Şimdi Ara

Bitcoin 4.200 dolar seviyesini aştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bitcoin, bir başka dönüm noktasına ulaşarak tarihinde ilk kez 4.000 doları aştı. Dijital para birimi bir hafta içinde %20 değer kazanarak Pazar günü 4.200 dolar (14.780 TL) seviyesini gördü. CoinMarketCap verilerine göre, fiyat artışıyla birlikte Bitcoin'in piyasa değeri 66.5 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaşmış durumda.

Ayrıca Bkz.Türkiye, tükettiği elektriğin ne kadarını rüzgardan karşılıyor?
    Çoğu finansal analist, dijital para biriminin geleceği konusunda iyimserliğini koruyor. Bitcoin'in fiyatı, dijital paranın 2017 yılının sonuna kadar 4.000 dolara yükselebileceğini öne süren Goldman Sachs teknik strateji başkanı Sheba Jafari'nin öngörüsünden daha da fazla artış göstermiş durumda.

Bir diğer analist Max Keizer'in yaptığı tahminlere göre Bitcoin fiyatı, dünya genelinde bitcoin kullanımının artması, yatırımcıların artan talebi ve yaklaşmakta olan SegWit aktivasyonu nedeniyle bu yıl 5.000 dolara yükselecek. Aynı şekilde Standpoint Research'in kurucusu Ronnie Moas da Bitcoin'in bu yıl içinde 5.000 doları göreceğine inanıyor.

• Bitcoin balonu diye ağlayanlar bu habere sevinmedi.

• an itibari ile 16.130 TL

• Alladan dileğim bitcoinler yok olsun

• Bir bitcoin'in dört binde biri kadar değerli olamadı paramız...

• çıldırıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitcoin 4.200 dolar seviyesini aştı

• rockefeller İn dünyaya yeni kazığı...

• Benim aldığım gün çakılacak .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav he

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hay Maşallah :D :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Tall Man

Benim aldığım gün çakılacak .

Aynen öyle. Bende alsam mı diye düşüne düşüne, ben beklerken rekor kırıyor gönlümün efendisi. 6600 lü rakamlardayken 5500 seviyesine düşsün alacağım demiştim kendi kendime. Ben öyle dedikten sonra uçtu gitti ya.
  • bitcoin alsam mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş daha yeni 2200 dolar seviyesindeydi????

BU NASIL BİR İŞTİR???????????????

3 BTC alsa idik o zamanlar (6600 USD) şimdi 6000 USD kardaydık??? Ki hala ARTIYOR DEĞERİ!

Noluyo?

• bitcoin yükselmiyor !
    bitcoin firmasının hisse senedi yükseliyor !
    ama bunu insanlara sanal paranın değeri yükseliyormuş şeklinde anlatıyorlar !
    yaw sanal paranın değeri kredi bazında sabit !!!

ileride devletle bunun alternatifi bir standarta geçecekler
    bu şekilde vergi toplama ekonomisinde, toplanamayan vergiler yüzünden
    oluşan cari açığı devletler hep ve her zaman fazla fiziksel para basmakta kullandı
    daha sonra piyasaya yayılan fiziksel parayı geri toplayıp imha etme süreci neredeyse yılları bulduğu için enflasyon ve aşırı yüksek faiz oranları ortaya çıkıyor

devletler sanal paraya geçince alacağının anında tahsil edeceği için
    sanal parayı kullanan devletlerin iç cari alacak verecek borç oranı -0- a yakın olunca haliye faiz ve enflasyon değerleride -0- a yakın olacaktır.
    bu açıdan devletler şu an bu sanal parayı izle gör politikasına izin veriyor

yoksa AB tüm dünya çağında bankalara iban zorunluluğu getirmişti.
    özetle ileride bit coin sadece anonim para transfer işlerinde kullanılacak
    hatta ileride banka olması beklenirken uluslar arası lisansı bile iptal edilecek
    çünkü sanal para devletler için 1. dereceden yerel piyasa anlamıyla ekonomiyi daha iyi yapmak için çok ideal ! 1. adımı doğru yapıldığı zaman haliyle 2. adım uluslar arası piyasada ekonomik para birimi değeri açısında iyi ama işin kötüsü 3. adımda tüm dünya tek bir para birimi kullanır ise işte o zaman küresel pazarda dengesizlikler oluşur çünkü dünya bir köy değil bir birinden bağımsız yerel yapılanmaların bütünü olduğu gerçeği burada çok önemli !

bu yazıda 5 yıl sonrası ve 10 yıl sonrasını yazdım
    ama bu yazıdan kim ne anlar bilemem ! ama yarının gerçeği bu !

• DESENE ekrankartı almak hayal olucak :S
    Bitcoin 4.200 dolar seviyesini aştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 15 Ağustos 2017; 8:43:31 >
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    bitcoin balondan başka birşey değil elinizde patlayınca görürüm ben sizi

• quote:

Orijinalden alıntı: LambayaFunfDe

bitcoin balondan başka birşey değil elinizde patlayınca görürüm ben sizi

Aga bu lafları BTC 10$ olduğundan beri duyuyorum. Bi patlamadı gitti.
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    patlar patlar sen rahat ol sanal ortamda kime neye güveniliyor da elin parasına güvenilsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEO-Uzmanı

bitcoin yükselmiyor !
    bitcoin firmasının hisse senedi yükseliyor !
    ama bunu insanlara sanal paranın değeri yükseliyormuş şeklinde anlatıyorlar !
    yaw sanal paranın değeri kredi bazında sabit !!!

ileride devletle bunun alternatifi bir standarta geçecekler
    bu şekilde vergi toplama ekonomisinde, toplanamayan vergiler yüzünden
    oluşan cari açığı devletler hep ve her zaman fazla fiziksel para basmakta kullandı
    daha sonra piyasaya yayılan fiziksel parayı geri toplayıp imha etme süreci neredeyse yılları bulduğu için enflasyon ve aşırı yüksek faiz oranları ortaya çıkıyor

devletler sanal paraya geçince alacağının anında tahsil edeceği için
    sanal parayı kullanan devletlerin iç cari alacak verecek borç oranı -0- a yakın olunca haliye faiz ve enflasyon değerleride -0- a yakın olacaktır.
    bu açıdan devletler şu an bu sanal parayı izle gör politikasına izin veriyor

yoksa AB tüm dünya çağında bankalara iban zorunluluğu getirmişti.
    özetle ileride bit coin sadece anonim para transfer işlerinde kullanılacak
    hatta ileride banka olması beklenirken uluslar arası lisansı bile iptal edilecek
    çünkü sanal para devletler için 1. dereceden yerel piyasa anlamıyla ekonomiyi daha iyi yapmak için çok ideal ! 1. adımı doğru yapıldığı zaman haliyle 2. adım uluslar arası piyasada ekonomik para birimi değeri açısında iyi ama işin kötüsü 3. adımda tüm dünya tek bir para birimi kullanır ise işte o zaman küresel pazarda dengesizlikler oluşur çünkü dünya bir köy değil bir birinden bağımsız yerel yapılanmaların bütünü olduğu gerçeği burada çok önemli !

bu yazıda 5 yıl sonrası ve 10 yıl sonrasını yazdım
    ama bu yazıdan kim ne anlar bilemem ! ama yarının gerçeği bu !

Hocam Bitcoin'in firması mı var? Hisse senedi mi var? Saçmalamışsınız resmen.

Bitcoin açık kaynak kodlu, konsensus sağlanmadan üzerinde değişiklik yapılamayan uçtan uca bir platform. Şirket, kuruluş, dernek vb. değil...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.