Şimdi Ara

1.069 robot aynı anda dans ederek yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.069 robot aynı anda dans ederek yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırdı

Binlerce Çinli robot, aynı anda dans ederek yeni bir Guinness Dünya Rekoru rekoru kırdı. Diz boyundaki Android'ler koreografide yapılan rutini uygulamaya başlamadan önce Çin'in Guangdong kentindeki WL İstihbarat Teknolojsi ofisleri dışındaki alana dikkatlice sıralandı.

Dansa başlayan 1.100 robotun 1.069 tanesi tamamlamayı başardı. Bir kısmı dans etmeyi reddederken bazıları da yere düşmesine rağmen sırt üstü yatarak dans etmeyi sürdürdüler. Aşağıdaki videonun 36. saniyesinde bu anlara tanık olabilirsiniz.

Ayrıca Bkz.LG V30'un V-temalı duvar kağıdı nasıl oluşturuldu?
    Bu girişimle birlikte 1.007 robotun eş zamanlı olarak dans ettiği önceki rekor da tarihe gömülmüş oldu. Her robotun -grevde olanlar hariç- merkezi bir kontrol sistemi ile yönetildiğini belitelim. Dans sırasında robotların kollarını salladıklarını, ayaklarını yere vurduklarını ve birbirleriyle aynı anda gözlerini yakıp söndürdüklerini görüyoruz.

• Gördüm gördüm, eğer ikisi break dans yapmıosa düşmüş. (bkz. 0.36) Banane banane sayılmaz ki.
  • türkiyede olsa bunları söküp satarlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunlara horon öğretsek oynarken yanarlar harelde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 21 Ağustos 2017; 10:53:50 >
  • Türkiye de olsa düğünlere halay ekibi sağlanır.
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 17 Mayıs 2020; 9:43:52 >
  • Aman ne büyük marifet. Dans ettirdiniz de ne oldu amaç nedir? Bilimsel bir amaca mı hizmet etti bu robotlar? Böyle gereksiz işlerle kendilerini gündemde tutmaya çalışan sanatçılara benzetiyorum bazen Çinlileri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rekorsa rekor işte

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 sene sonra bu robotlar yangınlaşacak 15 sene sonrada bize gelecek geldiğinde bizimkinler çalıp hurdacıya satarlar bunları

• Gerekliliği tartışılır ama bence güzel kareler ortaya çıkmış. Daha kompleks figürler içeren dansları icra etmeleri dileğiyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.069 robot aynı anda dans ederek yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırdı

Hangisi daha itibarlı görünüyor??

• Webtekno ürün incelemesi.

• Terminatör mi geliyor ne... :))

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt

• neden

• Ripper Roo kullanıcısına yanıt
    valla ben de tam bu gerekliliği konusuna atıfta bulunacaktım. senin mesajın üzerinden kendi düşüncelerimi yazayım istedim. bana kalırsa bu bir eğlenceden öte toplu halde aktif olan robotların tamamına hükmetmeye yönelik bir girişim olarak bakmak lazım. yani bu gösteri eğlence amacı taşımayıp, gizli bir testi kendi içinde barındırıyor olmalı diye düşünüyorum. zira toplu halde yönetilmeleri var bir de her birinin bağımsız hareket ettirilmesi ve farklı figürler yapması var. ne yalan söyleyim bu saatde aklıma kıyamete yakın zamanda ortaya çıkacağı bilinen ve laftan anlamayan bir topluluk olan yecüc ve mecüc geldi. robotları bu manada düşündüğümüzde, kendilerine tanımlanmış bir görev için ortaya çıktığında keni bildiklerinden başkasını anlamazlar sonucunda. en doğrusunu tabi Allah bilir. bunların sağı solu belli olmaz. geçen de yine forumda izlediydim, yine bir grup robot arabayı mı çekiyorlardı ne öyle bir şeydi. tenha bölgede karşısına insanın karşısına çıksa bir grup uzaylı istilası zannedilir. bunların işi gücü bu zaten yakın zamanda bir tane uzaylı yaratırlar bu gidişle. çok ciddi çalışmalar yapıyorlar. enerji sorununu bir çözseler, ilk güvenlik sektöründe yürüyen robotları görürüz sanırım. bu bile ürkütücü geldi bana

• Şu robotlar artık sokaklarda olsada ensesine bi tane patlaksak ya.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.