Şimdi Ara

Dünyanın en gelişmiş FPS oyun faresi: Razer Basilisk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en gelişmiş FPS oyun faresi: Razer Basilisk

Almanya'nın Berlin kentinde düzenlenen IFA fuarında şimdiye kadar birçok cihaz tanıtıldı. Bugün ise IFA'nın önemli bir konuğu var: Razer Basilisk. 

Peki Razer Basilisk Bizlere Neler Sunuyor?

Razer, Basilisk'in özelleştirilebilir olduğunu söylüyor ve "Bu mouse'u, her oyunun belirli FPS stilinden son bir ons performansını ayarlamak için tasarlanmış bir fare" diye tanımlıyor.

Basilisk mosuse'da, Lancehead Turnuva Sürümü ve Death Adder Elite farelerinde bulunan 16.000 DPI optik sensörü kullanılıyor. Razer yeni mouse'unun 50 milyon tıklanma ömrüne sahip olduğunu belirtti. Aynı zamanda bu mouse'da mekanik fare anahtarlarını ve değişken dirençli kaydırma tekerleğini kullanarak sekiz adet özelleştirilebilir düğme de bulunmakta. Razer Basilisk, aydınlatma donanımlı ürünlerin bulunduğu Chroma ailesinin bir parçası olan bu mouse'un kaydırma tekerleğindeki RGB LED'leri ve avuç içi dinlenme alanındaki Razer simgesi dikkatlerden kaçmıyor. Tüm programlanabilir düğmeler ve LED'ler Razer'ın Synapse 3 Yazılımı tarafından kontrol edilebiliyor. Uygulamadan kişiselleştirilmiş ayarlar farenin kendi hafızasında veya Razer sunucularında saklanabiliyor. 

Basilisk'i rakiplerinden ayıran en önemli özelliği DPI ayarlarının yapılmasını sağlayan sol taraftaki üç küçük çıkarılabilir düğmeye sahip olması. Çıkarılabilir olan bu düğmeler sayesinde FPS oyunlarında, hızlı tepki ve yüksek DPI gerektiren durumlarda mouse kolaylıkla ayarlanabiliyor. 

Dünyanın en gelişmiş FPS oyun faresi: Razer Basilisk 

Razer farklı el boyutlarına rahat bir tutuş olanağı sağlamak için iki farklı boyut seçeneği sunuyor. DPI düğmelerini kullanmak istemeyen kullanıcılar için çıkarılabilir olan bu düğmelerin kazara kullanılmasını önlemek için birlikte verilen kauçuk başparmak kapağı üzerine yerleştirilebiliyor. Mouse'un bütün özelleştirmelerinin Synapse yazılımından yapabileceğinizi de hatırlatalım. 

Son olarak Razer Basilisk'in Eylül ayında 69.99 dolara satışa sunulacağını söyleyelim ve mouse'un görüntülerine galerimizden ulaşabilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Dünyanın en gelişmiş FPS oyun faresi: RAZER BASILISK

• zaten 400 dpi'da kullanıyoruz, 16000 dpi ne alaka? bu mu en iyi mouse?

• Düşün ki bu fare tr de 70tl. Başka fare bakmazsın..

• Hayatımda hiç razerin mousesini kullanmadım objektif olarak gördüğüm kadarıyla Logitechin son çıkan Mouse'dan çok daha güzel bence ikiside aynı fiyat olarak görünüyor hem tasarım açısından hem kullanılabilirlik açısından tercihim bu olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkprince

Hayatımda hiç razerin mousesini kullanmadım objektif olarak gördüğüm kadarıyla Logitechin son çıkan Mouse'dan çok daha güzel bence ikiside aynı fiyat olarak görünüyor hem tasarım açısından hem kullanılabilirlik açısından tercihim bu olurdu.

Deathadder chroma kullanıyorum logitech g502 yi de kullandım ama deathadder chroma kadar rahat değil. Bence bi dene.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sade ve güzel görünüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16k dpi kullanabilecek adam var mı şu dünya da?

• ozancn kullanıcısına yanıt
    4k monitörde lazım olabilir. Pixel sayısı arttığı için aynı dpi da fhd monitörde fareyi hareket ettirdiğin zaman imlecin monitör üzerinde aldığı yol ile 4k daki aynı olmuyor. Masaüstünde fazla ama oyunlarda Hele ki Bf de tank uçak falan kullanıyorsan 16000 dpi işine yarayabilir.

• Razer bu işten anlıyor 3 senedir aynı fare yi kullanıyorum hayvan gibi hiç arıza yapmıyor.

• Ulen bunlarda birkaç ayda bir en iyi fareyi yapıyor.En son Lancehead mi ne yapmışlardı sanırım.
  • Razer oyun dunyasinin apple gibi birsey ancak tutupta buna 70$ vermem.

• Sensei Wireless... Muhteşem bir mouse.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

Düşün ki bu fare tr de 70tl. Başka fare bakmazsın..

diğer fareler hala 70 dolar galiba
  • Deathadder Elite Varken Alınmaz

• -Mouse'un kaydırma tekerleğindeki RGB LED leri.
    -En önemli özelliği DPI ayarlarının yapılmasını sağlayan sol taraftaki üç küçük çıkarılabilir düğmeye sahip olması.

...

Teşekkürler ben almayayım.

• Razer alınmaz, sadece reklam ve kalitesiz ürün.

Onun yerine Logitech veya James Donkey alın paranızın karşlığını alırsınız.
  • cansev07 kullanıcısına yanıt
    4k monitörde, masaüstünde 2600dpi'da kullanıyorum fareyi. Ekranın bir ucundan diğer ucuna gitmek için fareyi 2 santim oynatmam gerekiyor. 16000dpi tamamen pazarlama.
  • CS GO oynarken etrafımızda defalarca 360 derece dönecek miyiz o dpi ne öyle

• BaranGunduz kullanıcısına yanıt
    Razer deathadder chroma kullanıyorum, fhd monitörde 1300 dpi da kullanıyorum masaüstünde. Oyunlarda düşük hassasiyet yüksek dpi da oynuyorum. Misal Bf1 de hassasiyet %1 ama mouse 2500 dpi da. Uçak tank kullanırken 10000 dpi ı kullandığım oluyor. Sürekli değil anlık ama lazım oluyor arada. Zaten masasütü kullanımda fazla demiştim. Siz kullanmıyor olabilirsiniz ama kullananlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cansev07 -- 3 Eylül 2017; 0:24:32 >
  • Bunun birde vergisi var Türkiye'de satış fiyatı 350 tl olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.