Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 8 ön siparişleri memnuniyet verici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung Galaxy Note 8 ön siparişleri memnuniyet verici

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 ön siparişlere açıldı ve kısa bir süre sonra da dağıtıma başlayacak. Gelen ilk bilgiler amiral gemisine olan tüketici ilgisinin beklenenden yüksek olduğunu gösteriyor.

Rekor kırdı

Firma ABD’deki ön sipariş rakamlarına yönelik bir açıklamada bulundu. Buna göre Galaxy Note 8 önceki Note amiral gemi modellerinden çok daha iyi bir ön sipariş rakamı yakaladı. Hatta bu konuda rekor kırıldığı ifade ediliyor.

Güney Kore’de de ön sipariş rakamları firmanın tahmin ettiğinden de yüksek gelmişti. Şimdiye kadar en pahalı amiral gemisi konumundaki Galaxy Note 8 modelinin gördüğü ilgi beklentileri de arttırıyor. Samsung’un ilk ay 700 bin civarında bir rakam beklediği ifade ediliyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S8 Active için global dağıtım ihtimali

Fiyat çizgisi 900$ seviyesine çıkan Galaxy Note 8 firmanın kar marjını da arttırıyor. Yıl sonuna kadar başarılı satışlar devam ederse Samsung’un dördüncü çeyrek faaliyet karı yeni bir rekora imza atabilir. Hali hazırda 12.5 milyar dolar faaliyet karı ile rekor kırmış durumda. Bu meblağa mobil bölüm fazla katkı yapamamıştı ancak Galaxy Note 8 ile durum değişebilir.

Ülkemizde de 5000TL ön sipariş rakamı açıklanan Galaxy Note 8 modelinde 6.3 inçlik 1440 x 2960 çözünürlüğünde Super AMOLED ekran, Snapdragon 835 veya Exynos 8895 yonga seti, 6GB LPDDR4X RAM, 3300mAh kapasiteli batarya, kablosuz şarj, çift arka kamera ve optik yakınlaştırma desteği, 64GB/128GB depolama kapasitesi gibi özellikler yer alıyor. 

• O başarıyı ülkemizde göremeyecek malum. Vay be eskiden metro, metrobüs vs sokakta her markanın tepe modelini sık görürdüm fakat S8, S8+ olsun, ip 7 plus olsun son 6 ayda bir elimin parmaklarını geçmemiştir görmedim. Alım gücünün düştüğünün ve pahalılığın ne boyutta olduğunun en büyük örneği bu.

• 5000 TL ne ya vicdansızlar, bu toplumu fakirleştirenler utansın diyeceğim de kimin umurunda. Adamlar leblebi gibi üretim yapıyor bant usulü günde bilmem kaç tane telefon üretiyorlar, geri kalmış toplumlarda anca karnını doyurur, bir kaç ay çalışarak kazandığı parayla bir kaç saatte üretimi yapılan telefonu ancak alabilir

• Bundan fazlasını da yapabilirdi batarya 4000 mah ve üzeri olsaydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran aşırı büyük, parmak izi tarayıcı saçma. Bu ikisi varken fiyatı makul olsa bile almam.

• Hep aynı terane.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber icin teşekkürler, fakat Mi Mix 2 tanıtım haberini ne zaman yapacaksınız?

• 2-3 ay sonra 4000 hatta 3500 den alabiliriz

• tabi tüm dünyada burdaki gibi pahalı dehil :S

• ccandan kullanıcısına yanıt
    Şimdiden 2500 tl almış oldum 1000 tl note 4 1499 tl saat hadi saati zaten kolumda olduğundan 1000 tl ye satsam 3000 tl

• 6 ayda eskiyecek telefon olduğu için fazla bir şey söylemeye gerek yok. Almaya da gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccandan

2-3 ay sonra 4000 hatta 3500 den alabiliriz

Kesinlikle doğru. Çünkü halihazırda ön sipariş yapan insanlar ikinci el telefonlarını (imei kayıtlı olup bilindik markalar olması yeterli bildiğim kadarıyla) verip, güzel bir fiyata saydırıp (ekranı çatlak, touch id çalışmayan 6 plus 1700TL), s3 gear saatide alarak 3500 seviyesine ve hatta daha altına çekmiş oluyor.
  • 1300tl ye şovmi mi max 2 varken ne gerek var buna? Onda yapıp bunda yapamayacagım şey nedir? kamera hariç ne fark var...

• Kumandaya benzediği içindir.

• Bu fiyattan bizim ülkemizde istenen satışı yapamaz Samsung

• 5 bin liraya telefonmu olur evin bütün eşyaları yenilersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

O başarıyı ülkemizde göremeyecek malum. Vay be eskiden metro, metrobüs vs sokakta her markanın tepe modelini sık görürdüm fakat S8, S8+ olsun, ip 7 plus olsun son 6 ayda bir elimin parmaklarını geçmemiştir görmedim. Alım gücünün düştüğünün ve pahalılığın ne boyutta olduğunun en büyük örneği bu.

Iyi oldu. Comarlar fakir oldugumuzu anlar sonunda. Bu arada haber apple etkinligunden hemen once geldi. Trasta olabilir :)

• 3 ay sonra 2500 TL olacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.