Şimdi Ara

Petya zararlı yazılımı deniz taşımacılığı devini vurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Petya zararlı yazılımı deniz taşımacılığı devini vurdu 

WannaCry fidye yazılımının hemen ardından ilk olarak Ukrayna'da ortaya çıkan Petya isimli zararlı yazılım, uzmanları endişelendirmiş ve yeni bir küresel siber saldırının geldiği düşünülmüştü. Her ne kadar bazı şirketlere sızıp üretim sürecine zarar verse de Petya,  WannaCry kadar geniş çaplı bir etki yaratmadı ancak dünyanın en büyük lojistik ve deniz taşımacılığı şirketi olan Maersk Line şirketinin ağına sızarak şirkete 200 ile 300 milyon dolar arasında ciddi bir zarar verdi. 

Danimarkalı şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Petya, şirketin rezervasyon uygulaması da dahil olmak üzere pek çok ağına sızınca yetkililer çözümü zararlı yazılımın yer aldığı ağları kapatmakta buldu ancak bu ağların kapatılması şirketin konteyner teslimatlarında gecikmeye neden oldu ve 300 milyon dolara varan zarar ortaya çıktı. 

Etkileri 3.Çeyrek Raporunda Görülecek 

Tabi bu zarar 130'dan fazla ülkede merkezi olan ve toplamda 90.000'in üstünde çalışanı olan bir şirket için çok ciddi görünmüyor ancak şirket yetkilileri siber saldırının neden olduğu bu zararın 3.çeyrekte gelirlerin tahminlerin altında kalmasına neden olacağını dile getirdi.

• Bende diyorum aliexpress ten niye bukadar geç geliyor ürünler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MustafaC53

Bende diyorum aliexpress ten niye bukadar geç geliyor ürünler.

Ahahahaha
  • WannaCry fidye yazılımının hemen ardından ilk olarak Ukrayna'da ortaya çıkan Petya isimli zararlı yazılım, uzmanları endişelendirmiş ve yeni bir küresel siber saldırının geldiği düşünülmüştü. Her ne kadar bazı şirketlere sızıp üretim sürecine zarar verse de Petya, WannaCry kadar geniş çaplı bir etki yaratmadı ancak dünyanın en büyük lojistik ve deniz taşımacılığı şirketi olan Maersk Line şirketinin ağına sızarak şirkete 200 ile 300 milyon dolar arasında ciddi bir zarar verdi.

geleceğin mesleği,iyi bir hacker olmak
  • Maersk Line şirketinin ağına sızarak şirkete 200 ile 300 milyon dolar arasında ciddi bir zarar verdi.

Burayı gözüm bir an için ağzına s.k okudu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memotunc -- 17 Ağustos 2017; 19:55:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memotunc

Maersk Line şirketinin ağına sızarak şirkete 200 ile 300 milyon dolar arasında ciddi bir zarar verdi.

Burayı gözüm bir an için ağzına s.k okudu :)

Bunu yazmak için login oldum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.