Şimdi Ara

adsl den kabloya geçmek mantıklı mı??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
1.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ultradan ben memnundum...türksata bişey demiyorum... ultra eve kadar gelip ayarları yapıyordu...ben sorun yaşamadım ultra döneminde ...

türksat kendi yurtdışı çıkışlarını yapacağını söylüyor.....ancak 2010 dan evel olmaz böyle bişey
    telekomun ne olduğu ortada zaten...

bunlar forumlarda defalarca tartısıldı...

geçin arkadaşlar kabloya....varsa bölgenizde geçin....en azından 10-15 milyon kar edersiniz...yılda 150-160 milyon az ödemiş olursunuz....az deil...
  • Turksat kendi yurt disi cikislarini yaparsa harbi super olur.Ama bir anda 100gbit nasil yapacak onu bilemem su anda TT nin 64gbitmis ki 2010 yilina kadar rahatlikla 100 u gecer ama Truksatin 2010 a kadar 100 gbit e cikmasi zor ama yaparsa muhtesem olur kablonunda onu acilmis olur.Birde kabloyu 40mbite cikardilarmi tamamdir islem.Ama tabi hersey gene lafta kaliyor lafta kalmaz ise 2010 da guzel bir uclu rekabet olacak VDSL , wimax ve kablo rekabeti.
  • Ben de yakın zamanda 512 sınırsız kabloya geçmeyi düşünüyorum. Yalnız wireless ağ kurmak istediğim için modem konusu beni düşündürüyor. Piyasada bir tane wireless kablo modem var, hem pahalı denebilir, hem de netmaster' la problem yaşarsın diyenler var. Belki yurtdışından başka bir modem alma ihtimalim var, o olmazsa netmaster veya modem+router da alabilirim. Ayrıca adsl'nin önü açık, kabloya yatırım yapılmıyor gibi şeyler, şu aşamada beni pek fazla ilgilendirmiyor açıkçası. Hangisi kaliteli hizmeti, daha uygun fiyata verirse onu kullanırım ben. Aslında en iyisi 2048'i 2 kişi kullanmak tabi ama, o kadar parayı verecek komşu bulmak çok zor. 3 kişi bile zor. Ben eski evdeyken 256 sınırsızı 4 komşu kullanıyorduk. Bir tek download yapan bendim. O zaman 512'ye filan geçelim dediğim de baya karşı çıkmışlardı. O yüzden şu aşamada en iyisi kablonet'e geçmek gibi görünüyor. Ha seneye telekom adsl'ye güzel bir indirim yaptı(pek fazla imkanı yok ama) , kablo'dan daha ucuz hale getirdi, o zaman da adsl'ye geçerim tekrardan. Sonuçta 1 yıl kablo kullansam bile 20*12=240 ytl kardayım. Hazır şu bağlantı ücreti de yokken bir an önce geçmek lazım.

• arkadaşlar herşeyi bıraktım telekoma inat protesto amaçlı topluca geçelim..ben onun için geçeceğim ekonomiden çok..yani aynı fiyat olsa yine geçmeyi düşünüyordum ki böyle kampanya halindeki şartlarda ve daha ucuza varken koşa koşa geçerim kabloya....telekom a
  • 4televizyon var evimizde ve kablo netimizde var hiç bir zaman düşme ya da hız azalması olmadı.İyi ki kablonete geçmişim.Çok ama çok memnunum.50lira yerine 30lira vermek gerçekten insanı rahatlatıyor.Teşekkürler TÜRKSAT
  • bence hemen geç. beklemen hata
  • tek korkum bu fiyatların 6 7 ay sonra adslden farknının kalmaması....
  • Telekom 256 kbps'yi 29 ytl yapar mı sence? serji'nin güzel bi tahmini vardı:

256 limitsiz 49 ytl
    512 limitsiz 29 ytl
    1024 limitsiz 39 ytl

gibi... Bu karamizah gerçek olursa şaşırma
  • arkadaşlar ilk bağlantı olarak hiç birşey almıyorlar değil mi?yani alıp direk 36 36 ödemeye başlıyorum değil mi??

bir de başvuru nereye yapılıyor??

yani ilk başlayacak biri neler yapmalı söyler misiniz???ben de geçmek istiyorum kabloya...hem başka geçmek isteyenlere de ışık tutar...teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: red a!ert

arkadaşlar ilk bağlantı olarak hiç birşey almıyorlar değil mi?yani alıp direk 36 36 ödemeye başlıyorum değil mi??
    bir de başvuru nereye yapılıyor??

yani ilk başlayacak biri neler yapmalı söyler misiniz???ben de geçmek istiyorum kabloya...hem başka geçmek isteyenlere de ışık tutar...teşekkürler..

30 Nisana kadar Kablo Internet için tesis ücreti yok. Hatta evinizde Kablo TV yoksa onun da tesis ücreti yok.
    Başvuruyu online yapmak yerine bizzat Ptt şubelerine giderek yapmanızı öneririm; zira yaşadığım bir enteresanlığı şu topikte paylaşmıştım:http://forum.donanimhaber.com/m_12816165/tm.htm
    Başvuru yaptıktan sonra telefonla arıyorlar; bir iki gün içinde geliyorlar. Geçen cuma günü mesai bitimine 15 dakika kala başvurmuştum; cumartesi aradılar; bugün de gelip bağladılar. Yani, yarın başvursanız, çarşamba-perşembe bağlanmış olur.

• Ben de geçeceğim galiba. Ama ADSL bağlantısını kapattırmayacağım kotalıya çevirteceğim. Oyun oynuyor kardeşim internette. Ona yetmiyor 256 hız. Ben 256 kablo alacağım
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Turksat kendi yurt disi cikislarini yaparsa harbi super olur.Ama bir anda 100gbit nasil yapacak onu bilemem su anda TT nin 64gbitmis ki 2010 yilina kadar rahatlikla 100 u gecer ama Truksatin 2010 a kadar 100 gbit e cikmasi zor ama yaparsa muhtesem olur kablonunda onu acilmis olur.Birde kabloyu 40mbite cikardilarmi tamamdir islem.Ama tabi hersey gene lafta kaliyor lafta kalmaz ise 2010 da guzel bir uclu rekabet olacak VDSL , wimax ve kablo rekabeti.

Bir anda 100gbit olmasına gerek yokki 10 gbitten başlar yavaş yavaş yatırımla arttırılır. Ayrıca 100gbit e ihtiyaç yokki. TTninki 64gbit değil 150 küsur gbit diye biliyorum. ama bu 150gbit tüm türkiyeyi taşıyor. Kablo dahil, ADSL dahil, özel bağlantılı büyük şirketler dahil vs. vs.... Kablo sistemi ve kullanıcıları bu 150gbit in en fazla 20gbit ini kullanıyordur. Turksat ilk etapta 10gbit lik bir hat sağlasa kalan ihtiyacınıda telekomdan alsa yeter daha sonra yatırımla yavaş yavaş yükseltir çıkış hızlarını.

• peki arkadaşlar modeminin özel bir yapısı yok değil mi???usb ve eth girişleri var birini salondakine birini benim odadaki bilgisayara bağlayacağım...yani özel bişey yapmama gerek yok değilmi??

yarın gideyim ptt ye bari
  • quote:

tek korkum bu fiyatların 6 7 ay sonra adslden farknının kalmaması....

Farkı kalmasa ne olacak. Aynı fiyata aynı hizmeti hatta bence daha iyi bir hizmet alıyor olacaksın. Ayrıca 6 ay sonra aynı olsun 6x20 120YTL karda olursun. ADSL daha ucuz olursa diye korksan neyse. Ki öyle bişi olursada ozamanda ADSL e geçersin. Arkadaşlar ADSL i ömrünüzün sonuna kadar kapattırmıyorsunuz veya telekom kapattırana bi daha ADSL vermem demiyor veya evinizi satmıyorsunuz arkadaşlar amma büyüttünüz:) Tek zararınız adsl bağlantı ücretinin yanması olur (ki ben buna zarar gözüyle bile bakmıyorum) oda 3 ay boyunca fiyat farkının böyle kalması yeter. 3x20 = 60YTL ADSL bağlantı cüreti 59YTL. 3 Ay buyounca adsl ve kablo fiyatlarının bu şekilde seyretmesi halinde tam anlamıyla karda olacaksınız. Ki dediğim gibi bence ADSL bağlantı ücretinin yanması çok düşünülecek bişey değil uzun süreler ADSL e geri dönmeyeceğimden hemen hemen eminim. Her nekadar şimdi ödememiş olsakta ilerde ADSL daha ucuz olurda ADSL e geçmemiz icab ederse aynı şeyi kablo içinde düşünücez. Neyse tavsiyem çok kafa yormayın, araştırın bölgenizde kablo durumu nasıl (ki ben onu bile yapmadım) milletin bi şikayeti yoksadüşünmeden geçin durduğunuz hata durduğunuz zarar. Aman öyle mi yapıyım böylemi derken kamğanya bitecek:)

• quote:

Orjinalden alıntı: tonythetonguc

quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Turksat kendi yurt disi cikislarini yaparsa harbi super olur.Ama bir anda 100gbit nasil yapacak onu bilemem su anda TT nin 64gbitmis ki 2010 yilina kadar rahatlikla 100 u gecer ama Truksatin 2010 a kadar 100 gbit e cikmasi zor ama yaparsa muhtesem olur kablonunda onu acilmis olur.Birde kabloyu 40mbite cikardilarmi tamamdir islem.Ama tabi hersey gene lafta kaliyor lafta kalmaz ise 2010 da guzel bir uclu rekabet olacak VDSL , wimax ve kablo rekabeti.

Bir anda 100gbit olmasına gerek yokki 10 gbitten başlar yavaş yavaş yatırımla arttırılır. Ayrıca 100gbit e ihtiyaç yokki. TTninki 64gbit değil 150 küsur gbit diye biliyorum. ama bu 150gbit tüm türkiyeyi taşıyor. Kablo dahil, ADSL dahil, özel bağlantılı büyük şirketler dahil vs. vs.... Kablo sistemi ve kullanıcıları bu 150gbit in en fazla 20gbit ini kullanıyordur. Turksat ilk etapta 10gbit lik bir hat sağlasa kalan ihtiyacınıda telekomdan alsa yeter daha sonra yatırımla yavaş yavaş yükseltir çıkış hızlarını.

Ben 54gbit diye biliyordum ama NTV ye cikan TT ust duzey yoneticisi resmi rakamin 64gbit oldugunu soyledi 150gbit olmasi zor cunku daha once zaten rapidshare bile 80gbit bizim ulkede 65gbit diye tartisiliyordu.

Yurt disi cikisi kesinlikle cok onemli hermde her acidan zaten konusulmusdu bunlar daha once ama su anda kesin olan birsey varsa yurt disi cikisi 64gbit.

• quote:

peki arkadaşlar modeminin özel bir yapısı yok değil mi???usb ve eth girişleri var birini salondakine birini benim odadaki bilgisayara bağlayacağım...yani özel bişey yapmama gerek yok değilmi??

yarın gideyim ptt ye bari

dostum önceden söylenenleri okumanı öneririm, modemler tek çıkışlı, iki pcye dağıtmak konusunda sıkıntı var, çeşitli yollar öneriliyor, en çok üzerinde durulanı kablosuz router access point denilen cihaz..
  • arkadaşlar kablonet in sitesinde şu an itibariyle 256 için 49 ytl yazıyor

Aylık Ücret
    Hız Türksat Destek Hizmet bedeli Toplam Kota
    128 Kbps 20.Ytl 9.Ytl 29.Ytl Limitsiz
    256 Kbps 37.Ytl 12.Ytl 49.Ytl Limitsiz
    512 Kbps 72.Ytl 27.Ytl 99.Ytl Limitsiz
    1024 Kbps 160.Ytl 29.Ytl 189.Ytl Limitsiz
    2048_Kbps 250.Ytl 39.Ytl 289.Ytl Limitsiz

şu anda baktım 256 kpbs 49 ytl görünüyor...diğer tüm fiyatlar da konuşulanlardan farklı??neden böyle?? ben de 29 ytl görmüştüm sitede 256yı ama deeşmiş??
  • Ben de bugün gittim adsl yi kapattırmak için. 12 günlük avans olarak 12 ytl aldılar. Şu anda adsl açık. Ne zaman kapanır bilmiyorum. Adsl modemi de sattık bir arkadaşa yarın göndermem gerekiyor. Bu arada bugün telefonla kablo internet abonelik işlemini yaptırdım. ( 256kb sınırsız) Bir sorum olacak. KAblo tv ile interneti ayırmak için splitter tarzı birşey kuyllanılıyor mu acaba? Ben iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum kabloya geçmekle, darısı diğer arkadaşların başına.
  • quote:

arkadaşlar kablonet in sitesinde şu an itibariyle 256 için 49 ytl yazıyor

Aylık Ücret
    Hız Türksat Destek Hizmet bedeli Toplam Kota
    128 Kbps 20.Ytl 9.Ytl 29.Ytl Limitsiz
    256 Kbps 37.Ytl 12.Ytl 49.Ytl Limitsiz
    512 Kbps 72.Ytl 27.Ytl 99.Ytl Limitsiz
    1024 Kbps 160.Ytl 29.Ytl 189.Ytl Limitsiz
    2048_Kbps 250.Ytl 39.Ytl 289.Ytl Limitsiz

şu anda baktım 256 kpbs 49 ytl görünüyor...diğer tüm fiyatlar da konuşulanlardan farklı??neden böyle?? ben de 29 ytl görmüştüm sitede 256yı ama deeşmiş??

http://online.turksat.com.tr/tarife.htm

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.