Şimdi Ara

Opera'nın veri tasarrufu uygulaması Opera Max için yolun sonu geldi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Opera'nın veri tasarrufu uygulaması Opera Max için yolun sonu geldi

Opera'nın veri yönetimi uygulaması Opera Max'in fişi çekildi. Opera Max; Android cihazlar için veri kaydetme, verinin güvenliğini sağlama ve uygulamaları yönetme görevlerini güden bir yardımcı asistan uygulamasıydı.

Opera'nın verilerine göre Opera Max %50'ye varan mobil veri tasarrufu sağlıyordu. Facebook uygulamasıyla uyumlu altyapısı sayesinde Facebook'taki video, fotoğraf ve haber kaynağında yüksek oranda veri sıkıştırma işlemi uyguluyor. Aynı şekilde YouTube'da da uygulanan veri sıkıştırma yöntemi sayesinde videonun önbelleğe alınma süresi kısaltılıyor. Opera Max, pek çok uygulamada veri sıkıştırma işlemi uyguluyor.

Opera Max'in sıkıştırılmış veriyi koruma yeteneği de bulunuyor. Sıkıştırılan verilen özel bir algoritmayla saklanıyor ve işleniyor. Dahili VPN özelliği sayesinde kullanıcıların gizliliği de sağlanıyor (du).

Opera'nın veri tasarrufu uygulaması Opera Max için yolun sonu geldi

Opera'nın 2014 yılında kullanıma sunduğu Opera Max uygulaması için bugün ölüm fermanı imzalandı. Uygulama Google Play Store'dan yavaş yavaş kaldırılmaya başlandı. Şuan pek çok ülkenin mağazasından kaldırılmış olsa da aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bir kaç ülkede indirilebilir durumda.Yakın sürede tamamen kaldırılmış olacak. Uygulamayı yükleyenler için sunucular bir süre hizmet verecek. Tam olarak ne zamana kadar hizmet verileceği açıklanmasa da sunucular kapatılmadan önce kullanıcılara bilgi verileceği ifade edildi.

Opera Max'ın Kapatılma Nedeni

Opera, konuyla ilgili resmi açıklama yayınladı. Yapılan açıklamaya göre Opera Max, Opera için tamamen farklı bir odağı temsil ediyor. Opera, sadece tarayıcı yeteneklerine odaklanmak istiyor. Bu nedenle Opera Max daha fazla geliştirilmeyecek ve yakın zamanda sunucuları kapatılacak.

Rahmetli Opera Max sevilen ve çok kullanılan bir uygulamaydı. Google Play Store üzerinde 10 milyonu aşkın indirme sayısı ve ortalama 4,3 puanında kullanıcı değerlendirmesi almıştı. Durumu fırsat bilen bazı geliştiriciler Opera Max'in yerini dolduracak uygulamalar geliştirecektir.

• Opera VPN kapanmasın gerisi zaten işe yaramazdı. VPN ise süper, ücretsiz olup bu kadar iyisi yok.

• quote:

Rahmetli Opera Max sevilen ve çok kullanılan bir uygulamaydı.

Çok samimi bir anlatım olmuş alıntıdaki kısım güldürdü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyaz Supra, Opera Max olmalıydı. Tam tersi olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Afodfrea

Beyaz Supra, Opera Max olmalıydı. Tam tersi olmuş

Doğru diyorsun, görseli hazırlarken o detay aklıma gelmedi
  • gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Bir tek ben mi beğenmiyorum şu Opera VPN'i ya? Çok aşırı yavaş 720p video bile açamıyor. Mecbur yurtdışından sunucu kiralayıp kendi VPN'imi kullanmaya başladım. Piyasada bir tane bile 50Mbit internetimi tamamen kullanmamı sağlayan VPN yok.

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    amazonun var
    aylık 5 dolar
    adı amazon light sail

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • en iyi ücretsiz vpn uygulamasıydı ve opera olduğu için güveniyorduk kendisine. fişinin çekildiği kötü oldu. sağlık olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

amazonun var
    aylık 5 dolar
    adı amazon light sail

Fiyat yüksek hocam. Yani aslında çoğu VPN aylık 10$ falan ama bu fiyatların çok yüksek olmasının sebebi arz-talep meselesi.
    İnsanlar deli gibi VPN alıyorlar satıcılar da doğal olarak fiyatları yüksek tutuyor. En basitinden benim şuan kullandığım sunucu aylık 6 dolar 20GB SSD diski ve 1Gbit'de internet bağlantısı var.(200Mbit garanti genelde 400-500Mbit civarı görüyorum) Ben bu sunucuyu 6 dolara alıp VPN'e ek olarak bir çok işimi yapabiliyorken sadece VPN'e sunucu parası vermek saçma geliyor.
  • Daha da yavaslamasindan belliydi bir sey oldugu.

• Bari kapatmadan once ucretli yapip tutmazsa kapatsalardi. Bu nedir yangindan mal kacirir gibi hemen kapatiyorlar.

• medya formatları zaten haliyle sıkıştırımış formatlardır
    ve en çok tüketimi bunlar yapıyor
    ancak html gibi açık kaynak script dillerini %1 oranına kadar sıkıştırabilirsin
    ama bunlarında ebatları zaten çok ufak !
    özetle yapılan işe deymeyen AB hibe destek almak için üretilen bir proje gibi !

• Opera Max'taki özellikleri tarayıcılarına entegre edeceklerdir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.