Şimdi Ara

iOS platformunda Touch ID iptal etme dönemi başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iOS platformunda Touch ID iptal etme dönemi başlıyor

Son yıllarda Apple ve kanun birimleri arasında iOS işletim sisteminin kilidini açma konusunda yaşanan tartışmalar halen sıcaklığını koruyor. Apple’ın iOS 11 sürümüne eklediği yeni acil durum çözümü yeni tartışmalara yol açabilir.

Hızlı kapatma

Beta sürümünde ortaya çıkan yeni özellik kullanıcıların sadece Touch ID tuşuna basarak acil durumlarda arama yapmasına olanak tanıyor. Kullanıcının ardı ardına Touch ID tuşuna 5 kere basması durumunda telefon otomatik olarak 911 hattını arıyor.

Ayrıca Bkz.Facebook kamerasından artık GIF paylaşmak mümkün

Kullanıcıya kolaylık sağlamak için geliştirilen bu özellik ne var ki Touch ID sensörünün devre dışı kalmasına neden oluyor. Kullanıcı şifresini girene kadar da sensör aktif olmuyor. Daha önce Ayarlar kısmından bu yapılabiliyordu. Şimdi çok kolay bir hale gelmiş oldu.

Şimdiden kullanıcılar arasında yeni özelliğe Polis Tuşu adı verilmiş. Herhangi bir durumda telefonunun kanun güçlerinin eline geçeceğini düşünen bir kişi kolaylıkla Touch ID sensörünü devre dışı bırakabilecek. Böylece sadece şifre kullanmak gerekecek. Bazı polis güçlerinin Touch ID engelini aşmak için mağdurun veya şüphelinin 3 boyutlu parmak izini çıkardığı biliniyor. Böylece bu da boşa çıkmış olacak. 

• arkadaşlar 2 kere okudum yine anlayamadım yoğun çalıştığım için bugün sanırım,

anlayan varsa özet geçebilir mi 1 cümle ile şimdiden teşekkür ediyorum.

• Ardı ardına basılması gereken buton Touch ID değil, yandaki güç butonu.

"The new OS, currently in beta, has a feature that lets you quickly dial 911 in an emergency -- just push the power button five times in a row and the option to call for help pops up. But the feature also temporarily disables Touch ID until you enter your passcode. Some people are calling it a "cop button." And with face unlocking expected to arrive on the next iPhone, this feature could become extra useful."
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

arkadaşlar 2 kere okudum yine anlayamadım yoğun çalıştığım için bugün sanırım,

anlayan varsa özet geçebilir mi 1 cümle ile şimdiden teşekkür ediyorum.

Diyor ki,

Polis sizin telefonunuzu 3 boyutlu parmak izinizle açabilir fakat ios 11 deki bu özellik sayesinde isterseniz anında touch is yi pasif hale getirebilirsiniz ve sadece şifreniz ile cihazı açabilirsiniz

İnsallah ben de dogru anlamışımdır :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık dh de yorumlara bakarak ya da kaynağa bakarak haberin doğruluğunu kontrol etmeyeceğimiz günler dilerim.
    tanreall arkadaşımın da dediği gibi, iOS 11 beta sürümünde ya da resmi son sürüm yayınlandığında, kilit/güç düğmesine 5 (beş) kere arka arkaya bastığınızda cihaz Acil SOS moduna geçiyor ve parmak izi okuyucusu olan Touch-ID iptal oluyor. Bundan sonra telefonunuza tekrar erişebilmek için şifrenizi girmeniz gerekiyor ve ardından Touch-ID tekrar aktif hale geliyor.
  • İşe yarar bir uygulama, s7 edge de 1 kez kullandım fotoğraf dahi çekip yolluyor karşı tarafa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Touch ID kullanıp şifrenin 00000000 olması gibi bir gerçek var.
  • Yorumları okumasak yandık. Şu sitede en çok bilgi edindiğim yer haberler değil yorumlar.

• Touch id değil sayın editör yandaki açma kapama tuşuna 5 kere basınca çıkıyor denedim bende çıktı ama touch id tuşunda hiçbirşey çıkmadı.
    Milleti yanlış yönlendirmeyin eğitimli editörlerle çalışın!!!

• Peki polis bizim 3 boyutlu parmak izimizi nasıl elde ediyor anlamadım?

• Bu patent gelecekteki akıllı otonom araçlar için alındı telefonlar için değil

• Kimlik, pasaport vs bir sürü yerde parmak izi verdik zaten?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.