Şimdi Ara

WhatsApp'a iki yeni özellik geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir milyardan fazla kullanıcısı olan popüler anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gün geçtikçe daha da donanımlı hale gelmeye devam ediyor. Facebook'un bünyesinde yer alan platform, Android ve iOS kullanıcılarına resim içinde resim (pip) desteği ve durum güncellemesine sadece metin yazabilme seçeneği olmak üzere iki yeni özellik sundu.

Ayrıca Bkz.Fitbit kan şekeri seviyesini akıllı saat ekranına taşıyor
    Resim içinde resim (picture in picture) olarak adlandırılan ilk özellik, kullanıcıların görüntülü arama penceresini küçülterek, akıllı telefonlarıyla başka işlemler yapabilmelerine olanak sağlıyor. Yani bu sayede WhatsApp kullanıcıları görüntülü aramayı kapatmadan telefonlarını istedikleri gibi kullanmaya devam edebiliyorlar. Sadece Android 8.0 ver üzeri sürümlerde kullanılabilen bu özellikle birlikte görüntülü arama penceresini yeniden boyutlandırmak ve ekranın herhangi bir yerine taşıyabilmek mümkün hale geldi.

İkinci özellik, kullanıcıların durumlarına yalnızca metin güncellemeleri gönderebilmelerini sağlıyor. Daha önce durum güncellemesinde sadece fotoğraf ve videolar kullanabiliyordu. WhatsApp'ın yeni sürümünde ise (Android'de v2.17.323, iOS'ta 2.17.52) durum sekmesindeki kurşun kalem simgesine dokunup, paylaşmak istediğiniz metni yazarak bir arka plan rengi belirleyebiliyorsunuz. Böylece yazmış olduğunuz metin 24 saat boyunca görünür kalıyor.

• Android 8.0 üzeri demek... Bayağı iyiymiş... 5-10 kişi kullanır artık

• daha da geliştirilmesi lazım ama uygulamayı baya bozdular bence

• Tüm android sürümlerine veremiyorlar mı da sadece 8.0

• quote:

Orijinalden alıntı: ozmenakif

Android 8.0 üzeri demek... Bayağı iyiymiş... 5-10 kişi kullanır artık

Android kullanmak geriden takip etmektir, beklemektir, o geldiginde ise guncelligini kaybetmek demektir

Cabuk o 5-10 nexuscu gelmeden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: United States

quote:

Orijinalden alıntı: ozmenakif

Android 8.0 üzeri demek... Bayağı iyiymiş... 5-10 kişi kullanır artık

Android kullanmak geriden takip etmektir, beklemektir, o geldiginde ise guncelligini kaybetmek demektir

Cabuk o 5-10 nexuscu gelmeden

Sadece android 8 e gelmesinin sebebi, android 8 in picture-in-picture desteklemesidir. Alt android sürümlerine gelemiyecegi kesin, ios u bilemiyorum ama pek ümidim yok. Çıktıgı günden buyanna android 8.0 kullanıyorum, inanın çok iyi.

Nexus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AytacFx -- 9 Eylül 2017; 10:6:30 >

• telegramda youtube linki açtığınızda videoyu arka ekran bağımsız oynatıyor. bende Android 6 var ve bu dediğimi yapıyor. Peki bu nasıl oluyor o halde?

• metin özelliği sabah bana gelmiş.
  • note 2 kullanıyorum hala 4.4.2 bu numaralarla telefon satacaklarını mı düşünüyorlar. alsam bile samsung almam artık xiaomi mi mix serisi akıyor. fiyatı düşünce mi mix 2 patlatırım 5 6 sene kullanırım. güncelleme vermemeye devam etsinler.

bu tür destekler gelmeyecekse neden fazladan para verip marka alayım?

• Mesaj geri alma özelliği halen gelmedi sanırım?

• Iphone SE kullanıyorum bu özellik whatsappa geleli çok oldu ama henüz kullanmadım
  • Sırada ne var?

• ozmenakif kullanıcısına yanıt
    Elit kesime hitap eden güncelleme galiba doğru tespit

• sene oldu nerdeyse 2018.. hala yutuba arka planda da çalabilme özelliğinin gelmesini bekliyorum ben..
  • Adamlar ücretli sundukları bir hizmeti neden ücret ödemeyen kullanıcılara versinler ki? Öder kullanırım diyorsanız, YouTube Red abonesi olma yazıp Google'dan çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de kullanılmıyor diyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 11 Eylül 2017; 14:0:4 >
  • Basit bir iki ayar ile kolay şekilde kullanılıyor. Google'dan arasanız bulursunuz. Bulamazsanız pm atın yardımcı olayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buldum teşekkür ederim.
  • Bence böyle başarılı uygulamalara sürekli olarak küçük yenilikler getirmek çok gereksiz. Ayrıca çok küçük bir kesimin kullanabileceği özellikleri getirmemek lazım ancak google'la olan gizli anlaşmalardan dolayı insanları zorla yeni cihaza itmek için de olabilir.
  • Gereksiz yenilikler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.