Şimdi Ara

Daha ucuz Samsung Galaxy Note 8 yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son dönemde amiral gemi akıllı telefonların 700$ sınırını aştığını görüyoruz. Önemli bir tüketici kitlesi için çok pahal sayılabilecek bu seviyeler haliyle satışları da yavaşlatıyor. Üreticiler geçmiş yıllardaki mini versiyon trendine benzer yeni bir çözüm bulmuş durumda.

Örneğin LG amiral gemilerine çok benzeyen Q serisini satışa sundu. Ayrıca amiral gemilerini RAM ve depolama kapasitesi açısından farklılaştırarak fiyatlarını da değişken hale getirdi. Samsung da benzer bir yol izleyebilir.

Düşük kapasiteli

Çin’de sertifika onayından geçen yeni bir Galaxy Note 8 modeli 4GB RAM barındırıyor. Depolama kapasitesi ise yine 64GB olarak belirlenmiş. Alt versiyonun orijinal modelden yaklaşık 100$-150$ daha ucuz olacağı ifade ediliyor.

Günümüzde 4GB RAM kapasitesi Android telefonlar için oldukça yeterli. Biraz daha algı amaçlı 6GB-8GB RAM barındıran akıllı telefonlar duyuyoruz ancak artan kapasite daha az pil ömrü olarak kullanıcıya geri dönüyor. Bu bakımdan 4GB RAM barındıran bir Galaxy Note 8 iyi bir alternatif olacaktır.

Ayrıca Bkz.Güncelleme: Samsung Galaxy Note 7'sini iade etmemiş olanlara büyük indirim

Samsung’un 4GB RAM kapasitesini belirli ülkelerde satışa sunacağı tahmin ediliyor. Bunlar muhtemelen Çin veya Hindistan gibi gelişmekte olan ülkeler olacak. 800$-850$ civarında bir fiyat etiketi şüphesiz daha cazip olacaktır.

Bu versiyon ülkemizde satışa çıkar mı bilinmez. Orijinal model 5000TL fiyat etiketine sahip ve ciddi bir indirim olarak yansıyacaktır. Galaxy S8 serisindeki 6GB RAM ve 128GB kapasiteli versiyon ülkemize gelmemişti. Aynı şekilde 8GB RAM ve 256B kapasiteli Galaxy Note 8 Emperor Edition versiyonunun da yine sadece Güney Kore’de satışa çıkacağı tahmin ediliyor. 

• Türkiyeye gelmez, gelse de en az 4200tl olur o da ucuz değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ucuzdan kasıtları ne acaba çok merak ettim :)

• 2GB fazladan RAM fiyatı nasıl bu kadar uçuruyor merak ettim gerçekten. Bilenler açıklayabilir mi?

• Note 8'i alacak adam +100 -100 dolara bakmaz zaten
  • Bizde nasıl alacağız diyoduk böyle fiyattan gelmesi iyi olmuş!

• hacı 124.den pahalı bune beeee... istirara bak sen hızla yükseliyor...

• çok farketti

• Yüreğimize su serpti!

• ah beee keşke ön sipariş vermeseydim

neyse 6 cigolayt rem var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Eskiden telefonlar bu denli güçlü değillerdi hep daha güçlüsünü alma ihtiyacı
    duyuluyordu şimdileri özellikle iki senedir bence 2 bin tl üzeri her telefon güçlü
    şimdi tutup 4 ile 5 bin tl arası telefon ben almam bana ne katkı sağlayacak
    belki resim video çekme kalitesi birazda albenisi hepsi okadar

Yok ya o bile yok.

Bak açık söylüyorum. S8 aldım ama V10 a geri döndüm.

Evet S8 gerçekten düşük ışık performansında biraz daha iyi. Ama düşündüm. Kaç defa gece fotoğrafı çektim ki? Kaldı ki S8 daha iyi olmasına rağmen adam gibi sonuç almak için S8'de de, V10 da da uzun pozlama kullanmak zorunda kalıyorsun. Ha 1sn pozlama yapmışsın ha 2sn.

Işıklı ortamda ise çözünürlük farkı ile V10 daha iyi sonuç veriyor.

Bu arada kamera arayüzü açısından LG nin Samsung a açık ara fark attığını da söylemem lazım.

• ucuz dediği 4000tl olur :D:D

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Eskiden telefonlar bu denli güçlü değillerdi hep daha güçlüsünü alma ihtiyacı
    duyuluyordu şimdileri özellikle iki senedir bence 2 bin tl üzeri her telefon güçlü
    şimdi tutup 4 ile 5 bin tl arası telefon ben almam bana ne katkı sağlayacak
    belki resim video çekme kalitesi birazda albenisi hepsi okadar

Zaten insanların iyi fotoğraf çekmek için telefona çok para vermesine şaşırıyorum. 1000 liralık bir telefon ve 1500-2000 liralık profesyonel fotoğraf makinesi ile telefon ihtiyacın da karşılanır,mükemmel fotoğraf çeken de bir cihazın olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2gb ram 150 dolar mı?

• Çin-Hindistan gelişmekte olan ülkeler?

• Alım gücü yüksek ve vergi oranı düşük ülkeler (Örnek İsviçre) için bu fiyatlar makul olsa da Türkiye için değil. Benim Samsung tercihimin tek sebebi note serisinin kalemiydi. Şimdi sırf kalem kullanmak için bana yetecek 1500-2000 TL bir telefon yerine 5000TL'lik bir telefon mu kullanmam gerek. Hani daha ucuz versiyonu çıksın 4000 hata 3500TL olsun hala arada iki kat fiyat farkı var.
    Kamera, perfomans ekran iyileşmiş falan. Ben Note4 kullanıyorum kamerası da çok iyi, performansı da , ekranı da. Tamam yenilerle arasında performans ve kamera farkı hissediliyor ama bu fark az. Paran varsa ve teknolojiye meraklysan ver. Yoksa devam.
    Ayrıca şu ince çerçeve ve arka can yüzey dayanıklılık için sıkıntı değil mi? Bu telefonların ekranı kırılınca 1000 TL'ye yakın para istiyorlar.

• Bunun ülkemizde çıktığını hayal edelim. 100 dolar daha ucuz olsun. Düz mantık 350 lira daha ucuz oluyor, vergi falan 500 lira diyelim. Eğer 500 lira ucuz olursa zaten asıl ürün 500 liralık hediye çeki ile gelmiyor muydu ön siparişte. Ayrıca 3 ile 6 ay arasında 500 lira indirim zaten alır. Eh tabii ülkemize gelse ve 1500 lira ucuz olsa ve ön siparişte 500 değil de 200 lira en azından hediye çeki olsa bayağı tutulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Bunun ülkemizde çıktığını hayal edelim. 100 dolar daha ucuz olsun. Düz mantık 350 lira daha ucuz oluyor, vergi falan 500 lira diyelim. Eğer 500 lira ucuz olursa zaten asıl ürün 500 liralık hediye çeki ile gelmiyor muydu ön siparişte. Ayrıca 3 ile 6 ay arasında 500 lira indirim zaten alır. Eh tabii ülkemize gelse ve 1500 lira ucuz olsa ve ön siparişte 500 değil de 200 lira en azından hediye çeki olsa bayağı tutulur.

Gear S3 den hesaplayin kapali kutu 1000 den satilir.Bu gelsede hediye vermezler ve gelmez zaten bu model

Suanda samsung cephesinde en mantiklisi s8 bana gore daha sonra s8 plus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note-8 Neo olur sanırım :) Note-3 Neo olduğu gibi.
    Ucuz Note-8 çıkarmaksa amacı, bu durumda sadece ram'i düşürmekle kalmayacaktır.
    Ram ile birlikte ekran çözünürlüğünü FHD yapsın ekran boyutunu da 5.5 inç yapsın anca ucuzlar bu telefon.
  • 5.8" ekran.. 4 Gb ram.. 64 Gb depolama alanı.. Geri kalan özellikleri aynı oymak koşuluyla benden 2.400 TL.. kuruş yukarı olmaz.. Samsung razı olmazsa Xiaomi Mi 2 alır geçerim.. Başlarım kalemine.. İlk defa bir note kullanmamış olurum bu da Samsun'un ayıbı olur..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.