Şimdi Ara

Çocukları cevap yazmaya zorlayan mesajlaşma uygulaması geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çocukları cevap yazmaya zorlayan mesajlaşma uygulaması geldi

Ergenlik çağındaki gençlerin ve çocukların telefonlarında görmek istedikleri en son şey şüphesiz ki ebeveynlerinin nerede olduklarını ve ne zaman eve geleceklerini soran mesajlarıdır. Ancak her ne kadar çoğu ebeveyn bu durumdan rahatsız olsa da gençler bu tip mesajları yok sayarak görmezden gelebiliyorlar.

Ayrıca Bkz.Android Oreo hangi cihazlara gelecek? Güncelleme nasıl yapılır?
    İngiltere'de yaşayan 45 yaşındaki Nick Herbert, çocukları anne ve babalarından gelen mesajları cevaplamaya zorlayan bir mesajlaşma uygulaması oluşturmaya karar verdi. Çalışma mantığı da oldukça basit, bir cevap gönderilene kadar pencere kapanmıyor. Yani çocuklar pencereyi kapatmak için bir şeyler söylemek zorunda kalıyorlar.

ReplyASAP olarak adlandırılan uygulama Herbert'in küçük oğlu mesajlara cevap vermeyince ortaya çıktı. Çünkü telefonu genellikle sessize alıyordu. Ancak uygulama telefonun ses ayarlarından bağımsız olarak kullanıcıyı sürekli şekilde sesli olarak uyarma yeteneğine sahip. Ta ki mesajı kabul edene dek. ReplyASAP şu an için sadece Android platformu için mevcut durumda. iOS versiyonu ise kısa bir süre içerisinde kullanıma sunulacak.

• Ben matematik öğretmeniyim ,öğrencilerdeki en büyük sorun maalesef akıllı telefonlar. Çocuklar Enes batur ve bunun saçma türevlerini izlemekten,Snapchat periscope gibi dandirik uygulamalar kullanmaktan derslerini geleceklerini kaybediyorlar. Velilere tavsiyem liseye geçinceye kadar akılsız telefon bulundurun ...bu yasa kadar özdenetim olmuyor çünkü böyle programlara da gerek kalmaz
  • Ergenlik döneminde çocuğu cevap vermeye zorlamak doğru değil. Sinirlerini bozabilir, hatta telefonu parçalayabilir.

• Ben matematik öğretmeniyim ,öğrencilerdeki en büyük sorun maalesef akıllı telefonlar. Çocuklar Enes batur ve bunun saçma türevlerini izlemekten,Snapchat periscope gibi dandirik uygulamalar kullanmaktan derslerini geleceklerini kaybediyorlar. Velilere tavsiyem liseye geçinceye kadar akılsız telefon bulundurun ...bu yasa kadar özdenetim olmuyor çünkü böyle programlara da gerek kalmaz

• Ergenlikteki çocuklar kişilik arayışı içinde olduklarından dolayı aşırı egoist davranıyorlar. Bu da gerçeklik algılarının körelmesine neden oluyor. Bu dönemde onlara yapmamaları gereken şeyleri tembih etmek için çok detaylı açıklamalar yapmak gerekli ki söylenenler kafalarına yatsın. Yoksa sadece kendi yaptıklarını doğru kabul etmeye meyilli olduklarından dolayı kendilerinden başka hiç kimseyi dikkate almazlar.
  • Anlamli faydali bir uygulama ...

• Çok mantıklı.

• Aynen kesin iosa gelir.. :D ios'un güvenlik politikaları sayesinde ana ekran tuşuna bastığın an uygulamadan çıkarsın bir uygulamanın zorla açık kalması gibi bir şey mümkün değildir. Androidçiler düşünsün :) Uygulama faydalı bir uygulama ama başka yollar denemeli zorlama yoluyla hiçbir çocuk ailesine iyice bağlanmaz aksine iyice kopar...

• Bunun sevgilileri cevap yazmaya zorlayanı çıkmalı 😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • illaki cevap yazmayacaksam uygulamayı silerim diye düşünecek bir çocuk yok mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seglopsi -- 22 Ağustos 2017; 22:39:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

Ben matematik öğretmeniyim ,öğrencilerdeki en büyük sorun maalesef akıllı telefonlar. Çocuklar Enes batur ve bunun saçma türevlerini izlemekten,Snapchat periscope gibi dandirik uygulamalar kullanmaktan derslerini geleceklerini kaybediyorlar. Velilere tavsiyem liseye geçinceye kadar akılsız telefon bulundurun ...bu yasa kadar özdenetim olmuyor çünkü böyle programlara da gerek kalmaz

sen niye mobil program tanıtan donanım sitesinde takılıyorsun o zaman git makale yaz yeni yöntemler keşfet kendini geliştir.
  • Ya çocuk dagfsdgdfhjfkj yazıp gönderirse ne olacak?

• banka_mcpd32 B kullanıcısına yanıt
    Engin bilgin için teşekkürler ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: banka_mcpd32

quote:

Ben matematik öğretmeniyim ,öğrencilerdeki en büyük sorun maalesef akıllı telefonlar. Çocuklar Enes batur ve bunun saçma türevlerini izlemekten,Snapchat periscope gibi dandirik uygulamalar kullanmaktan derslerini geleceklerini kaybediyorlar. Velilere tavsiyem liseye geçinceye kadar akılsız telefon bulundurun ...bu yasa kadar özdenetim olmuyor çünkü böyle programlara da gerek kalmaz

sen niye mobil program tanıtan donanım sitesinde takılıyorsun o zaman git makale yaz yeni yöntemler keşfet kendini geliştir.

sanırım uyku vaktiniz gelmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Youtube sayfası açıp yeterince hit alamayan youtuber (Temsili)
  • quote:

Orijinalden alıntı: seglopsi

illaki cevap yazmayacaksam uygulamayı silerim diye düşünecek bir çocuk yok mu

Sınırlamalardan engellerler çocuğun uygulamayı silmesini :d

Aile zaten çocukla küçükken ilgilendiyse, iletişim kurduysa, eline sussun diye tablet/bilgisayar vermediyse çocuk düzgün yetişmiş olur böyle saçma uygulamalara gerek olmaz, 0-6 yaş çok önemli, uygulamayı yapanın da İngiliz olması isabet olmuş onlarda sanıyorum çok boşanma olayı var üvey anne baba vs.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.