylül 2017; 14:18:59 >
  • iTunes'ın hafiflemeye ve sadeleşmeye ihtiyacı vardı. Bu güncelleme ilaç gibi geldi. Evde hem iPhone hem iPad kullanıp uygulamaları bir kere indirip iTunes'tan atanlar için yararlı bir özellikti. Ama kullanım oranı azdı muhakkak. Bir de indirilen uygulamalar spesifik iPhone veya iPad indirilmeyip tüm iOS cihazlara uyumlu versiyonu indirildiği için bilgisayarda gereksiz yer kaplıyordu. Bence mantıklı bir hareket yapmışlar. iOS 9 ile gelen App Thinning sayesinde uygulamalar spesifik iPhone-iPad versiyonuyla daha az boyuta indirilebiliyor. Direkt iOS cihazdan uygulama indirmek daha mantıklı bir seçenek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 13 Eylül 2017; 15:50:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

Böyle saçmalık olmaz ben bilgisayardan uygulamaların fiyatlarını takip edip satın alıyordum. İki de bir iPhone'dan bakmak saçma. Telefonun şarjını uygulama aramakla mı harcayacağım.

iPhone'u hiç kullanma o zaman, bakarsın şarjı azalır

Zaten asıl amacı uygulamaları bilgisayardan indirip iOS cihaza atmak için kullanıyordu. Uygulama atmıyorsan üzülmene gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 13 Eylül 2017; 15:41:44 >
  • Uygulamaları zaten yedekleyemiyorduk. Şimdi bilgisayar üzerinden indirip telefona kurmanın da önüne geçtiler. Uygulamaların sadece telefonda kalmasını istiyorlar sanırım. Kapatıldığına üzüldüm.
  • Android'de de keşke olsa dediğim bir olaydı. Neticesinde birden fazla cihaza sahipseniz hepsinde tekrar tekrar indirmektense iTunes'dan senkronize edebiliyorsunuz. En azından Google Play'in tarayıcısı üzerinden mağaza gezilebiliyor. Apple böyle bir şey yapmazsa kötü olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

Böyle saçmalık olmaz ben bilgisayardan uygulamaların fiyatlarını takip edip satın alıyordum. İki de bir iPhone'dan bakmak saçma. Telefonun şarjını uygulama aramakla mı harcayacağım.

iPhone'u hiç kullanma o zaman, bakarsın şarjı azalır

Zaten asıl amacı uygulamaları bilgisayardan indirip iOS cihaza atmak için kullanıyordu. Uygulama atmıyorsan üzülmene gerek yok.

Bu bir tercih meselesi eskiden yedeklemede de uygulamalar geçiriliyordu, ilk başta onu kaldırdılar zaten. Şimdi bunu kaldırdılar.

Asıl amacı diye birşey yok kim nasıl istiyorsa öyle kullanır. Tercih meselesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: themky

Android'de de keşke olsa dediğim bir olaydı. Neticesinde birden fazla cihaza sahipseniz hepsinde tekrar tekrar indirmektense iTunes'dan senkronize edebiliyorsunuz. En azından Google Play'in tarayıcısı üzerinden mağaza gezilebiliyor. Apple böyle bir şey yapmazsa kötü olmuş.

Şu linkten detaylı olmasa da en popüler 100 ücretsiz ve 100 ücretli uygulamayı kontrol etmek mümkün. Ayrıntılı değil, arama butonu yok ama idare eder.
    https://www.apple.com/tr/itunes/charts/

iOS 11 ile App Store'u bayağı ayrıntılı yapmışlar. Bence mağazayı bilgisayardan gezmeye gerek yok.
    https://www.apple.com/tr/ios/app-store/

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

Ya niye hala canlı yayın YouTube videosu yukarıda zorla izletiliyor ki? Bu da başka bi izlenme sevdası işte :/

Gerizekali bildirimden de biktim. Biri alinti falan yapti saniyorum sayrek girince.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Al işte, sonra Apple'ı neden sevmiyorsun? Apple TV aldım, seviniyordum içinden kaliteli, güzel bir HDMI kablosu çıkar diye, ama kalitesizi bile çıkmadı. TV'ye bağlanacak bir cihazın yanında, bağlantı kablosunu vermiyor Apple ya. Ama sorsan çok mantıklıdır, devrimseldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

Ya niye hala canlı yayın YouTube videosu yukarıda zorla izletiliyor ki? Bu da başka bi izlenme sevdası işte :/

Gerizekali bildirimden de biktim. Biri alinti falan yapti saniyorum sayrek girince.

Sitenin içinde herşey kağnı modda. Ama sorsan teknolojik son nokta vaooooooow

• İtunes bana göre gereksizdi artık dahada gereksiz.

• AppStore'un kaldırılması yedeklemeyi etkileyecek mi?

Telefonu iTunes üzerinden tam yedekleme yapıp,sonra yedekten geri yükleyince uygulamalar açsısından bir sorun olur mu?Daha önce iTunes yedeğini geri yükleyince uygulamalarda dahil telefonda ne varsa hepsini geri yüklüyordu telefona zaten.

• Evet bende hep pcden uygulamaları güncelleyip telefonu şarj ettiğimde eşzamanlıyordum. Şimdi kalktı. icloud yedeklemeyi kullanmaya yönlendiriyorlar resmen ki bende ilk defa iclouda yedekledim dün. Şimdi yedekleme var pcye iTunes a ama iTunes yedeğini geri yükleyince icloud yedekleme gibi herşeyi internetten yükleyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -tayfun- -- 17 Eylül 2017; 2:27:55 >
  • Ben iphone ipad kullandım kullanalı İtunes kadar başa bela insanı çıldırtacak seviyede bir uygulama görmedim.İnsanın sinirlerini bozmakta bir numara.
  • Apple'ın bu hamlesinde boşuna mantık aramayın.

Zorla iCloud kullandırmak için yapıyorlar. Çok net.
  • Bugün alacağın bir HDMI monitörde de HDMI kablosu çıkmıyor, aldığın çoğu TV'de de çıkmıyor. Neyin şikayeti bu anlamadım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

Bugün alacağın bir HDMI monitörde de HDMI kablosu çıkmıyor, aldığın çoğu TV'de de çıkmıyor. Neyin şikayeti bu anlamadım?

İyide Apple TV bir televizyon veya monitör değil ki. TV'ye bağlayıp kullanacağın bir cihaz. Cihazın amacı, TV'ye bağlanmak. Ama içinden bağlantı kablosu çıkmıyor. Televizyondan kumanda, telefondan şarj kablosu, iPod'dan kulaklık çıkmaması gibi bir şey bu. Bu sana garip gelmiyor mu? Apple farklı olmak için bazen çok aptalca şeyler yapabiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.