Şimdi Ara

Türkiye’nin Oscar adayı Ayla filmi oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye’nin Oscar adayı Ayla filmi oldu 

Bu sene ilk kez düzenlenen Hollywood Türk Film Festivali’nin açılışında, ülkemizi Oscar ödül töreninde En İyi Yabancı Dil Film dalında temsil edecek yapım açıklandı. Yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı Ayla filmi Türkiye’nin Oscar adayı olacak.

Ayla filmi, Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikâyeyi ele alıyor. Film, 1950'lerde Kore Savaşı'na katılan Türk askerlerinden Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta yalnız başına bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın hikâyesini beyaz perdeye taşıyor. Ayla, bir buçuk yıl boyunca Türk birliklerinin yanında kalır. Bir takım bürokratik engellerden dolayı Astsubay Süleyman, kızı olarak gördüğü Ayla’yı yanında götüremez ve Ayla’dan ayrılmak zorunda kalır. İkilinin bir daha görüşebilmesi için ise 60 yıl geçmesi gerekmektedir...

Sıra dışı fakat bir o kadar da gerçek bu hikâyenin sinema uyarlamasında, İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor, Kim Seol, Lee Kyung-Jin, Murat Yıldırım, Ali Atay, Taner Birsel, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Erkan Petekkaya gibi isimler yer alıyor.

Ekim 2017'de Vizyona Girecek

Ayla filmi Ekim 2017’de ülkemizde vizyona girecek. Şuan Oscar aday adayı olan filme Oscar yolunda başarılar diliyoruz.

• Gerçekten kaliteli bir yapıma benziyor umarım yanıltmaz.

• görseller çok iyi cidden para harcanmış büyük ihtimal patlamaların tamamı gerçek olacak gerçek silahlar vs oluşacak ordu kampıda çok güzel görünüyordu oyunculukda iyi duruyor uzun zaman sonra ilk defa türk yapımı bir film beni heyecanlandırıyor

• Türk sinemasında, uzun bir aradan sonra ilk defa adam gibi bir prodüksiyon görüyorum. Kaliteli filmler de çekebileceğimizi görmek gerçekten güzel oldu.

• Kaliteli görünüyor ama özellikle 1.19 da filmin stüdyo ortamında çekildiği bariz belli olmuş

• Ayla yüzümüzü kara çıkartmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 Haftadır her yerde bu filmin haberi yapıldı donanımhaber daha yeni yapıyor. Artık şu film haberlerini ve fragmanlarını bıraksanız da gerçek teknoloji haberlerine ağırlık verseniz. Haber içerikleri ve kaynak bulmada sıkıntı çektiğinizi düşünüyorum. Bu arada film çok iyi

• Güzel duruyor,inşallah umduğumuzu buluruz.

• Güzele benziyor izlemek isterim

• Oscar adayı mu oldu , aday adayı mi oldu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • küçük koreli kız, filmin havasını nasıl değiştirmiş. sanki Hollywood filmi gibi. umarım fragmandan ibaret olmaz.
  • koçari K kullanıcısına yanıt
    Aday adayı oldu. 23 Ocak 2018 tarihinde Oscar adayları açıklanacak

• Yıllardır Türk filmlerine gitmiyorum. Gidilecek kalite bulamıyorum. Ama bu filmden umudum var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 27 Ağustos 2017; 11:54:38 >
  • Güzel filme benziyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esaslı bir seçim olmuş.

• Arkadaşlar filmin bir şey olduğu yok.Balon çıkacak anlamında değil.

Her sene göndermek zorundayız bir tane.Ne gönderecektik başka cumali ceber mi ?

Oscar adayı falan olmadı, haberi taşıyan arkadaşlar keşke adaylık nedir baksalardı.

Aday olduğu an Oscar gecesi sahne alması garantidir.DVD bastıkları zaman üstüne " Oscar adayı " ibareleri konur çünkü değerlidir.Belirli bir komünitenin onayını almıştır.

• Filmin fragramanında Dunkirk'ten aşağı kalır yanı yok hatta ondan daha iyi görünüyor diyebilirim. Umarım oscarı biz alırız.

• Oscar aday adayidir o ben gormedim Aday oldugumuzu ?

Konu guzel senaryo butunlugu ve gereken oyuncu performansi gosterilirse odul alabiliriz unutmayin ki dram filmleri bu konuda rakipsiz bu da oyle bir film bakalim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel görünüyor bayıldım.

• Dram kategorisinde hep iyi işler yapma potansiyelimiz ve yapımlarımız olmuştur. Bu da onlardan biri gibi görünüyor. Umarım ümitlerimiz boşa çıkmaz. Fakat ben izleyebilir miyim bilmem. İnsan ihtiyarlayınca daha bi duygusal oluyor. Belki yalnız kaldığım bir ortamda ... kısmet ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.