Şimdi Ara

Android kullanıcılarının yeni baş belası: Faketoken

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android kullanıcılarının yeni baş belası: Faketoken

Güvenlik firması Kaspersky bu hafta, görece yeni olan bir malware (kötü amaçlı yazılım) hakkında uyarılarda bulundu. Faketoken adındaki bu Android zararlısı, yaklaşık bir yıldır faaliyet gösterirken, bulaştığı cihazdaki bankacılık ve kredi kartı bilgileri gibi son derece hassas verileri çalabiliyor. İşin en kötü kısmı ise bu kötü amaçlı yazılımın cihazınızda olup olmadığını fark edememeniz.

Faketoken çalışmaya başladığında kısayolunu gizliyor ve tüm uygulama ve çağrılarınızı izlemeye başlıyor. Trojan, Google ödeme sistemi Android Pay dahil olmak üzere 2 binin üzerinde uygulamadan gelen veriyi kaydedebilecek kapasiteye sahip. Bu uygulamalardan birini çalıştırmanız durumunda Faketoken, kullanıcı arayüzünü sahte bir arayüzle değiştirerek, sizden finansal bilgilerinizi girmenizi istiyor.

Ayrıca Bkz.Facebook, video görünümlü sahte bağlantılara darbeyi vuruyor
    Ayrıca uygulamanın herhangi bir banka hesabınıza giriş yaptığınızda gelen SMS doğrulamasını da çalabildiğini de belirtelim. Böylece bunu dilediği adrese göndererek banka hesaplarınıza giriş yapılmasına da neden oluyor. Kaspersky'ın açıklamasına göre Faketoken şimdilik Rus kullanıcıları hedef almakta. Fakat yine de uzmanlar, bu zararlı yazılımdan etkilenmemek için güvenilmeyen kaynaklardan dosya indirilmemesini tavsiye ediyorlar.

• yine android yine güvenlik açığı hmm.

• Tamam admin, hepimiz iOS'a geçiyoruz bu haberden sonra.
  • Sırf bu nedenle İşbank ya da diğer tüm uygulamalar üste ekran oluşturma iznini kapamadan yüklenmiyor. Sağdan soldan kaçak yollarla kaparsanız sonra bilgilerim çalındı diye ağlamayın. O kısıtlamalar keyfi değil.

• Söz bidaki cihazımı ios alcam.

• Zaten hesabında adam akıllı parası olanlar iphone kullanıyor. Yanlış yere dükkan açmış bu hackerlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 19 Ağustos 2017; 14:49:50 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aman tanrım cihazımı satmam gerek hemen yoksa biteriz

• Ne yaptığını bilen kullanıcı bu tür hatalara düşmez...

• Her yeni android cihaz cikisindan onceki haberlerden yanlizca birisi. yemezler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen bir iphone alayım, hatta bunu yazarken Apple tükkanına doğru koşmaya başladım.

• klasikleşmiş android durumları, normal sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

Tamam admin, hepimiz iOS'a geçiyoruz bu haberden sonra.

Dedi ezik dandroidci.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android demek başınıza herşey gelebilir demek.
    Eğer telefon konusunda en azından bilgisayar mühendisi kadar bilginiz yoksa bence iphone seçin yada akılsız telefon.
    Bu ortam bildiğiniz kontrolsüz bir ortam.
    Bu benim fikrim.

• quote:

Orijinalden alıntı: deoks

Zaten hesabında adam akıllı parası olanlar iphone kullanıyor. Yanlış yere dükkan açmış bu hackerlar.

Ne alaka hocam. Bir kere iPhone 5 kullandım, daha trilyoner de olsam Apple kullanmayı düşünmüyorum.

• Tabi canım tabı

• namecity N kullanıcısına yanıt
    Haklisin henuz dun basima sikintili bir durum geldi. Bilindik uygulamalardan birini kullanirken reklam cikti o ara ekrana seri basarken denk gelince tiklamis bulundum. Aniden cihaz tarayiciyi acti daha sonra telefondaki Garanti Cep uygulamasi acildi ve parola ekranina geldi. Hemen ardinsan SMS okuma izni istedi cihaz reddedip basladim temizlik yapmaya. Suan cihaz temiz mi bilmiyorum mobil antivirustu telefonun guvenlik yazilimiydi vs baya kontrol ettim izinleri cogu uygulama icin kapattim artik kismet bakalim.. Internet alisverislerine kapattik hesabi icinde de para yok insallah yine de basimiza bir is gelmez simdi hep bir tedirginlik var artik . .Net yazilim gelistiriciyim ilk defa basima boyle bir is geldi ve sogudum android ten.

• Stabilciler damlamış hemen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.