Şimdi Ara

Putin: Yapay zeka liderinin dünyayı yönetmesi gerekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Putin: Yapay zeka liderinin dünyayı yönetmesi gerekiyor

Gelişen teknolojiyle beraber robotlar ve yapay zekalar adeta yeni bir boyut kazandı. Artık cep telefonlarımızdan tutun çoğu teknolojik cihazda yapay zeka kullanılıyor. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin'de bu konu hakkında bir ilginç demeç verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: "Yapay zeka konusunda atılım yapacak kişi dünyaya hakim olacak." dedi.

Cuma günü öğrencilerle yapılan bir toplantıda konuşan Putin, yapay zekanın gelişiminin "şimdiye kadar tahmin edilmesi zor olan devasa fırsat ve tehditleri" ortaya çıkaracağını söyledi. "Bu alanda lider olan, dünyanın yöneticisi olacak" diye sözlerine ekledi.

Putin, birilerinin tekelci tavrını sürdürmesi sonucunda istenmeyen olayların yaşanabileceği konusunda uyardı ve Rusya'nın yapay zeka konusundaki çalışmalarını diğer ülkelerle paylaşmaya hazır olduğunu söyledi.

Rus lider, gelecekteki savaşların drone'lar tarafından yapılacağını ve "birinin drone'ları bir başkasının drone'ları tarafından yok edildiğinde teslim olmaktan başka bir seçeneğinin kalmayacağını" öngördü.  

• Geçen Putin'i gördüm atletle yemek yiyordu. Böyle şey olur mu yav? Bıraksın bu işleri hiçbişey beceremez bu.
  • istifa et eyy putin yeter artık yerine yapay zeka geçsin

• Yapay zeka ilerde neredeyse her şeyi insanlardan daha iyi yapacağı kesin . Tarafsız ve insanlığın iyiliğini düşünen bir yapay zekanın bizi yönetmesine hayır demem ben :D

• Putin öyle bir yorum yaptığına göre ciddi bir AI ekibi vardır ve baya ilerlemişlerdir. 3 ay önce yeni bir işlemci yaptıklarını ve kendi işletim sistemlerini yazdıklarını okumuştum. Elbette intel amd ile karşılaştırılamaz performansları fakat yapıyor olmaları bile çok iyi. Keşke biz de sıfırdan kendi işlemcilerimizi yapabilsek.
    https://thenextweb.com/insider/2017/05/25/russia-showcases-first-computers-based-indigenous-elbrus-8s-processor/#.tnw_nwmjG9Lu

• Skynet is coming...

• Sözlerin altı dolu galiba ,Rusya gardını almış belliki :)

• Boş konuşmaz bu adam, Bakalım ilk kim matrix'e çevirecek dünyayı
  • küçük resim hürriyet haber gibi :)

• Yani ABD dünyayı yönetecek diyorsun,zaten öyle değil mi ?(Bence öyle )

• Yapay zeka bir seviyeden sonra gelişmeye devam ederse insana ihtiyaç kalmayacak asıl sıkıntı burda.

• Eski KGB Ajanı

Albay

Üniversite yoneticisi

Dolu bir siyasi yaşam

Rubledeki dengesizlik nedeniyle halk kaçak ickiye yönelip olmesin diye Vodka fiyatlarını sabitleme

Kitap yazmak

Spor olarak:

Judo'da Kara Kuşak

F1 aracı kullanıyor

Buz Hokeyi

Bowling

Yüzme (Buz gibi suda)

Fitness

Badminton

Su altında tarihi eser aramısligi var yani Dalış

Kayak

Pilotluk

Karatede 2. Seviye siyah kuşak

Balıkçılık, Avcılık (Bilimsel çalışma için kaplan avı dahil)

Binicilik

Bildiği diller:

Rusça

Almanca

İsveççe

Ben yoruldum tamamlamak isteyen devam etmeli.

Başka sözüm yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknoloji dunyasinda beni heyecanladiran tek sey😻

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o nasil baslik ya

• adam doru soyluyor kisacasi gelisen dunyada bizimkidi gibi ulkelerin sozu gecemez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.