Şimdi Ara

Sonunda iPhone'lara hızlı şarj özelliği geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonunda iPhone'lara hızlı şarj özelliği geldi

Apple bugün iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın lansmanını yaptı. Telefonun önemli özellikleri açıklandı ancak önemli bir özellik atlandı. Hızlı şarj! Herkes yeni iPhone'larda hızlı şarj olmadığı kanısına varmışken Apple resmi sitesinde hızlı şarj özelliğini ilan etti.

Yeni üç iPhone modeli de 30 dakikada yüzde 50'ye kadar şarj olabiliyor. Daha önce bu süre çok daha uzundu. Hatta pili daha büyük olan Plus modellerinde telefonun tamamen şarj olması üç saati bulabiliyordu. Yeni iPhone'lar ne kadar sürede fullenecek bilmiyoruz ancak yüzde 50'ye kadar gayet hızlı şarj olduğunu söyleyelim.

iOS ekosistemi için hızlı şarj özelliği bir ilk olsa da Android platformunda uzun zamandır kullanılıyor. Şuan giriş seviyesi bir Android telefonda dahi hızlı şarj özelliği bulunabiliyor. 

• niye her özellik için ayrı haber açıyosunuz bunun yerine gaalxy on7 prime inceleyin başka siteler inceledi bile.

• Hızlı şarj vardı zaten.

• Aaa devrim olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elmanın Android tarafında yıllardır kullanılan teknolojileri bir devrim ve yenilik gibi sunması beni bitiriyor...

• yılardır var samsungda kim taktir etti iphone oluncamı vooov oluyo

• Size tavsiyem sakın bu özelliği kullanmayın. Yoksa 1 senede bataryayı pert eder pil değişimine yüzlerce lira bayılırsınız.

• Adamlar iphone'da yenilik olarak sunuyor bazı şeyleri. Tim Cook da söylerken buna dikkat ediyor. Hızlı şarj özelliği sektör için tabii ki yeni değil ama Apple için yeni resmi olarak.

Face ID sektör için yeni bir özellik.
    3D touch yeni bir özellikti 6S zamanında (2 yıl önce)
    Touch ID yeni bir özellikti 5S zamanında (3 yıl önce)

Benim hafızamda kalan bunlar.

Adamları yeni bir şey getirmiyorlar diye eleştirmek biraz saçma. Her özelliğinin yeni olmasını bekleyemezsiniz. 1 tane yeni özellik bile getirmesi o kadar kolay değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: deoks

Size tavsiyem sakın bu özelliği kullanmayın. Yoksa 1 senede bataryayı pert eder pil değişimine yüzlerce lira bayılırsınız.

1 sene içerisinde pert ederse iyi bence zira garantiler 2 senelik. Ama 2 senede pert olur dersen evet o sıkıntı. Lakin bataryası dediğin gibi pert olan da yok sanırım büyük üreticilerin amiral gemilerini kullanıp da. Burada Apple akıllıca davranıp 30 dk ya %50 olarak ayarlamış yani daha az yoracak bir şey. Android tarafında %70 leri görme muhabbeti de vardı sanırım 30 dk da ya da bir kaç dk daha sürede.
  • yalnız söyle bir durum var. orada bir dip not olayı var notta sunlar yazıyor.

"Testler Apple tarafından Ağustos 2017’de ön üretim iPhone X üniteleri, yazılımları ve Apple USB-C Güç Adaptörü aksesuarları (29 W Model A1540, 61 W Model A1718 ve 87 W Model A1719) kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Hızlı şarj testi, pili bitmiş iPhone üniteleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Şarj süresi, çevresel etkenlere göre değişir; gerçek sonuçlar farklılık gösterir."

testler yukse w cıkısı olan adaptörler ile yapılmış. telefon kutusunun içinden cıkan adaptor ile hızlı sarj mumkun mu önemli olan bu. ama sanmıyorum cunku 5w standart adaptör cıkıyor kutudan. sonucta git bi macbook adaptoru al onunlada suanki telefonlar hızlıca sarj edebiliyorsun zaten. mesela ipad 10w adaptor kullanıyorum 7 plus için standart kutu içerğindeki adaptore göre sure kısalıyor. eger olay bu sekilde ise hızlı sarj gelmiş sayılmıyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 13 Eylül 2017; 10:0:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Size tavsiyem sakın bu özelliği kullanmayın. Yoksa 1 senede bataryayı pert eder pil değişimine yüzlerce lira bayılırsınız.

1 sene içerisinde pert ederse iyi bence zira garantiler 2 senelik. Ama 2 senede pert olur dersen evet o sıkıntı. Lakin bataryası dediğin gibi pert olan da yok sanırım büyük üreticilerin amiral gemilerini kullanıp da. Burada Apple akıllıca davranıp 30 dk ya %50 olarak ayarlamış yani daha az yoracak bir şey. Android tarafında %70 leri görme muhabbeti de vardı sanırım 30 dk da ya da bir kaç dk daha sürede.

Valla hocam ben zamanında galaxy s6 almıştım amiral gemi olduğu zamanlar. Bol bol da hızlı şarjını kullandım. Sonuç batarya pert oldu. 1.5 saati zor görüyor ekran süresi. iphone 6 2 sene oldu alalı ama batarya süresi s6 yı 2 ye katlıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Valla hocam ben zamanında galaxy s6 almıştım amiral gemi olduğu zamanlar. Bol bol da hızlı şarjını kullandım. Sonuç batarya pert oldu. 1.5 saati zor görüyor ekran süresi. iphone 6 2 sene oldu alalı ama batarya süresi s6 yı 2 ye katlıyor.

Aslında bu olayın 2 noktası var. Öncelikle o pert olma 1 sene içinde mi oldu yoksa 2 senede mi? Yani dediğim gibi bol bol kullanıp 1 sene ise garantiye verip ücretsiz değiştirtebilmeniz lazım ama burada ikinci nokta devreye giriyor. Hızlı şarj gerektiğinde kullanılmalı. Yani gece normal şarja koymayı unuttunuz telefonu, sabah işe gitmeden önce şarj edip çıkayım derseniz evet burada da büyük nimet olarak yansıyor haliyle ve asıl kullanımı bu ve bunun gibi durumlarda olmalı. Günlük ya da gün aşırı yapılan şarjlar genelde gece dolumu olduğu için düşük amperli bir cihaz ile şarj etmek zaman alsa bile pilin ekstra ısınmasını önleyip hücreleri daha verimli bir şekilde doldurur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

niye her özellik için ayrı haber açıyosunuz bunun yerine gaalxy on7 prime inceleyin başka siteler inceledi bile.

Ama o bir Iphone
  • Nihayet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple başka bi gezegendenmi geliyo nedir? bu zaten yıllar öncesinden olan bi özellik. aman allahım devrim yapmış apple hızlı şarj gelmiş hemen almalıyız :D

• bari 30 dk %95 yap %50 ne

• Adamlar bunu devrim olarak tanıtmıyor ki. Apple ne zaman Android'de var olan bir özelliği eklese Androidçiler devrim yapıldı diye ti'ye alıyorlar. Olay bundan ibaret. Mesela 5s ile gelen 64-bit devriminden sonra kendi 64-bit işlemcilerini asıl yenilik gibi tanıtanlar Samsung ve Qualcomm oldu. Hatta A7 çip için Qualcomm mobil cihazlarda gerek yok gibisinden çıkışlarda bulundu sonra SD810'u çıkardı üstelik de zıçtı batırdı.

Ekran konusunda Super Retina HD yapması konusunda ise evet abarttılar. Lan senin rakibin 2K çözünürlük kullanıyor artistiğin kime?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 Kişi ortak Iphone X'e girelim mi? :-)

(Fiyatı: 5.999 TL.)

• Benim 6 Plus'ım lanet olası 3 saatte şarj oluyor.

• Günaydın ısırılmış elma :)))

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.