Şimdi Ara

GDDR bellek fiyatları %30 arttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Son dönemde akıllı telefonlara artan ilgi sonucu bellek üreticileri üretim bandlarının ciddi bir bölümü bu cihazlara ayırmış durumda. Buna bağlı olarak bilgisayar sektörü ciddi stok sıkıntısı yaşamakta.

Gelen haberlere göre içinde buluduğumuz ayda ekran kartı belleklerinin fiyatı 6.50$’dan 8.50$’a çıkarak yaklaşık %30’luk yükseliş gerçekleştirdi. Bunda yukarıda belirttiğimiz nedenin yanı sıra sunucu sınıfına ağırlık verilmesinin de etkili olduğu düşünülüyor.

Pastanın %55’lik payına tek başına sahip olan Samsung'un, sunucu sınıfı bellek üretim hacmini mevcut kapasitesinin %12’sinden %27’sine tekabül edecek şekilde yükseltmesinin bu durumu kuvvetlendirdiği belirtiliyor.
     GDDR bellek fiyatları %30 arttı

Yıl sonuna kadar fiyatlar artacak

Bununla birlikte firmanın GDDR bellek üretimini yılın son çeyreğinde arttıracağı iddiaları da mevcut fakat 4. çeyrekte satılan ürünlerin üretimi 3. çeyrekte yapıldığı için durumun yılın sonuna kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Bu kadar kötü haberden sonra biraz iyi habere yer vererek sözlerimizi noktalayalım. GDDR bellekler değil belki ama NAND Flash piyasasında yıl sonuna kadar fiyatların sabit kalacağı veya düşebileceği öngörülmekte. Buna sebep olaraksa SK Hynix’in yeni üretim sürecine geçişte stabilliği yakalaması gösteriliyor.

• Şimdi ona bakıyordum
    https://www.techpowerup.com/236201/graphics-memory-prices-surge-30-in-august-could-affect-graphics-card-prices

Sürekli artış, SSD'ler, RAM'ler, nereye kadar

PC oyuncularını konsola kaydırıyorlar haberleri yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 17 Ağustos 2017; 9:22:28 >
  • Bitcoin de neymiş belleklere yatırım yapmak lazım.

• İşten dolayı pc ihtiyacım olmasa gider konsol alır keyfime bakardım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Şimdi ona bakıyordum
    https://www.techpowerup.com/236201/graphics-memory-prices-surge-30-in-august-could-affect-graphics-card-prices

Sürekli artış, SSD'ler, RAM'ler, nereye kadar

PC oyuncularını konsola kaydırıyorlar haberleri yok

Devam etsinler.

İki kuruşluk keyfimiz vardı onun da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kakarikikiri

İşten dolayı pc ihtiyacım olmasa gider konsol alır keyfime bakardım.

Konsollarda da bellek kullanılıyor
  • @sniper23

PC toplamanın maliyeti artıyor bu durumda. Konsol fiyatlarında artış yaşandığını duydun mu hiç bu sebeplerden ötürü ?

SONY, PS4 Pro'da fiyat indirimi bile düşünüyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 17 Ağustos 2017; 10:55:3 >
  • Bilinçli olarak piyasa maniple ediliyor. Madenciler yüzünden ekran kartı kalmamış,üretim yetişmiyormuş,deprem olmuşmuş falan hepsi bahane.
  • tabi madencilerin ekmeyi gördü artırın :S

• Bellek fiyatı sadece 2$ artmış ama bunu bahane ederek ekran kartının fiyatı 50$ artacak.

• Fiyatların uygun olduğu zamanda Asus RX 480 8G aldım. Gözüm Vega 56 da ama şimdilik boş vereceğim sanırım. İdare edeceğim. 2018 de alınabilir seviyelere düşecektir. BitCoin üretmek bir süre sonra karlılığını yitirecektir.
  • Samsung nanya elpida micron infeneon tüm üreticiler

fışkı yesin

• %30luk artış bize %200 olarak yansır artık. Bizlerden oyun oynamak gibi basit bir hobiyi gerçekleştiremeyen agresif insanlar olur çıkarız

• Bu bitcoin en çok donanım üreticilerine yaradı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.