Şimdi Ara

Apple’a yapay zeka ödülü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Son kullanıcıya hizmet sunan firmaların yapay zeka teknolojilerinden yardım alması kaçınılmaz hale geldi. Milyonlarca kullanıcının davranışlarını takip etmek ve alışkanlıklarını hedef alan öneriler sunmak o kadar kolay olmuyor. Sayısız algoritma perde arkasında çalışarak on milyarlarca işlem gerçekleştiriyor. Bu bakımdan yardım almak yanında yapay zekayı geliştirmek de şart.

Sürekli gelişiyor

Yapay zeka konusunda önemli aşama kaydeden firmalardan birisi Apple. Siri başta olmak üzere pek çok Apple hizmeti yapay zeka teknolojilerini kullanıyor ve bu sayede taleplere çok hızlı bir şekilde cevap veriyor.

Apple bilindiği üzere geliştirdiği teknolojileri sır gibi saklıyor ve kimseyle paylaşmıyor. Bununla birlikte yapay zeka konusunda çalışma yapan araştırmacılarının bulgularını paylaşmasına izin vermişti. Geçen yıl sonlarında da Ashish Shrivastava, Tomas Pfister, Oncel Tuzel, Josh Susskind, Wenda Wang ve Russ Webb adındaki araştırmacılar ilk akademik raporlarını yayınlamıştı. Rapor Apple’ın ilk akademik yayını olma özelliğine sahip.

Karşıt Eğitim Yolu İle Simüle Edilmiş Ve Gözetimsiz Görsellerin Öğrenilmesi adını taşıyan bu araştırma raporu önemli bir ödüle layık görüldü. En prestijli konferanslardan birisi olarak gösterilen Görsel Bilişim ve Desen Tanıma Konferansı, araştırmaya En İyi Çalışma ödülünü verdi. Araştırma ekibi yarışma için yıl başında konferansa raporunu sunmuştu. Ödül 2600 başvuru arasından seçilerek verildi.

Ayrıca Bkz.Microsoft kendi yapay zeka altyapısını geliştiriyor

Araştırma raporu makine öğrenme dilinin yapay görsellerden daha fazla şey öğrenebilmesini konu ediniyor. Gerçek görsellerle yapay görsellerin arasındaki farklardan dolayı yapay zeka istenen öğrenme performansını gerçekleştiremiyor. Bunun önüne geçmek için yapay zekanın etiketlenmemiş veriler kullanarak çıktı görseli daha gerçekçi hale getirmesine çalışılıyor. Ekip bu yolla önemli gelişmeler elde etmiş.

Apple’ın yayınları bununla sınırlı değil. Geçen ay Apple Machine Learning Journal adında bir yayın platformu oluşturulmuştu. Geçtiğimiz hafta 3 yeni makale yayınlandı. Makaleler Interspeech 2017 konferansında sunulacak. Bunlardan bir tanesinin konusu iOS 9, 10 ve 11 sürümlerinde Siri’nin ses örnekleme konusundaki karşılaştırmasını konu ediniyor. 

• İsim dikkatimi çekmişti, helal olsun ne diyelim
    https://www.linkedin.com/in/oncel-tuzel-12b38a4/

• siri gerçekten mükemmele yakın ilerledi ve devma edecek gibi, rakip zor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz aklımızı kullanmayı reddederken, rakip ülke yapay zeka üretiyor. İşte aramızdaki büyük fark burdur..

"Geçen yine Capon'lara köprü yaptırıyordum, seçime yetişmezse harakiri yaparsınız didi'm, eki eki eki"

Seçilmiş 1. Adam'ın beyin kullanma yüzdesini açıklayan cümlesi.. tabi ki yüzde l..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derepaca -- 28 Ağustos 2017; 13:30:59 >
  • Yapay zekaya zeka demem ben kullanamadıkça.. Bak yıllardır siriyi kullanıyoruz ama diğer firmaların ürünleri gelemedi bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: derepaca

Biz aklımızı kullanmayı reddederken, rakip ülke yapay zeka üretiyor. İşte aramızdaki büyük fark burdur..

"Geçen yine Capon'lara köprü yaptırıyordum, seçime yetişmezse harakiri yaparsınız didi'm, eki eki eki"

Seçilmiş 1. Adam'ın beyin kullanma yüzdesini açıklayan cümlesi.. tabi ki yüzde l..

Bakıyorum yine birileri yapay zekayı vesile yaparak iktidara çakmaya bazıları da apple firmasını göğe çıkarmaya çalışıyor. Apple'ı yerden yere vuranlar da birazdan gelir.
    Yeni bir curcunaya hoş geldiniz...
  • derepaca kullanıcısına yanıt
    Asdhdjfjfkggk yapay zekalı muhalif de anca bizde olur :d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arapkahvesi A kullanıcısına yanıt
    komikti ama değil mi
  • sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    İktidarın da, öncesi güllük gülistanlıkmış gib her günahı ona yükleyenin de, şikayet ve mıymıydan öte bi halt bilmeyenlerin de canı cehenneme
    Bilmem anlatabildim mi...
  • Tebrikler Apple!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.