Şimdi Ara

adsl den kabloya geçmek mantıklı mı???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
1.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar telekom lanetinden kurtulmak için kablo ya geçmek istiyorum...apt da kablo tv tesisatı var ama bizde kablo tv yok...ne kadar ücret patlar sıfırdan????256k alacağım aylık ne kadar ????yapmalı mıyım??

• 29 ytl + 7ytl = aylık sana patlayacak miktar. bağlantı ücreti yok. bi de modem alacaksın bi kereliğine.
  • Ben de düşündüm bir ara ama bir kaç kişiden yoğun saatlerde hızın düştüğünü duyunca vaz geçtim. Aynı mahallede bir çok kişi girdiği zaman bu durum ortaya çıkıyormuş. Forumda da sormuştum kablonet kullananlara ama net bir cevap alamamıştım.
  • ben de çok düşünüyorum... Napsak arkadaşlar geçsek mi? Tekrar adsl'e dönmek ister miyiz sonradan?
  • Bir de o var tabii. ADSL'in önü daha açıkmış gibi geliyor bana. Ben şimdilik bekleme taraftarıyım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX[TUR]

Ben de düşündüm bir ara ama bir kaç kişiden yoğun saatlerde hızın düştüğünü duyunca vaz geçtim. Aynı mahallede bir çok kişi girdiği zaman bu durum ortaya çıkıyormuş. Forumda da sormuştum kablonet kullananlara ama net bir cevap alamamıştım.

Yıllarca kablo kullandım bu dediğini neredeyse hiç yaşamadım belki ADSL popüler olmadan kablonun çok yoğun olduğu bir dönem vardı (2002-2003) o dönem öğlen ve akşam üstü saatlerinde normalde 14-15KB/sn olan hızım 13KB/sn lere iniyordu. Tahminimce o yoğunluktan oluyordu ancak oda bazen. Yani altyapı yeterli olduktan sonra kayıp diye bişey yok mesela şu zamanlarda hiç yaşamıyorum.
    Yoğun olsada yavaşlasa bile o kayıbın yukarıda örneklediğim gibi %10u geçtiğini görmedim. ADSL in yaşattığı sorunlar yanında devede kulak kalır.

2sinide yıllarca kullanmış biri olarak Kablo ADSL den çok daha iyi....
    Teknolojik olarak bakarsakta Kablo çok daha iyi ADSL'e göre.
    Walla ayda ADSL e 20 lira fazla vermek bana göre parayla rezil olmaktan bi farkı yok.

Neyse geçmeyin kablo ya yoğunluk artmasın

• kablonetin kanpanyası 1 nisanda mı bitiyordu? ayrıca bende geçmeyi düşünüyorum inş pişman olmam
  • hayır nisan sonunda bitiyor. 256 sınrszlar için bulunmaz fırsat. ayrıca arkadaşın dediği gibi youn olduğu saatlerde düşme fln da yaşamıyorum. internetim de 1.5 aydır sadece 1 kere koptu türksatı aradm hemn düzelltiler.
  • evde kablo TV yoksa tesis ücreti alınabilir 70ytl civarı olması lazım.

ayrıca kabloNET ücretide alınıyordu 30ytl idi ama kampanya başladı artık almıyorlarmış
    Son olarak evde kabloyu 2-3 tvye bölüyorsanız internette sık sık sorun yaşamanız olası ADSL kadar rahat değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: nacde

hayır nisan sonunda bitiyor. 256 sınrszlar için bulunmaz fırsat. ayrıca arkadaşın dediği gibi youn olduğu saatlerde düşme fln da yaşamıyorum. internetim de 1.5 aydır sadece 1 kere koptu türksatı aradm hemn düzelltiler.

Bende bağlatalı 2 haftaya yakın oldu 1 kere düştüm. Hiç bi yeri aramadım kendiliğinden yarım saat içinde düzeldi. Ayrıca bu 2 hafta içinde milletin (çoğu hatta hepsi ADSL kullanıcıları);
    -hıza nooldu yine?
    -internet yine yerlerde sürünüyor.
    -1mbit hattım var 5 le dosya çekiyorum.
    -Oyun oynayamıyorum şu pinglerin haline bak.
    vs. vs. gibi yakarışları olduğu zamanlarda hiçbir problem yaşamadım ve o rezilliği hiç çekmedim

ADSL i kapattırmadan önce en iyi ihtimalle 1 hafta içinde mutlaka 1 veya 2 defa, problemlerin arttığı dönemlerde ise 2gün iyi 3 gün kötü şeklinde genel hız düşüşü olurdu 1mbit hatla gmail dan 3KB/sn ile doysa çektiğimi çok bilirim. Dediğim gibi ADSL de son zamanlarda (1024e geçildiğinden beri) haftada en iyi ihtimalle 1 defa internetin felaket yavaşladığını düşünürsek 2 hafta içerisinde bi sorun yaşamamış olmam gerçekten harika bişey

• haydaa 2-3 tv ile birlikte kullanan arkadaşlar sorun yaşamıyoruz dediler, kafamız karıştı şimdi..

Bi de kablo tv ve kablo internet için tesisat ücreti alınmıyor, nisan sonuna kadar kampanya var..
  • quote:

Orjinalden alıntı: a.s.d

evde kablo TV yoksa tesis ücreti alınabilir 70ytl civarı olması lazım.

ayrıca kabloNET ücretide alınıyordu 30ytl idi ama kampanya başladı artık almıyorlarmış
    Son olarak evde kabloyu 2-3 tvye bölüyorsanız internette sık sık sorun yaşamanız olası ADSL kadar rahat değil

Nisan sonuna kadar evinde kablo tv olmasa bile hiçbir tesis ücreti fln alınmayacak kampanya bunu kapsıyor ztn kablo internet ile ilgili hiçbir başlığı okumamışsın anlaşılan.

Son olarak kabloyu 3-4-5 veya istediğin kadar tv ye böl internette hiçbir sorun veya yavaşlama olmaz adsl den çok daha rahat ve sorunsuz.

• quote:

Orjinalden alıntı: a.s.d

evde kablo TV yoksa tesis ücreti alınabilir 70ytl civarı olması lazım.

Bağlantı ücreti alınmıyor 30 nisana kadar. Yani sadece modem alıyorsunuz. Birde kabloTV yi birden fazla TV ye aktarmanız gerekiyorsa ek ücret ödemeniz gerekiyor.
    Eğer;
    Gelen sinyal köyüyse, Kullanılan splitter ve kablolar kötüyse bunu üzerinede 3 TV ye dağıtırsan problem yaşaman normal olabilir ancak, bizde 3 tane TV var hiçbir problem yok. ADSL de bi problem yok diyosunda çok yanılıyorsun, Telefon u da aynı şekilde, iyi akım çekenlerinden 3 adet telefon cihazına paralel dağıtırsan görürsün ne hale geliyor ADSL hattın. Telekom un ADSL kullanımında tavsiye ettiği 1 hat için 1 telefon kullanılması, mecbur ihtiyaç olduğunda en fazla 2 tane bağlayın diyorlar 3 te sorun yaşabilirsiniz diyorlar... ve garanti hizmet dahilinde 1 telefon geçerli. Özellikle hat sinyal seviyesi iyi değilse, sebekeye uzaksanız illaki sorun çıkıyor, ve Telekom aynen şunu diyor; Böyle bir durumda sorun yaşarsanız iş bizden çıkar diyorlar eve geliriz ana hattaki ADSL e 1 telefon 1 modem takarız porblem yoksa gideriz gerisi sizi ilgilendirir diyorlar. Hiç olmazsa turksat gelip ona göre sinyal ayarları yapıyor bina şebekesinden öyle veya böyle problemi gidermeye çalışıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonythetonguc -- 11 Mart 2007; 16:53:54 >

• ADSL den kabloya gecmek cok mantiksiz eger 512 sinirsiz dusunmuyorsaniz.2008 de zaten fiberler dosenecek 2009 da da VDSL gelecek ama ne yazikki kablo da en ufak bir yatirim yok.Eger kabloda bir sekilde yatirim yapsa kablo cok cazip olurdu.
  • Bursa'da 6 kb/s ile download yapan ADSL 2048 olduğunu iddia eden bir internet cafeden İstanbul'da evde şu anda dosya indirmeyen boşta duran açık 256 limitsiz kablonet kullanan bilgisayarımı pingledim. Buyrun, değerler bu resimdeki gibidir. İsteyen deneme için pingleyebilir... Adres home.serdarnet.net

adsl den kabloya geçmek mantıklı mı???
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

ADSL den kabloya gecmek cok mantiksiz eger 512 sinirsiz dusunmuyorsaniz.2008 de zaten fiberler dosenecek 2009 da da VDSL gelecek ama ne yazikki kablo da en ufak bir yatirim yok.Eger kabloda bir sekilde yatirim yapsa kablo cok cazip olurdu.

valla inşlh umut tabiki sizinki de:D
    2009'a kim öle kim kala...
  • Açıkçası fiberlerin döşeneceği masal arkadaşlar. Döşenen fiberler sadece IPTV olayı için döşeniyor o kadar. O fiberler üstünden size limitsiz VOIP ve internet vereceklerine inanıyor musunuz sabit ücret zammından sonra? Bu bağlamda Kablonete geçmek kadar mantıklı bir şey göremiyorum, zira ben de bunu yaptım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

ADSL den kabloya gecmek cok mantiksiz eger 512 sinirsiz dusunmuyorsaniz.2008 de zaten fiberler dosenecek 2009 da da VDSL gelecek ama ne yazikki kablo da en ufak bir yatirim yok.Eger kabloda bir sekilde yatirim yapsa kablo cok cazip olurdu.

Geçmeyin zaten boşverin:) 2009 a kadar telekomun öyle bişey yapacağını hiç sanmıyorum ama;
    Hadi diyelim yaptı ve dediğin gibi oldu, 2009 da bize ADSL e geçişi kapatmayacaklar. Yani öyle bişi olursa geçeriz ama 2009 a kadar her ay 256K için 20YTL fazla ödeyip (toplamda 500YTL fazla ödeyip) niye daha fazla dert çekip paramızla rezil olalım?
    Ödeyin arkadaşlar ödeyin sizde olmasanız kimi soyacak bu telekom.

KABLO ÇOK KÖTÜDÜR, SAKIN GEÇMEYİN, AMAN DİYİM ÇOK PİŞMAN OLURSUNUZ, PEKİ NİYE;

HEM KABLOYA GEÇİP KABLO ŞEBEKESİNİ YOĞUNLAŞTIRMAYIN BİZ ÇOK DAHA RAHAT EDELİM,

Hemde telekoma para ödeyinki kazandığının %98iyle borcunu ödesin %2siyle yatırım yapsın (Oda WiMAX geldiğinde rekabeti yakalayabilmek için), fiber döşesin ki 2010 lu yıllarda iyi bir duruma gelirse bizde faydalanalım bu altyapıdan, geçelim tekrar ADSL'e... Ama siz kabloya geçerde telekoma para vermezseniz ne olur sonra halimiz. yine kalırız 256K lı hızlarda.
    Siz ödemezseniz ohoooo NE OLUR BİZİM HALİMİZ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonythetonguc -- 11 Mart 2007; 17:10:16 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tonythetonguc
    KABLO ÇOK KÖTÜDÜR SAKIN GEÇMEYİN AMAN DİYİM ÇOK PİŞMAN OLURSUNUZ, PEKİ NİYE;

HEM KABLOYA GEÇİP KABLO ŞEBEKESİNİ YOĞUNLAŞTIRMAYIN BİZ ÇOK DAHA RAHAT EDELİM,

Hemde telekoma para ödeyinki kazandığının %2siyle yatırım yapsın (Oda WiMAX geldiğinde rekabeti yakalayabilmek için), fiber döşesin ki 2010 lu yıllarda iyi bir duruma gelirse bizde faydalanalım bu altyapıdan, geçelim tekrar ADSL'e ama siz kabloya geçerde telekoma para vermezseniz ne olur sonra halimiz. yine kalırız 256K lı hızlarda.
    Siz ödemezseniz ohoooo NE OLUR BİZİM HALİMİZ...

İşte bunlara ben de katılıyorum

• Ben ADSL de gelecek göremiyorum bu kadar zaman olmuş , milyonlarca abonesine rağmen internette sorun yaşatan bir şirket var çünkü. İstanbul - Mecidiyeköyde yeni kablonete geçmiş bir akrabam var ve 512 ile downloadlarında 60 kb/s yi gördüğünü söylüyor. Ben burda 1 Mbit ADSL kullanıyorum. Daha geçenlerde ilk defa 100 ün üstüne çıktığımı gördüm.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.