Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 3: Snapdragon 660, çift arka kamera, yüz tanıma teknolojisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi Note 3: Snapdragon 660, çift arka kamera, yüz tanıma teknolojisi

Xiaomi, Çin’in başkenti Pekin’de gerçekleştirdiği etkinlikte yeni telefonları Mi Mix 2, Mi Notebook Pro ve Mi Note 3’ü tanıttı. Firma, Mi Note 3 ile serinin önceki telefonlarından farklı bir strateji izliyor. Mi Note 3’ü kendine has karakteri olan bir telefon yerine büyük ekranlı Xiaomi Mi 6 olarak pazarlıyor.

5.5 inç 1080p Ekran

Xiaomi Mi Note 3, tasarımsal olarak Mi 6’ya oldukça benzer bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Tıpkı Mi 6’da olduğu gibi telefonun ön ve arka yüzü cam materyalden oluşurken kasa çerçevesi 7 serisi alüminyumdan oluşuyor. Mi 6’nın ekranı 5.15 inç büyüklüğündeydi. Bu ekran büyüklüğüyle yetinemeyenler için Mi Note 3’de 5.5 inç büyüklüğünde bir ekran bizleri karşılıyor. Büyüyen ölçüler haricinde tasarımsal anlamda Mi 6'dan farkı bulunmuyor.

Snapdragon 660 ve 6 GB RAM 

Telefonun Mi 6’dan farklı yanı işlemci gücü olmuş. Beklenilenin aksine Snapdragon 835 değil Snapdragon 660 mobil platformu kullanılıyor. Daha önceki Mi Note modellerinde üst seviye işlemcilere yer verilirken bu defa orta segmente yönelik bir işlemci tercihinde bulunulmuş. RAM’de herhangi bir kısıtlamaya gidilmeyip 6 GB RAM’e yer verilmiş. Micro SD kart desteği olmayan telefonun 64 GB ve 128 GB depolama alanı bulunan iki farklı varyasyonu olacak.

Çift Arka Kamera 

Son dönemde oldukça popüler olan çift arka kamera teknolojisi es geçilmemiş. Teknik anlamda Mi 6 ile benzer yapıda çift arka kameraya yer veriliyor. Çift arka kameranın biri normal çekim, diğeri 2X telefoto çekim yapabiliyor. Her iki kamera da 12 MP çözünürlüğünde. Telefoto kamera yardımıyla arka planı bulanık bokeh efektli resimler çekilebiliyor. Xiaomi’nin sözlerine göre bokeh efektini oluşturan algoritma üzerinde geliştirmeler yapılmış, Mi 6'daki sorunlar giderilmiş.

Önde ise yapay zeka destekli yüz güzelleştirme seçeneği sunan 16 MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Ön bölümde bulunan yüz tanıma teknolojisi sayesinde kullanıcının yüzü doğru bir şekilde tespit edilip selfie çekimlerinde çeşitli iyileştirmeler yapılabiliyor.

Diğer özelliklerine baktığımızda NFC, Kızılötesi, parmak izi okuyucu, yüz tanıma teknolojisi, stereo hoparlör, USB Type-C ve hızlı şarj destekli 3500 mAh büyüklüğünde bir bataryanın yer aldığını görüyoruz.

Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Telefonun 64 GB depolama alanına sahip modeli 2499 Yuan (~$384), 128 GB depolama alanına sahip modeli ise 2899 Yuan (~$445) fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Önümüzdeki gün Asya ülkelerinde satışına başlanacak. Tahminlerimize göre bir ay sonra ülkemizde satışa sunulmasını ve yaklaşık 2200 TL dolaylarında bir fiyatının olmasını bekliyoruz. Telefonun lansman fiyatı, Xiaomi Mi 6'nın lansman fiyatı ile aynı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Xiaomi Mi Note 3 ve kamera çekim örnekleri

• Orasını da biliriz. Niye bilemeyelim? Her yıl 70 milyon civarında telefon satıyor Xiaomi. Bunlardan yüzbinlercesi garantisi olmadığı halde batılı pazarlara ulaşıyor. İncelemeleri yapılıyor. İçi deşiliyor. Dünyanın dört bir köşesinden kullanıcılar yorum yapıyor.

Mi5'in gofret gibi ikiye kırılabildiğini, Mi6'nın ise en sağlam cihazlar arasında olduğunu görmedik mi?

Vergi konusunda daha önce burada çok ve ayrıntılı olarak yazdım. Bilmeyenleri bilinçlendirmeye çalıştım. Ölümüne savunma dediğin şey belli ki senin bilgi sahibi olmadığın bir konuda somut gerçekleri söylemek. Apple ürünleri de yüksek SAR değerlerine sahip. Ki ben daha önce merak edenler için Xiaomi'nin SAR değerleri için Tayvan devlet kuruluşundan arayıp sonuç bulup burada paylaşan biriyim. Bunları karşındakini tanımadan onun üstüne yorum yaptığın için söylüyorum. Yoksa kendimi anlatmayı gerçekten sevmem. Konuyu değil karşındakini tartışıyorsan düşünceni savunamıyorsun demektir.

"Çin malı" diye kestirip atmak bir eleştiri değildir. Eskiden "Japon malı" daha sonra "Kore malı" da kalitesizlik olarak anlaşılırdı. Oysa önce Japon markaları, sonra Kore markaları bu önyargıyı aştı. "Çin malı"nın da çöplük olanı da bulunur, kalitelisi de bulunur. Burada söz konusu marka merdiven altı bir üretici değil.

Buraya savunma amacıyla gelmedim. Tam tersine eleştirmek amacıyla geldim. Xiaomi'yi yıllardır çok yakından takip ederim. Yıllar içindeki değişimini, şirket felsefesini, hedeflerini, sloganlarını vs. herşeyiyle Türkiye'de en iyi bilenlerden birisi olduğumu düşünüyorum.

Xiaomi Note 3'ün fiyatı, yüksek fiyatıyla bilinen rakiplerinin fiyatına yaklaşmış. Xiaomi'deki fiyat artışı son çıkan Mi A1 ve bugün çıkan Mix 2'de de ve hatta Mi6'da bile bir nebze görülüyor.

Xiaomi her zaman maliyetine yakın fiyatlarıyla övünürdü. Şimdi ise ufak bir maliyetlere "premium" fiyat farkları çekmeye çalışıyorlar. O zaman Xiaomi varmış yokmuş bir önemi kalmıyor.

Ürünlerde kalite beklerken yorumlardaki kaliteyi yukarı kendiniz çekin.
  • Alt tarafı inceltseydiniz bari :(

• 1800 iyimser bir tahmin olmuş. Zira telefonun fiyatı Mi6 ile aynı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 128 GB'lık versiyonu 2000 üstü gelir gibi o da çok fazla cidden.
    64 GB'lık versiyonu ise Asus Zenfone 3 ile aynı fiyattan giriş yapacaktır. (1800)

• Mi note 2 den sonra oldu mu bu şimdi Xiaomi? Bana göre yanlış yoldan gittiler. Satış rakamları açısından hayal kırıklığı yaşamazlar umarım.
  • Hadi mix 2'yi mahvettin bari bunda fiyat açısından ucmasaydin. Zaten note serisiyle alakası yok, bildiğin mi6 lite olmuş, fiyatta mi 6 ile aynı. Op3T- Op5 daha alınası.

• çok pahalı hacı yaa :((

• M mix 2 gibi buda çöp

• Mi mix 4400 pil

Mi mix 2 3400

Mi note 2 4070 pil

Mi note 3 3500

Anlaşılan xiaomi de pil kıtlığı var.

• yalnız yayınlanan foto çekimlerinde ikisinin kamerası da iyi fakat bokeh efekti mix 2 de yok demek ki yazılımsal olarak bunu tam becerememişler olabilir (htc u11 de de 1 tane kamera var ama o çok güzel bokeh yapıyor).

• Öncelikle Mi Note 3 tanıtımını yayınladığınız için çok teşekkürler.

Mi6 halen Xiaomi'nin Amiral gemisi bu durumda. Açıkçası Mi Note 3'ün bu şekilde gelebileceğini düşünmezdim, en azından SD 835 tercih etselerdi, Mi6 Plus yerine Sayılabilirdi, fiyatı da bir miktar yükselterek. Şimdi açıkçası bu cihazın isimlendirmesinin Mi6x olmasını tercih ederdim; Mi5x gibi 5.5" ekranlı çünkü.

SD 660 Mi Note 3'ü ölü doğurdu bu durumda, aynı fiyata Mi6 bulunabiliyorken. Büyük ekran isteyenler mecburen OnePlus 5'e yönelecek. Oneplus'ın elini kuvvetlendirmiş oldu Xiaomi.

• bu fiyatlara bunu alacağıma mi6 yada oneplus 5 kovalarım daha iyi.

• Mi6 plus bu sadece ismini note 3 koymuşlar. Mi note 2 den kamera hariç geride bir telefon.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyine guveniyor bu adamlar da bu paraya cihaz satiyorlar? Alti ustu cin mali telefon.

• quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

Neyine guveniyor bu adamlar da bu paraya cihaz satiyorlar? Alti ustu cin mali telefon.

Mesela Iphone ne malı? Ya da Samsung, Sony, Lg ne malı? Lenovo, Huwai, Oppo ne malı? Dünyanın en çok satan telefonları ne malı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

quote:

Neyine guveniyor bu adamlar da bu paraya cihaz satiyorlar? Alti ustu cin mali telefon.

Mesela Iphone ne malı? Ya da Samsung, Sony, Lg ne malı? Lenovo, Huwai, Oppo ne malı? Dünyanın en çok satan telefonları ne malı?

Boyle sacma sapan bir mesaj gelecegini biliyordum. kendini ancak boyle kandirirsin zaten. Samsung, lg, apple gibi markalarda en azindan uygulanmis belli bir standart var. Adamlar kaliteli bir sekilde uretilmesini sagliyorlar. Hata sanslari yok. Yillarca bu sektorde hizmet vermis markalar ile dunki cocuk misali bukulen dayaniksiz isinan cin mali sar degerinden mikrodalga firina donusmus telefonlarla mi kiyasliyorsun? mercedes c180 ile gelly emgrand arasinda kalip, nasil olsa cok benziyor diye gelly almaktir sizinki.

• 1500 1600 liraya gelirse kesin alırım kulaklık girişi ve 5.5" ekran olayı tam istediğim gibi bence günümüzde SD 625 bile herşeye yeterken sd660 ile her türlü iş yapar

• quote:

quote:

quote:

Boyle sacma sapan bir mesaj gelecegini biliyordum. kendini ancak boyle kandirirsin zaten. Samsung, lg, apple gibi markalarda en azindan uygulanmis belli bir standart var. Adamlar kaliteli bir sekilde uretilmesini sagliyorlar. Hata sanslari yok. Yillarca bu sektorde hizmet vermis markalar ile dunki cocuk misali bukulen dayaniksiz isinan cin mali sar degerinden mikrodalga firina donusmus telefonlarla mi kiyasliyorsun? mercedes c180 ile gelly emgrand arasinda kalip, nasil olsa cok benziyor diye gelly almaktir sizinki.

İçindeki bütün malzemeleri Japon, Kore, Amerikan vb. her biri alanında tanınmış tedarikçilerden alıp, Apple ile aynı fabrikalarda montajını yaptırıyorlar.

Samsung'un tutuşan bataryaları, Apple'ın yamulan, tıslayan telefonları, LG'nin bootloop ve ekran problemleri vs. tanınmış markaların da sorunları yokmuş gibi yazmayın.

• Böyle basiretsiz bir cevap geleceğini elbette tahmin ediyordum.
    Apple mesela " kronik anten sorunu " ile kullanıcısı ile dalga geçmiştir. Telefonu yanlış tutuyorsunuz ondan çekmiyor bile demiştir. Yapmaz ama öyle hata.

Daha geçen yıl Samsung Note 7 ile uçağa binmek yasaktı. Milyarlarca dolar zarar ettiler ve piyasadan geri çektiler.

Su geçirmez diye çıkartıp binlerce su geçiren ve şuan piyasada tutunma çırpınışları gösteren Sony hata yapmaz.

Kronik kasa çatlaması ve ekran sararması ile kullanıcılarını mutlu eden LG asla hata yapmadı.

Sizinkisi neye benziyor biliyor musunuz? Tesla araba almak isteyen adama " dünkü çocuk bu gidin Mercedes alın " demek oluyor.

Sen 700 liralık telefonla 5000 liralık telefonu falan kıyaslamaya devam et. Boşver bu işler sana göre değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

quote:

quote:

quote:

İçindeki bütün malzemeleri Japon, Kore, Amerikan vb. her biri alanında tanınmış tedarikçilerden alıp, Apple ile aynı fabrikalarda montajını yaptırıyorlar.

Samsung'un tutuşan bataryaları, Apple'ın yamulan, tıslayan telefonları, LG'nin bootloop ve ekran problemleri vs. tanınmış markaların da sorunları yokmuş gibi yazmayın.

Orasini bilemeyiz hocam. Hem kendiniz de demissiniz. O firmalardan bile boyle kusurlar cikiyorsa cinli firmalardan neler neler cikmaz. Kusura bakmayin. 3 kurus icin sagligimi tehlikeye atamam. Bana laf yetistireceginize azicik sesinizi firmalara kodamanlara cikartsaniz, niye bu vergileri veriyoruz deseniz o cin mallarina muhtac olmazdiniz. Tamam paran olmaz yada vermek istemezsin gider xiaomi alirsin bunda birsey yok ama ölümüne savunmani gerektirecek olan sey ne? Bu sekilde ancak kendinizi kandirirsiniz. Sunu da belirteyim imzamdaki lg cihazi 450tl ye aldim. Hicbir zaman 3 bin gibi rakamlar bir telefona vermedim/vermeyecegim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.