Şimdi Ara

Huawei, Kirin 970 ile iPhone 8'i gölgede bırakacağına inanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
2.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei, Kirin 970 ile iPhone 8'i gölgede bırakacağına inanıyor

Dünyanın üçüncü büyük akıllı telefon üreticisi Huawei, yeni modelleriyle yükselişe geçerek satış açısından Samsung'u yakalamayı ve Apple'la arasındak mesafeyi kapatmak istiyor. Şirketin 16 Ekim'de tanıtacağı yeni Mate 10 ve Mate 10 Pro bunda önemli bir rol oynayacak. Huawei yeni cihazlarının özellik ve donanım kapasitesi bakımından Apple ve Samsung'un amiral gemilerine göre daha güçlü olacağını iddia ediyor.

Ayrıca Bkz.Yeni nesil Mac'ler bilgisayardan uzaklaştığınızda sesi yükseltebilecek
    Her iki cihaz da, Huawei'nin kendi HiSilicon şirketi tarafından tasarlanan ve TSMC tarafından üretilen 10nm'lik Kirin 970 yonga setiyle güçlendirilmiş durumda. Huawei yeni Kirin 970'in, Samsung'un üst sınıf cihazlarında kullandığı Qualcomm yonga setlerine kıyasla daha hızlı işlem gücü ve düşük güç tüketimi sağlayabileceğini söylüyor.

Huawei, Kirin 970 ile iPhone 8'i gölgede bırakacağına inanıyor

Daha hızlı performans ve daha uzun pil ömrü

Huawei yöneticisi Richard Yu, Reuters ile yaptığı bir konuşmada Kirin 970'in güç tüketimi anlamında %50 daha verimli olduğunu ifade etti. Yeni yonga setine entegre edilen Nöral İşlem Birimi (NPU) ile akıllı telefonların yapay zeka desteğiyle daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacağını ifade eden Yu, Samsung ve Apple'a kıyasla avantajlarının olduğunu söylüyor.

Şirket, daha hızlı performans, daha uzun pil ömrü ve daha kompakt tasarımın önünü açan Kirin 970 yonga setiyle güçlendirilmiş cihazlarının Samsung'un bu yıl piyasaya sürdüğü amiral gemilerini ve iPhone 8'i gölgede bırakacağına inanıyor. Bakalım 16 Ekim'de sahneye çıkması beklenen Mate 10 serisi Huawei'nin beklentilerini karşılayabilecek mi?

• Daha geçen, aynı telefonda birbiri ile çok alakasız ve uçurum gibi performans farkları olan yongalar kullandılar, özür bile dilemediler. Telefonların nand'ları arasında uçurum farklar vardı (P10 için konuşuyorum). Ama hala utanmadan büyük bir vizyon peşindelermiş gibi davranıyorlar.

Neyse doğruya doğru, bu hevesleri büyük ihtimalle kursaklarında kalacak. Apple cephesinin işlemcide uzun yıllardır rakiplerini alaşağı ettiğini hepimiz biliyoruz, Samsung cephesinin de sektörün en iyi ekranlarına ve göze en hoş gelen çerçevesiz tasarımlara sahip olduğunu da biliyoruz. Bu ikisi arasında ne konuşacak Kirin 970'leri kalır ne bir şey...

Zaten hakettikleri de bu değil mi, milyonlarca kullanıcıyı kazıkla sonra gövde gösterisi yapmayı bekle oldu canım
  • Huawei'yi severim ama abartmış sanki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • P9 ile çok iyi bir çıkış yakaladı ülkemizde. Ama p10 da hayal kırıklığı yaşadım. Mate 9 çok güzeldi umarım mate 10 da p10 gibi hayal kırıklığı yaşatmaz.

P10 ve özellikle PLUS modeli pilin hakkını veremiyordu. Isınma vardı ve fotoğraflarda beyaz patlaması yaşamıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung gecemiyorsa Huawei sittin sene geçemez

• Elimdeki telefon da huawei ama

• Hali hazırda Cortex-A73 koy hepsini geçeceğini iddia et. Samsung Apple mal zaten özelleştirilmiş mimari kullanıyor.

• Apple gibi gizli ve algısal reklamlara yatırım yapmadıkça gölgede falan bırakamaz. Hele dünyada ki teknoloji siteleri haberleri phonearena theverge gibi propaganda kaynaklarından aldığı sürece işi çok zor... Ha Mate 10'un iPhone 8'den çok daha iyi olacağına şüphem yok o ayrı sadece teknik servis kalitesiyle döver....

• Öncelikle Qualcomm'a korku salsın. Kirin 960 ile neler olduğunu gördük. Umarım bu sefer güç tüketimini dizginleyebilmişlerdir...

Akıl edip de 12 Çekirdekli GPU konfigurasyonunu düşünebilmişler bu sefer...

• Huawei bu vizyonla anca fırına dönen işlemcisini soğutmak için gölgede bırakır..

Tıpkı amd vga lar gibi kağıt üstünde müthiş kas gücü ama iş kullanıma geldi mi saç baş yolduran deneyim bazen 5 saat bazen 2 gün şarjı giden dengesiz telefonlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

Huawei bu vizyonla anca fırına dönen işlemcisini soğutmak için gölgede bırakır..

Tıpkı amd vga lar gibi kağıt üstünde müthiş kas gücü ama iş kullanıma geldi mi saç baş yolduran deneyim bazen 5 saat bazen 2 gün şarjı giden dengesiz telefonlar.

Nasıl yani? Ben şimdi yıllardır Huawei diye başka telefon mu kullanmışım? 2.5 yıl G7 kullandım şimdi Mate 9 kullanıyorum, bu yazdıklarınızın hiçbirini yaşamadım. Tam tersi oldu bende... Her iki telefonda hiç ısınmadı, batarya performansı ise efsanedir. Başka bir marka ile Huawei'yi karıştırmış olabilirsiniz.

• vaskin77 kullanıcısına yanıt
    verilmek istenen mesajı iyi anlayamamışsınız..
  • Daha geçen, aynı telefonda birbiri ile çok alakasız ve uçurum gibi performans farkları olan yongalar kullandılar, özür bile dilemediler. Telefonların nand'ları arasında uçurum farklar vardı (P10 için konuşuyorum). Ama hala utanmadan büyük bir vizyon peşindelermiş gibi davranıyorlar.

Neyse doğruya doğru, bu hevesleri büyük ihtimalle kursaklarında kalacak. Apple cephesinin işlemcide uzun yıllardır rakiplerini alaşağı ettiğini hepimiz biliyoruz, Samsung cephesinin de sektörün en iyi ekranlarına ve göze en hoş gelen çerçevesiz tasarımlara sahip olduğunu da biliyoruz. Bu ikisi arasında ne konuşacak Kirin 970'leri kalır ne bir şey...

Zaten hakettikleri de bu değil mi, milyonlarca kullanıcıyı kazıkla sonra gövde gösterisi yapmayı bekle oldu canım

• quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

P9 ile çok iyi bir çıkış yakaladı ülkemizde. Ama p10 da hayal kırıklığı yaşadım. Mate 9 çok güzeldi umarım mate 10 da p10 gibi hayal kırıklığı yaşatmaz.

P10 ve özellikle PLUS modeli pilin hakkını veremiyordu. Isınma vardı ve fotoğraflarda beyaz patlaması yaşamıştım.

p10 plus almayı düşünüyordum ?

pişman mı olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

verilmek istenen mesajı iyi anlayamamışsınız..

Verecek cevap olmayınca kıvırın tabi.

terbiyenizi takının.
    kişi neyse tanımadığını da öyle bilirmiş..
  • madrid2017 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ilk çıktığında aldım. Güncelleme ile düzeldi mi bir şeyler ana konusuna baksanız iyi olur. Beni memnun etmedi maalesef. Hem p10 hem plus.

• quote:

Hocam ben ilk çıktığında aldım. Güncelleme ile düzeldi mi bir şeyler ana konusuna baksanız iyi olur. Beni memnun etmedi maalesef. Hem p10 hem plus.

konusunda da oyunda atma kasma donma ısınma şikayetleri devam ediyor..

şuan hangi model telefon kullanıyorsunuz?
  • Huawei öncelikle teknik servisiyle,diğer üreticileri gölgede bırakmalı !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinoglu -- 5 Eylül 2017; 23:15:42 >
  • madrid2017 kullanıcısına yanıt
    Demek ki sistem sıkıntısı devam ediyor. 7 plus kullanıyorum.

• quote:

Demek ki sistem sıkıntısı devam ediyor. 7 plus kullanıyorum.

güle güle kullanın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaskin77

quote:

Huawei bu vizyonla anca fırına dönen işlemcisini soğutmak için gölgede bırakır..

Nasıl yani? Ben şimdi yıllardır Huawei diye başka telefon mu kullanmışım? 2.5 yıl G7 kullandım şimdi Mate 9 kullanıyorum, bu yazdıklarınızın hiçbirini yaşamadım. Tam tersi oldu bende... Her iki telefonda hiç ısınmadı, batarya performansı ise efsanedir. Başka bir marka ile Huawei'yi karıştırmış olabilirsiniz.

Düz mantık

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.