Şimdi Ara

YouTube MP3 platformu için kapatılma kararı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube MP3 platformu için kapatılma kararı

İnternetin en büyük YouTube müzik dönüştürücüsü olarak kabul edilen ancak yasal olmayan yollarla bu işi yapan YouTube-MP3.org sitesine geçen yıl önemli tazminat davaları açılmıştı. Mahkeme sürecinde artık sona gelindi.

Mahkeme bitiyor

Aylık 60 milyon kullanıcısı olan ve internette yasal olmayan müzik dönüştürme işlemlerinin yüzde 40’ına sahip olan YouTube MP3 platformuna geçen yıl sonbahar aylarında Sony Music, Universal Music Group, Capitol Record, Warner Bros. gibi isimlerin yer aldığı şirketler topluluğu tarafından dava açılmıştı.

Davada "Missy Elliott - Get Ur Freak On", "James Blunt - You’re Beautiful", "Sugar Ray - When It’s Over" gibi 304 adet parçanın illegal olarak dağıtıldığı iddia ediliyor ve her bir hak ihlali için 150 bin dolar tazminat talep ediliyordu.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy J7 Plus resmileşti

Gelen bilgilere göre mahkeme henüz açıklanmayan miktarda tazminata hükmetti ve alan adının şirketler topluluğuna devredilmesi kararını verdi. Eğer 24 saat içerisinde site sahibi bu kararı uygulamazsa bu kez alan adı sahibinin bu işlemi yapması için 30 gün süresi olacak.

YouTube MP3 platformu teknik olarak halen erişime açık ancak herhangi bir videoyu müziğe çevirmek istediğiniz zaman hata mesajları alıyorsunuz. Bu davanın diğer illegal müzik dönüştürücü platformları nasıl etkileyeceği merak konusu.

• Spotify varken hala diretmenin manası yok. Öğrenci versiyonu 7 TL, birde Enpara %50 iade ediyor 3.5 TL ödüyorum ayda. 3.5 TL'yi yolda görse eğilip almayacak adamlar müzik için paramı ödenir diye dolanıp duruyor, ellerinde günde 10-15 TL verdikleri sigaralarıyla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Spotify varken hala diretmenin manası yok. Öğrenci versiyonu 7 TL, birde Enpara %50 iade ediyor 3.5 TL ödüyorum ayda. 3.5 TL'yi yolda görse eğilip almayacak adamlar müzik için paramı ödenir diye dolanıp duruyor, ellerinde günde 10-15 TL verdikleri sigaralarıyla...

Dinlediğim tarzda müziklerin çoğu spotifyde yok. Ayrıca dosyalarımın elimde olmasını seviyorum. Yıllardır süre gelen şarkıların birleşimi olan 100lerce gblık arşivimi spotifye yeğlerim. Kaç kere denedim kullanmayı youtubeda ki her şarkı (remix kıl tüy) eklenmedikçe zannetmiyorum ki benim gibi playlist ve arşivci hastalar işinden vazgeçsin :) Ama 10 tl kulak zevkine para veremeyen insanı bende anlamıyorum. Hadi ben denedim kendi yöntemimi daha çok seviyorum. Adam gidiyo para vermiyo youtubedan yolda müzik dinliyo gbına 10 tl veriyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Spotify varken hala diretmenin manası yok. Öğrenci versiyonu 7 TL, birde Enpara %50 iade ediyor 3.5 TL ödüyorum ayda. 3.5 TL'yi yolda görse eğilip almayacak adamlar müzik için paramı ödenir diye dolanıp duruyor, ellerinde günde 10-15 TL verdikleri sigaralarıyla...

Onu geçtim ona verebilecek paraları yoksa bile Android kullananlar için kırılmış sürümleri mevcut istediğin şarkıyı dinleyebiliyorsun.
  • Spotify ın mp3 e donusturen bır eklentısı olsun onu kullanalım millet telefonunda dınlemek için mp3 formatını istiyor spotify denilen programın ekolayzırı falan olmayan duz bir muzıkcalar ekolayzer ayarları sesı bozuyor diye bılırsınız fakat malesef gunumuzde telefonların ultra dusuk ses seviyeleri için hayat kurtarıcı olabiliyor

• Kefelon kullanıcısına yanıt
    Ben genel olarak Indie sanatçıları dinliyorum ve Spotify'da genel olarak bulunmuyorlar. İstediğim şarkılar bulunsaydı evet çok önemli bir meblağ değil.

• YOUTUBE videosunu mp3'e convert eden kişiler.. Muzik dinlemese de olur zaten. Çünkü kulak zevkine önem veren ve arşiv biriktiren bir kullanıcı, video izlemek dışında mÜzik arşivi için YOUTUBE kullanmaz. Ayrıca müzik platformu için sadece SPOTİFY değil, bir çok uygulama ve site mevcuttur. Ücreti yüksek yada düşük tartışılır ama; sadece SPOTİFY'a bel bağlamamak gerekir.

• quote:

Osmanlı torunu, dindar, cumayı kaçırmayan arkadaşlara özellikle duyrulur. Beleş Windows, beleş müzik, beleş film...
    '' siz de puta tapıyorsuakjşhnkjsdnfkşjndf ''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 6 Eylül 2017; 15:14:38 >
  • youtube to mp3 yazıyorum bu haber çıkıyor, ilk 3 site çevirmedi şarkıyı ama çalışan buldum bi tane
  • şu spotify'ı herkese dayatmak isteyenler de sıktı artık.

spotify'da dinlediğim şarkıların çoğu yok. aynen yukardaki arkadaşın yazdığı gibi. youtube'daki tüm şarkılar eklenmediği sürece para verip almam.

• Bu işin sonu yok, o zaman youtube'ın kafadan kapanması gerekiyor. Tak pc'ye adam gibi kayıt kaynağı (ortalamanın üstü olsa yeter, youtube yeterince iyi kalitede çıkış veriyor zaten) kaydet, pc'inde mp3 yap yine, sonra da dağıt istiyorsan.

• kazandığı para aylık 60 bin dolar:) adamlar haklı yani..

• Kullanıyodum ama, alternatifleri var tabi.
  • para para para parada para para.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spotfy reklamına gerek yok. Denedik 3 ay beğenmedik gitti. Youtube müzik dinleme yeri değil ama Spotfy güncel gelir geçer piyasadır. Bana albümü indirme fırsatı vermiyor. Ne yani 14 liradan yılda 140 lira vereceğim ama vermediğim ay yine gitti. Yerler öyle işi. İnsanları nasıl da ikna etmişler. Hemen kapitalizm savunucusu olmuş çıkmışlar.
    Hadi hepsini geçtim 150 gb arşivim var 100 gb kısmı yok Spotfy'de. Ne yapayım senin gibi Aleyna Tilki, Serdar Ortaç falan mı dinleyeyim?

Sizde illa Youtube'den mp3 çekmek istiyorsanız Jdownloader denen zımbırtıyı kullanın. 50 tane ücretsiz program var.

• Spotify dan 3 ay bedava abonelik aldim ilk ay bitince iptal ettim cogu muzikler yok ses kalitesi düşük bedava kullanamadim millet para veriyor ilginc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spotify zengin değil çeşitlilik konusunda. Bi kulaklık aldım, sonrasında kullanmaya başladım, 1200 tl lik bir kulaklık aldıktan sonra youtube kaynaklı ve spotify kaynaklı müzikleri birbiri ile karşılaştıramazsınız bile, kulaklıktan sonra mecburen spotify premium üyeliği yaptım. Daha öncesinde ise myt material kullanıyordum aslına bakarsanız hala da myt yüklü ara sıra spotify de bulamadığım şarkıları mecburen youtube dan mp3 olarak çekiyorum. Hala da en iyi youtube -»mp3 programı bence

• Şu Spotify o kadar kötü bir platform değil ben aile aldım kardeşlerim ve yakın arkadaşlarla kullanıyorum çok memnunuz. 1 yıldır mp3 nedir unuttum ses kalitesi kötü diyen arkadaşlar herhalde kayıpsız ses istiyorlarsa plak alsınlar hatasız kayıpsız sıkışma yok yok şu kadara kulaklık aldım vs diye hava atmasınlar

• Mianfei kullanıcısına yanıt
    Bende denedim ama bir türlü sevemedim,ve benimde dinlediğim bazı tarzlar yok o yüzden bende arşive yeğlerim.

• Spotify'da dinlediğim müzik yok diye YouTube videosunu ses dosyasına çevirip rezalet kaliteyle dinleyenler zaten bir zahmet Spotify kullanmasın. Bir de bu şekilde arşiv yapanlar var rezilliğe gel. İyi kulak kanseri falan olmuyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.