Şimdi Ara

Xiaomi Mi Mix 2 karşınızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Xiaomi’nin geçen yıl çok konuşulan konsept telefonu Mi Mix bu yıl devam modeliyle karşımıza geçmeye hazırlanıyor. Bir süredir görselleri internete sızdırılan Xiaomi Mi Mix 2 bu kez işin içindeki birisi tarafından paylaşıldı.

Xiaomi’nin yeni modeli için işbirliği yaptığı ünlü tasarımcı Philippe Starck, Facebook sayfasında Mi Mix 2 modelinin ön profilden görüntüsünü içeren bir video yayınladı. Böylece resmi olarak da tasarım doğrulanmış oldu.

Çok daha etkileyici

Alt çerçeveyi de kaldıran Xiaomi Mi Mix 2 çok daha etkileyici bir tasarım arz ediyor. Telefonun üç kenarı çok ince. Alt kısımda da çok ince bir ekran çerçevesi yer alıyor. Bazı donanımları illa ki öne koymak zorunda olan firma, bu bakımdan altta çok ince bir kısım bırakmış. Bu kısımda bir ön kamera ve sensörler olduğu gözden kaçmıyor.

Xiaomi ahize veya yakınlık sensörü gibi bileşenleri kaldırarak yerine yenilikçi özellikler getirmiş. Örneğin ahize yerine sesi bir alıcı ihtiyacı olmadan iletebilen kantilever piezoelektrik seramik akustik teknolojisi kullanılıyor. Yine yakınlık sensörü olarak ultrasonik mesafe teknolojisi kullanılıyor ve daha küçük boyutlarda. Bu sayede ön kısımdaki bileşen sayısı da azalmış oluyor.

Ayrıca Bkz.Hepsi Asus hepsi çift kameralı

Video sadece ön kısmı gösterdiği için arkada tek sensör mü yoksa çift sensör mü olacak şimdilik belirsiz. Kaynaklar tek bir kamera olacağı konusunda ısrarcı. Ayrıca parmak izi okuyucu da yine arka tarafta yer alıyor. Telefonun yüzde 94 civarında ekran-ön panel oranı sunacağı belirtiliyor.

Telefonun tahmin edilen diğer özellikleri 6.4 inçlik 2040x1080 piksel çözünürlükte AMOLED ekran, Snapdragon 835 yonga seti, 6GB RAM, 128GB depolama kapasitesi, Quick Charge 4 teknolojisi şeklinde sırlanıyor. Henüz telefon ne zaman tanıtılacak bilinmiyor.

• sadece tasarım olarak değil teknoloji olarak da küçük bir devrimdir bu telefon. iphone kopyalayarak bugünlere gelen xiaomi şimdi ne kasasında bir ülke ekonomisi kadar parası olan apple'ın ne de akla gelebilecek her sektörün içinde bulunan samsung'un yapmadığını veya yapamadığını yapmış. helal olsun

• Helal olsun Xiaomi'ye. Kimsenin yapamadığını yapmış hatta teknolojiyi ağırdan satanların bile hayal edemeceği bir iş çıkarmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 19 Ağustos 2017; 10:4:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphone 8 çıkmadan eskidi.

• ilk modelini çok beğenmiştim ama bir şeyler eksik gibiydi, şimd mi mix 2 alın beni diyor :D

• telefon çerçevesiz olacak diye kamera özelliklerini kısmak çok mantıklı gelmiyor. kasasız oluşu bi süre telefona sahip olmayı iyi hissettirecek ama kamera zayıf olduğu için hemen eskiyecek bi telefon .keşke kamera performansı da amiral gemi seviyesinde olsa . tadından yenmez
  • Şu karşımızdaki tasarımı hayal bile edemezdim. Gerçekten muazzam olmuş. Tebrikler Xiaomi..

• Sharp çok daha iyi görünüyor, bildirim ışığına bayıldım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskisine göre çok daha iyi olmuş. Şunun bir de küçük versiyonunu çıkartsalar ne olurdu
  • Şu telefonun 5.5 inçlik versiyonunu yapsalar herhalde 4,7 inçlik telefon ile aynı boyutta olurdu :D İleride başka firmalardan da bu dediğim boyutta telefonlar görürüz inşallah

• İphone 8 almak o fiyatla hayal olacağı için xiaomi şu modelin 5,5" modelini çıkarırsa ve fiyatını şişirmezse çok satar. Xiaomi'den şu an tek beklediğim şey şu tasarımla telefona kalem donanımını eklemesi.

• O çerçeveyi üste yapmanız lazımdı olmamış bence.
  • mi5s den sonra çok iyi gidecek bu telefon :)

• Bugüne kadar gördüğüm en güzel telefon tasarımı 10/10

• Müthiş olmuş. Hâlâ sharp diyen var

• Bu kadar ekran bize yetmez, yanlar da ekran olsun hatta arkada. ??

• xiaomi kullanmaktan gurur duyduracak bir sebep daha. Adamlar zaten işin ticari boyutunda değillerdi şimdi bir de telefon teknolojisinde çağ atlamaya çalışıyorlar. Daha ne olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: cngzmls

Bu kadar ekran bize yetmez, yanlar da ekran olsun hatta arkada. ??

sizi iphone forumuna alalım.Şöyle buyrun efendim
  • Yahu istersen arkasını da ekran yap. O telefona 1 yıl sonra şişen android işletim sistemini koyduktan sonra neye yarar?

• Arkadaş android şişmiyor, yavaslamiyor, 3 yıl önceki Android di o. Bak ben ocakta xiaomi aldım. 8 ay oldu, hiç format atmadım. İlk günkü hızında halen.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.