Şimdi Ara

Sony Xperia XZ1 Compact 'Atom Karınca' ön inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım Haber olarak IFA 2017'deki yenilikleri ekranlara getirmeye devam ediyoruz. Bu videomuzda Sony'nin IFA 2017 lansmanı kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği Sony Xperia XZ ailesinin en küçüğü Sony Xperia XZ1 Compact'ı inceliyoruz. 

• - IP68 sertifikası var ve suya-toza dayanıklı.

- Yaklaşık yüzde 71 ekran-kasa oranı. Bence gayet iyi.

- Android 8 ile geliyor. O birilerinin övdüğü Note8 için aylarca bekleyin Android Oreo'yu.

- 720p ekran. Bence 4.6" için tam da olması gereken.

- Qualcomm Snapdragon 835. 835'i 720p ekranda görmek isterim. İnanılmaz bir performans bekliyorum bu açıdan.

- 4 GB RAM. Daha ne olsun?

- 32 GB dahili hafıza da kabul edilebilir bir değer. microSD kart desteği de var. Dert edilecek bir şey değil.

- Adamlar kameradan da kısmamışlar, XZ1'in aynısı. Ön kamerada bir geriye gidiş var XZ1'e göre. Yine de kabul edilebilir ölçüde bir ön kamera özellikleri görüyorum.

- İşte en can alıcı özelliğe geldik. Birileri sırf taş atmak için 3000+ mAh batarya koyulmamasına laf etmiş. Kendi hayran oldukları 6" üstü cihazlarda bile anca 3300 mAh batarya görüyorlar. Bu cihaz 720p ekranı, Sony'nin kusursuz yazılım optimizasyonu ve 10nm işlemcisiyle en uzun ekran süresi veren Android cihazlardan biri olacaktır.

Ben cihazı çok beğendim. 4.6" ekranlı bir cihaz kullanmam ama bu küçüklükte telefon sevenlere kesinlikle önerebilirim.

Kötü bir haber vereyim. Hardware Plus'tan Berkin Bozdoğan'ın ilettiğine göre, Sony bu cihazı Türkiye'de satışa sunmayabilirmiş. Böyle bir ihtimal varmış. Sony Türkiye aklını kullanmalı. Compact seven büyük bir kitle var bu ülkede. Fiyatlandırmayı da güzel yaparlarsa, bu cihaz çok satar.
    Şu tasarıma niye bu kadar gömüyorlar hala anlamış değilim. Başka laf edilecek yerimi yokta tasarıma laf ediyorsunuz? Zevk meselesi zevk insanlar hala diretiyor samsung gibi olsun diye. Bence de tam tersi bu tasarım daha güzel. İlk çıktığında Z3 Compact almıştım hala kullanıyorum tık demedi telefon 1 tane yazılım sıkıntısı çekmedim. Kamerası akşam patates oluyor ona da olur o kadar diyorum. Telefon 2.kattan aşağı düştü kaç kere bisiklet kullanırken elimden fırladı yere düştü üstünde oluşan çizik ve ufak ezilmeler dışında 1 tane hatası yok. Bunun yerinde başka bir telefon markası olsaydı şimdiye 3-4 kere ekran değiştirmek zorunda kalırdım. (Marka vermeye gerek yok hangi markanın ekranları kolay kırılıyor millet zaten biliyor.)

Sony'e laf söyleyecekseniz kamerasına söyleyin ne bileyim piline söyleyin kullandığı yazılıma söyleyin ama tasarıma nie bok atıyorsunuz bunu da sevip kullanan insanlar var. (örnek ben.)

XZ1 Compact çok hoşuma gitti TR fiyatı belli olsun uyarsa onunla değiştirecem z3c'yi artık.

Aynı yazıyı Sony Xperia XA1 Plus yazısına da yazdım.
  • Şu çerçeveler biraz daha az olsa almayı düşünürdüm hadi o kadar büyük çerçeve koyuyorsunuz arkadaş bari sanal tuşları kaldır ekrandan
  • 2250 veririm daha fazla vermem
  • Z1compact an beri tasarımın o zamana göre iyi olmasına rağmen 1 gram geliştirilmemesi hangi akla hizmet anlamıyorum.En azından o metalik aynalı premium şeklinde yapsalar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasarımcı bunu 5dk çizip onaya veriyordur. S8'lere bak bi de şuna bak
  • Telefon sadece bana mı aşırı kalın geldi bilmiyorum ama tasarım çok ucuz geliyor gözüme artık ki Sony'e her zaman sempatim olmasına rağmen böyle.

• Köşeleri gereksiz derecede sivri. Kenarlar yine gereksiz derecede kalın. Ekran bari artık 1080p olsun. Pdf ve webde yazı okurken çok farkediyor. Tamam küçük ekran istiyoruz ama büyük kasada küçük ekranın bir anlamı yok. Küçük ama güçlü bir telefon almayı çok istiyorum ama sony inatla aldırmamayı başarıyor. Son olarak 32gb koymak nasıl bir mantık . O işlemciye o hafıza olacak iş mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Şu çerçeveler biraz daha az olsa almayı düşünürdüm hadi o kadar büyük çerçeve koyuyorsunuz arkadaş bari sanal tuşları kaldır ekrandan

Ekran kasa oranı 70.7% bu boyutta daha fazlası pek mümkün değil. Çünkü telefonların boyutu küçüldükçe ekran kasa oranı da düşmek zorunda. Bu ekran boyutunda ekran kasa oranı daha fazla olan bi telefon yok piyasada.

• Guzel telefon ama cerceve sorunu haric , HD ekran , 32gb dusuk hafiza , usb3x olmayisi , radio olmayisi ve 2700mah lik dusuk pil (enaz 3300mah olmaliydi) telefonun goze carpan eksikleri.Telefon bu haliyle 1999TL den piyasaya cikarsa kesinlikle is gorur.Bu telefonun dunyadaki satis rakamlarini kesinlikle fiyati belirleyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killnOd -- 31 Ağustos 2017; 23:2:4 >
  • Telefon hakkında görmek isterdim. Evirdin çevirdin yok bir türlü ayarlara basmadın.

• killnOd kullanıcısına yanıt
    3300 mah 13 cm telefonda olmaz. Kalınlıktan dolayı belki 2700 den fazla olabilirdi. Çerçevelerin biraz incelmesi veya sanal tuşların çerçeveye alınması lazımdı.. 720p ekran 4.6 inçe yeterli gelir ve performansı artırır. Snapdragon 835 ve diğer amiral gemi özellikleri telefonda var ama fiyatı pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 15 Eylül 2017; 17:52:25 >
  • Over and over again frame republic

• killnOd kullanıcısına yanıt
    2700 mah batarya şu telefonu pil ömrü şampiyonu yapacak eminim. 3300 mah bataryayı note 8e koydu samsung. Yüzey alanı Xz1 compactın 1.5 katı. Kalınlıkları farkı da sadece 0.7 mm

• Tuğla gibi telefon yapmış diyenler hala devam ediyor. Xperia compact ailesinde durum her zaman aynıydı arkadaşlar amiral gemisi donanımını gidip küçücük ekrana sığdıramazsınız telefonu kalınlaştırmadan. Gayet sağlam bir cihaz olmuş ben beğendim, detaylı incelemesi gelsin almayı düşünebilirim.

• Yeni atom karınca geldi. Tasarımı fena değil seven alır kullanır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iphone çerçevesiz zaten de herkes o yüzden alıyor.
    Her Sony telefon haberinde aynı yorumları yazmaya bıkmadınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

3300 mah 13 cm telefonda olmaz. Kalınlıktan dolayı belki 2700 den fazla olabilirdi. Çerçevelerin biraz incelmesi veya sanal tuşların çerçeveye alınması lazımdı. Tuğla gibi telefon yapmışlar. 720p ekran 4.6 inçe yeterli gelir ve performansı artırır. Snapdragon 835 ve diğer amiral gemi özellikleri telefonda var ama fiyatı pahalı. 499 dolar olmalıydı.

Bundan 5 yil once 4.3" , 9mm kalinlik ve 13cm lik telefonlarda 3300mah olabiliyorduda gunumuzun gelismis teknolojilerinde neden olamiyor diye sorgulamak gerekir.isteseler bal gibide yaparlar.
    http://www.gsmarena.com/motorola_razr_maxx-4666.php
    http://www.gsmarena.com/motorola_droid_razr_maxx-4417.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killnOd -- 31 Ağustos 2017; 20:55:51 >
  • Yaklaşık 2 senedir z3 compact kullanıyorum. Daha öncesinde 3 sene xperia P kullandım. 2 telefonundan da gayet memnundum, sony arayüzü ve tasarımını seviyorum. Ancak bundan sonraki telefonum sony olmayacak galiba. Büyük telefonları sevmiyorum, o yüzden z3 compact almıştım. Aradan 2 yıl geçti sony ileriye değil geriye gidiyor. Omnibalance tasarım dilini seviyorum ama telefon çerçeveleri çok çok kalın. (Ki 2013'te herkes %60-70 ekran/çerçeve oranı yaparken sony xperia ZL ile %75.6 ekran oranı yapmıştı.) Telefonun kalınlığı da yıllar geçtikçe incelmiyor, artıyor. 960 slowmo güzel ama çift kamera olmaması büyük eksiklik. SD olduğu için 32gb hafıza normal. 720p çözünürlükte kabul edilebilir.. Ama çerçeveler her şeyi bitiriyor. 2 yıl daha z3c kullanırım sonrasında Huawei, xiaomi veya asus alabilirim. Şuan telefon olsam kesinlikle huawei p9 alırdım. İlerde ne olacağı belli değil tabi.

• Tamamen hayal kırıklığı ,z3 compacttan x compacta geçmiştim bunu bekliyordum aynı compactın laciverti aynı dandik kasa bu nedir uya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

3300 mah 13 cm telefonda olmaz. Kalınlıktan dolayı belki 2700 den fazla olabilirdi. Çerçevelerin biraz incelmesi veya sanal tuşların çerçeveye alınması lazımdı. Tuğla gibi telefon yapmışlar. 720p ekran 4.6 inçe yeterli gelir ve performansı artırır. Snapdragon 835 ve diğer amiral gemi özellikleri telefonda var ama fiyatı pahalı. 499 dolar olmalıydı.

Bundan 5 yil once 4.3" , 9mm kalinlik ve 13cm lik telefonlarda 3300mah olabiliyorduda gunumuzun gelismis teknolojilerinde neden olamiyor diye sorgulamak gerekir.isteseler bal gibide yaparlar.
    http://www.gsmarena.com/motorola_razr_maxx-4666.php
    http://www.gsmarena.com/motorola_droid_razr_maxx-4417.php

57% ekran kasa oranıyla belki daha fazlası bile mümkündü. Telefonun nerdeyse sadece yarısı ekran, çift kamera yok, stereo hoparlör yok, suya dayanıklılık yok.. Kasanın içi bomboş doldur heryere bataryayı..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.