Şimdi Ara

Windows 10 S'ten Windows 10 Pro'ya ücretsiz geçiş süresi uzatıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 10 S'ten Windows 10 Pro'ya ücretsiz geçiş süresi uzatıldı

Microsoft, Google'ın Chrome OS işletim sistemiyle rekabet etmek için bu sene Mayıs ayında eğitim sektörünü hedefleyen Windows 10 S'i piyasaya sürdü. Yeni Surface Laptop'ta ön yüklü şekilde gelen Windows 10 S, diğer üreticilerinin çıkardığı bazı bilgisayar modellerinde de yer alıyor. Yeni işletim sistemi Windows Mağazası'ndaki uygulamalarala sınırlı yani sadece Mağaza üzerinden indirilen uygulamaları çalıştırabiliyor.

Ayrıca Bkz.Çinli VPN satıcısına 9 ay hapis cezası
    Bunu kısıtlayıcı bulanlar için Microsoft, tüm Windows 10 S kullanıcılarına ücretsiz olarak Windows 10 Pro'ya geçiş yapma şansı sundu. Ücretsiz yükseltme için son tarih 2017 yılının sonuna kadardı ancak yazılım devi kullanıcıların 31 Mart 2018 tarihine kadar ücretsiz olarak Windows 10 Pro'ya geçebileceklerini açıkladı. Yani yazılım devi ücretsiz yükseltme süresini 3 ay uzatmış durumda.

Windows Mağazası'nda uygulama eksikliği var

Daha önce şirket, 31 Aralık 2017'den sonra Windows 10 Pro sürümüne geçmek isteyen kullanıcıların bunun için 49 dolar (yaklaşık 170 TL) ödemeleri gerekeceğini açıklamıştı. Ücretsiz geçiş süresinin uzatılması, iTunes'un Windows Mağazası sürümü ve bazı önemli uygulamaların mağazaya getirilmesiyle ilgili verilen sözler nedeniyle uygulanmış olabilir. Yazılım devinin vaatlerini yerine getirmede gecikmesinin, bu sürenin uzatılmasına yol açtığı söyleniyor.

• Merak edilen soruyu ben sorayım. Microsoft korsan win7 lere dahi orjianl win 10 upgrade imkanı veriyordu. Yani korsan win7 ya 8i güncelleme kısmında win10a güncelle deyince anakarta win 10 lisansı yükleniyordu. ilerde format atsanız dahi orjinal win 10 tertemiz :) Bu win S i korsan indirip yükseltsek yine orjinal win 10 lisansı geliyor mu anakarta? Deneyen?

• quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Merak edilen soruyu ben sorayım. Microsoft korsan win7 lere dahi orjianl win 10 upgrade imkanı veriyordu. Yani korsan win7 ya 8i güncelleme kısmında win10a güncelle deyince anakarta win 10 lisansı yükleniyordu. ilerde format atsanız dahi orjinal win 10 tertemiz :) Bu win S i korsan indirip yükseltsek yine orjinal win 10 lisansı geliyor mu anakarta? Deneyen?

evet şuanda yükseltme açık ben geçende win 7 den 10 yükselttim. microsoft bilerek bunu ücretsiz yükseltmeyi açık tutuyor. çünkü amaçları windows 10 en çok kullanılan sistem haline getirmek.
  • Windows 10 ürün aktiflestirmeyi nasıl yapabilirim pek bir bilgim yok konsol oyunculuğundan geçiş yaptım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Merak edilen soruyu ben sorayım. Microsoft korsan win7 lere dahi orjianl win 10 upgrade imkanı veriyordu. Yani korsan win7 ya 8i güncelleme kısmında win10a güncelle deyince anakarta win 10 lisansı yükleniyordu. ilerde format atsanız dahi orjinal win 10 tertemiz :) Bu win S i korsan indirip yükseltsek yine orjinal win 10 lisansı geliyor mu anakarta? Deneyen?

Korsandan orijinale? Korsandan yükseltme yapınca tekrar korsana geçmesi lazım diye hatırlıyorum?
  • Adını bile ilk defa duydum. Türkiye de Windows 10S gören oldu mu hiç. Maksat haber kotası dolsun işte.
  • St Batuhan kullanıcısına yanıt
    Windows 10 için etkinleştirme zorunluluğu yok. Evdeki eski bir laptop a win10 kurmuştum 1 yıldır lisans olmadan çalışıyor. Tüm güncellemeleri alıyor.

• İki sorum olacak;

1. Kendi bilgisayarım Windows 7 şu anda ben Windows 10 S'i kurulumunu yaptığım zaman programlarım,dosyalarım silinir mi ?

2. Yeni almış olduğum bir bilgisayarım var Windows 10 kurdum fakat internette dolaşan birçok crack i denesem de crackleyemedim şuan Windows 10 kurulu olan bir bilgisayara Windows 10 S kuruyorum, kurulum tamamlandıktan sonra herhangi bir aksaklık çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HopladaGEL

İki sorum olacak;

1. Kendi bilgisayarım Windows 7 şu anda ben Windows 10 S'i kurulumunu yaptığım zaman programlarım,dosyalarım silinir mi ?

2. Yeni almış olduğum bir bilgisayarım var Windows 10 kurdum fakat internette dolaşan birçok crack i denesem de crackleyemedim şuan Windows 10 kurulu olan bir bilgisayara Windows 10 S kuruyorum, kurulum tamamlandıktan sonra herhangi bir aksaklık çıkar mı?

windows 10 kur sadece. şu sitedekileri yap.

http://parsnarko41.blogspot.co.ke/2015/07/windows-10-etkinlestirmeprogramsz.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• Blog'da olan key ile çalışmadı başka bir key ile denediğim de oldu aşamaları sırası ile yapyım bilgisayarı yeniden başlattım ancak etkinleşmedi windows başka key deniyorum ancak olmuyor?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.