Şimdi Ara

Eset Türkiye ile Dijital Güvenlik üzerine konuştuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye, dijital savaşa hazır mı? Dijital güvenlik dendiğinde bu neleri kapsar? Virüs yazılımı yüklemek tüm tehlikelere karşı bizi korur mu?

Bu sorular ve daha fazlasının cevabı söyleşimizde sizleri bekliyor. 

• Büyük bir şirkette çalışıyorum ve bu ablam gibi bir sürü tiple karşılıyoruz.Açıkcası torpille bir yere gelmiş daha türkçe konuşması bilmeyen özenti bir şive ile konuşup şirketteki diğer kızlara ezilmemek için burnuna estetik yaptırıp dekolte giyinmeye çalışan ablaların genellikle hem genel kültürü sıfır olup hava atma peşinde olan bayanlardır bu ablada öyleki bizim şirkete böyle tipler geldiğinde direk geri gönderiyoruz bilgisiz olduklarından.Bu ablanında gençlerle yarışma yerine kitap okuyarak düzgün bir türkçe konuşsamasını tavsiye ederim ki daha fazla müşteri çekecer ama eziklik ne yazik ki bu.
  • Alev hanım sonuna kadar dinletti kendini. Tebrikler.

• peş para etmez yazılım 1 kere orjinal aldım bir daha yanına yaklaşmam düşman başına....

• Hadise sandım 😅

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Virüs programında kaspersky norton bitdefender ve avira en iyileridir

• ESET NOD32 eskiden (yaklaşık bir 9-10 sene önce) Sality ve Parite gibi tüm EXE'leri kullanılmaz hale getiren virüsler bulaştığında kendi EXE'sini silen yada bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda virüsler kendi EXE'sine de bulaştığı için kendini başlatamayan bir antivirüstü.

Bunu bizzat 9-10 sene önce yaşadım ve piyasadaki neredeyse tüm antivirüsleri denedim, hiçbir antivirüs kendi EXE'sini silmedi yada virüs kendi EXE'sine bulaştığı için kendini başlatamama sorunu yaşatmadı
    (Avast, AVG, Panda dahil)

O günden beridir ESET logosunu her gördüğümde yada adını duyduğumda beni bir gülme tutar ve gülmeye başlarım. O yüzden ESET kullanacağıma antivirüs kullanmam ki, yaklaşık 5-6 senedir zaten antivirüs kullanmıyorum Windows Defender dışında.

Hiçbir antivirüs %100 güvenlik sağlamaz o yüzden sidik yarıştırmanın anlamı yok ama, yine bu Sality ve Parite virüsleriyle uğraştığım zamanlarda en iyi çözümü Kaspersky ve Avira sunmuştu. Hatta Kaspersky'ın sadece bu virüslere özel ayrı bir tool'u var, Sality Killer adında. O zaman Kaspersky antivirüs bu virüsü silemiyordu eğer sisteme bulamışsa, yani EXE'den temizleyemiyordu, direk EXE'yi silmeyi öneriyordu ama bu tool sayesinde EXE'ye zarar vermeden temizleniyordu. Fakat Avira Antivirüs bu konuda en başarılıydı, sisteme bulaşmış olsa da EXE'lere zarar vermeden temizleyebiliyor ve bu virüsün kaynağı olan EXE'den de bu virüsü temizleyebiliyordu.

İnternetten crackli program, oyun indirmediğiniz, girdiğiniz sitelere dikkat ettiğiniz, maillerdeki tüm ekleri açmadığınız ve maillerdeki tüm linklere tıklamadığınız, bilgisayarınza her USB'yi takmadığınız sürece kolay kolay virüs ve adware'lerle uğraşmazsınız. Hiçbir antivirüs sizi tamamen korumaz ve bilgisayarınıza başına birşey geldiğinde size garanti vermez. O yüzden dikkatli olursanız zaten antivirüslere para vermenize gerek kalmaz. Videodaki hanımefendi aslında pahalı değil diyor ama ülkedeki asgari ücret ile bir oran yapsın bakalım pahalı mı değil mi. Ayda 5-6 bin alan biri için çok olmayabilir tabi. Benim düşüncem de antivirüslere para verilmez şeklinde. Hele ki bu fiyatlarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özge Gürel -- 11 Eylül 2017; 3:13:32 >

• Eset favorimdir.

• ev bilgisayarında kesin kaspersky vardır

sankı denızde cok guneslenmıs gıbı alev yada 144p de ızlıyorum
  • Yorumların çoğu silinmiş.

• Baya haberin içinden Tayyip /Eset görüşmesi çıkacak diye bekliyordum
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 17 Mayıs 2020; 9:48:38 >
  • 7 yıldır eset kullanıyorum 2 yıl crakli kullanıdım 5 yıldır masa üstünde ve cep telefonundan orjinal eset smart security kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım pc de kasma vs birşey de yok çok memnunum

• işini bilen adam güvenlik yazılımı kullanmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: adam olun

işini bilen adam güvenlik yazılımı kullanmaz

zırva
  • concon style

• İnternette siteleri hakkında az çok bilgisi olan insan, sitenin ve sitedeki dosyanın virüslümü virüssüzmü , reklam yazılımımı olup olmadığını anlayabilir. Bir yazılıma para verip, bilgisayarının ve dosyalarının kontrolünü o yazılıma vermek ne derece mantıklı.

• adam olun kullanıcısına yanıt
  • Eset hakkında yazmayacağım. Sayın Donanım haber yetkilileri Bu sanal stüdyo işinden vaz geçin artık, gerek yok. Koyun şöyle güzel bir koltuk takımı sıcak bir ortamda yapın şu söyleşileri. milleti surat surata oturtmayın. Bide videoda kadın Mesuttan daha alçak konumda oturmuş yada boyumu kısa bilmiyorum ama bu dengelenebilirdi.

• "Ondanmı Corsair Dominator Belleklerle Kullanırken BlueScreen Hatası Veriyor".

• ablamız suratına nasıl botoks yaptırdıysa o konuşurken ben yoruldum.

onun dışında eset hakkında ki yorumum. gerçekten türkiyede iyi yatırım yapıyorlar. şirkette bazı bilgisayarlarda smart security ürünlerini kullanıyorum. permissionlarla ilgili sıkıntı çektiğim an direk çağrı merkezlerini arıyorum ve çok iyi şekilde yardımcı oluyorlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.