Şimdi Ara

Nokia 8: Asıl silah ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen yıl Microsoft’un elinden Nokia isim haklarını satın alarak efsanenin yeniden doğmasındaki ilk adımı atan Finli girişim HMD Global, bugüne kadar hep orta seviyeden yürümeyi tercih etmişti. Artık zamanın geldiğini düşünen firma amiral gemisini sahneye çıkardı.

Asıl silah

Beklendiği gibi Nokia’nın ilk amiral gemisi Nokia 8 ismini taşıyor. Donanım olarak rakip amiral gemilerinden pek bir farkı yok. Zaten amiral gemisi dendiği zaman artık kullanılacak donanım da neredeyse standart hale geldi. Nokia 8 daha çok kamera tarafında farklılaşmayı amaçlıyor.

Nokia hep kamera tarafındaki yenilikleri ile bilindi. Nokia 8 modelinde de eski dost Carl Zeiss devreye girmiş. 13MP çözünürlüğündeki RGB sensöre bir de 13MP çözünürlüğünde monokrom sensör eşlik ediyor. Huawei P10 modelinde olduğu gibi çok daha etkili bulanıklık efektleri ve yüksek kaliteli fotoğraf çekimleri mümkün hale geliyor. Ön kamera da 13MP çözünürlüğünde.

Nokia kameraya Bothie adını verdiği bir özellik eklemiş. Aslında Bothie uzun zamandır biliniyor zira ön ve arka kameradan görüntüler tek bir ekranda yansıtılıyor. Farklı olan ise Facebook veya YouTube üzerinden iki kameradan aynı anda canlı yayın yapılabiliyor.

Diğer bir dikkat çekici özellik Nokia Ozo Audio teknolojisinin cihaza entegre edilmiş olması. Nokia Ozo Audio firmanın sanal gerçeklik kamerası için geliştirdiği 3D ses kaydetme teknolojisiydi. Kullanıcılar videolarına mekansal ses deneyimi de ekleyebilecek.

Ayrıca Bkz.Qualcomm derinlik algılayabilen kamera teknolojisini sunar

5.3 inçlik 2560x1440 piksel çözünürlükte bir LCD ekrana sahip olan Nokia 8 metal gövde üzerinde şekilleniyor. Ekran kenarları ince olmasına rağmen alt üst kenarlar kalın tutulmuş. Kasanın kalınlığı ise 7.3mm civarında.

Ekran kapalı iken saat ve bildirimleri gösteren bir de küçük pencere mevcut. AMOLED ekranlardan hatırladığımız bu özellik ekranı sürekli açıp kapatarak enerji tüketimi yapılmasının önüne geçiyor.

Snapdragon 835 yonga setinden gücünü alan modele 4GB RAM ve 64GB arttırılabilir kapasite eşlik ediyor. Ayrıca 6GB RAM ve 128GB kapasite barındıran bir versiyon da olacak. Android 7.1 ile kutudan çıkacak olan modelde 3090mAH kapasiteli bir batarya bulunuyor. Eylül ayında piyasaya çıkacak modelin fiyatı 700$ olarak açıklandı. 

Nokia 8: Asıl silah ortaya çıktı 

• asıl silah dediniz su tabancası çıktı :d

• Snapdragon 835, Carl Zeiss optik... En güncel teknolojiler adam gelmiş su tabancası diyor şaka gibiler ya.

• Piyasanın en iyi telefonu olur ya da olmaz, bu çok da önemli değil, ancak hepimizin sevdiği ve birlikte güzel anılarımızın geçtiği bu firmanın eski yaptığı saçmalıkları bırakıp sonunda doğru adımlar atıyor olduğunu görmek beni çok mutlu etti. Nokia'nın güzel bir android telefonla geri dönüşünü görmek Eski bir arkadaşımı görmüş gibi sevindirdi beni şahsen.

Saçma sapan işlerin döndüğü şu teknoloji çöplüğünde inşallah güzel bir yer bulabilir kendine.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardaq

asıl silah dediniz su tabancası çıktı :d

Canavar gibi telefon.

Kumanda benzeri formatta, uçtan uca ekranı olmadığı için bir kenara ayırdınız?

Ben kumanda gibi ve nereden tutacağımı şaşırdığım telefonları sevmiyorum; Nokia doğru yolda.

Görsellerde şişman görünmüyor değil telefon, lakin 7.3mm'den bahsediyoruz, sıkıntılı bir ölçü değil kesinlikle.

Nokia'nın tekrar ön cephelere çıkıyor olması, lise dönemlerini Nokia telefonlarla, keyifle geçiren benim gibi biri için büyük sevinç.
  • ardaq kullanıcısına yanıt
    Daha iyisini sen yap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ne bekliyordun uçmasınımı? Daha iyisini sen yap ozaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersins58 -- 16 Ağustos 2017; 23:50:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakesan

quote:

Canavar gibi telefon.

Kumanda benzeri formatta, uçtan uca ekranı olmadığı için bir kenara ayırdınız?

Ben kumanda gibi ve nereden tutacağımı şaşırdığım telefonları sevmiyorum; Nokia doğru yolda.

Görsellerde şişman görünmüyor değil telefon, lakin 7.3mm'den bahsediyoruz, sıkıntılı bir ölçü değil kesinlikle.

Nokia'nın tekrar ön cephelere çıkıyor olması, lise dönemlerini Nokia telefonlarla, keyifle geçiren benim gibi biri için büyük sevinç.

+1

Gayet düzgün bir cihaz her anlamda. Benim yeni tercihim olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Harika bir cihaz olmuş. Carl Zeiss ve OZO artıları çoğu tüketici için tercih sebebi olacaktır. Bu sefer olmuş her şeyiyle dört dörtlük bir telefon. Çıkacak olan yeni iPhone ve televizyon kumandasından hallice Note 8 beni gram heyecanlandırmıyor. Şu telefonu alsam yine o eski günlerdeki heyecanı verir. 6s'yi ikinci el ilanlara koymanın vakti geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 17 Ağustos 2017; 0:14:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çöp!!
    diyecektim
    ama
    snapdragon 835, 4gb ram ve ANDROID, sonunda olmuş nokia.

• Tüm özelliklerini ezberledik ne zaman çıkacak piyasaya, bekle bekle nedir arkadaş.

• Silahın çerçevesinin ekranı var. yawhehesilah @ çerçevemisevsinler.com

• Bu renge bayıldım ya çok iyi duruyo

• optik zoom göremedim 5000 mha batarya göremedim bilemedim bilemedim

• valla kamera hariç pek çekici gelmedi bana ??

• Telefon genel olarak iyi özelliklerde. Ekran kasa oranı Yüzde 69.4 değilde Yüzde 80 filan olsa daha da iyi olurdu tabi ki.

• %69.4 ekran-kasa oranı... HTC, Sony yapınca yer yerinden oynar; Nokia yapınca kimsenin çıtı çıkmaz...

Sırf "Nokia" yazıyor diye kimsenin atlamaması gerekiyor bu cihazlara. Herkesin zihninde eski efsane canlanıyor ama o efsaneden eser kalmadığını düşünüyorum ben.

• Hocam ekran kasa oranı olayının sapığı samsung, bu mevzuyu o abarttı, senelerdi apple buna ne kadar dikkat ederek model çıkardı hiç kimse konuştu mu? Her marka farklı yönleriyle piyasaya girmeli hepsi aynı tipte güzel olsa niye nokia alalım adamlar farklı şeylerle modelini satma peşinde bak adamlar androidi olduğu gibi koymamış bir çok yalnızca kendi çatıları altında geliştirilen teknolojiler entegre etmişler

• Bakalım samsungla baş edebilecekler mi

• Yav güzel de 700$ çok para. 500$ falan olaydı.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.