Şimdi Ara

Hız Koridoru Zamanlayıcısı ile otoyollarda ceza yemeyin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
6.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hız Koridoru Zamanlayıcısı ile otoyollarda ceza yemeyin

Türkiye'de 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren otoyollarda Hız Koridoru uygulamasına geçilmiş durumda. Buna göre araçların otoyollardaki ortalama hızları, gişelere giriş çıkış süreleri dikkate alınarak hesaplanıyor ve hız ihlali yapan sürücülere ceza kesiliyor. Ancak yayınlanan yeni bir Android uygulamasıyla bu para cezalarından kurtulabilmeniz mümkün.

Hız Koridoru uygulamasında ilk olarak HGS/OGS noktalarında araçların otoyola giriş ve çıkış arasındaki süreye bakılıyor. Daha sonra otoyolun kaç kilometre olduğu ve buna göre 120 km hızla otoyolu ne kadar sürede tamamlayabileceğiniz hesaplanıyor. Eğer süre limitin altındaysa aşırı hızdan ceza yiyorsunuz.

Ayrıca Bkz.HTC U11'in mini versiyonu ortaya çıktı: HTC U11 Life
    "Hız Koridoru Zamanlayıcısı" otoyola giriş yaptığınız gişe ile çıkış yapacağınız gişe arasındaki mesafeyi hesaplayarak çıkış gişesinden ne zaman çıkmanız gerektiğini bildiriyor. Kullanıcı dostu ve sade bir tasarıma sahip olan uygulama Yasin Açıkgöz isimli Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi tarafından geliştirilmiş.

Hız Koridoru Zamanlayıcısı ile otoyollarda ceza yemeyin

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra Anadolu, Avrupa, Çeşme, Aydın, Urfa ve Çukurova otoyollarından birini seçiyorsunuz. Ardından araç tipini işaretlemeniz gerekiyor. Son olarak otoyola giriş ve çıkış gişelerini belirledikten sonra "Zamanlayıcıyı Oluştur" butonuna dokunarak işlemi tamamlıyorsunuz. Hız Koridoru Zamanlayıcısı ne zaman çıkış yapmanız gerektiğini hesaplayarak geri sayıma başlıyor.

Kalan süreyi bildirim çubuğundan takip edebileceğiniz gibi uygulama içerisindeki "%10 Tolerans" seçeneğini aktif hale getirerek araç tipinize ait hız limitini %10 arttırmanız da mümkün. Böylece çıkış gişesinden geçmeniz gereken zaman yeniden hesaplanacaktır. Uygulamayı aşağıdaki bağlantı aracılığıyla Android cihazınıza indirebilirsiniz.

• Dünya genelinde otoyollar insanların para vererek kullandığı, gitmek istediği yere daha hızlı, güvenli ve konforlu şekilde ulaşmak istediği yollardır. Örneğin Almanya'da otoyollarda hız sınırı yoktur. Bizim vergilerle vatandaşın sırtından geçinen sevgili devletimiz böyle saçma bir uygulama yaparak insanlara saçma sapan yöntemlerle ceza keserek milyarlarca lira harcanarak yapılan bu yolları otoyol mantığından çıkarmış, adeta D-100 karayoluna çevirmiştir. Bu açıdan bakıldığında sürücülere yardımcı olmak açısından güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Zaten uygulamayı indirip baktığınızda giriş kısmında hız yapmakla ilgili uyarı yazıları olduğunu göreceksiniz.

Ayrıca kimse otoyolda hız yaptığı için kaza yapmaz, kazaların %90'ı takip mesafesini korumamaktan dolayı gerçekleşir. Selamlar.
  • Bu uygulama aklima gelmisti aslinda. Bir de bunun kamera radari olan yerlere 5km kala uyari veren versiyonu olsa tadindan yenmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu haberi okurken televizyon da açıktı. show haber spikeri "dolandırıcılar yaratıcılıkta sınır tanımıyor" dedi, gülümsetti.

• Tasarımı sade kullanımı kolay güzel bir uygulama bence.

• Soyadıyla bütünlük sağlamış bir arkadaş

• Düzenbazlığın haber olarak sunulması... Aşma hız limitini? Benim hayatımı hangi hakla tehlikeye atıyorsun? Ne yani 200 km/h ile gidip ondan sonra sağa çekip 20 dakika halay çektikten sonra mı devam edeceksin? Akşam akşam şuraya bak ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Heart Rebellion -- 11 Ağustos 2017; 20:10:7 >
  • Dünya genelinde otoyollar insanların para vererek kullandığı, gitmek istediği yere daha hızlı, güvenli ve konforlu şekilde ulaşmak istediği yollardır. Örneğin Almanya'da otoyollarda hız sınırı yoktur. Bizim vergilerle vatandaşın sırtından geçinen sevgili devletimiz böyle saçma bir uygulama yaparak insanlara saçma sapan yöntemlerle ceza keserek milyarlarca lira harcanarak yapılan bu yolları otoyol mantığından çıkarmış, adeta D-100 karayoluna çevirmiştir. Bu açıdan bakıldığında sürücülere yardımcı olmak açısından güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Zaten uygulamayı indirip baktığınızda giriş kısmında hız yapmakla ilgili uyarı yazıları olduğunu göreceksiniz.

Ayrıca kimse otoyolda hız yaptığı için kaza yapmaz, kazaların %90'ı takip mesafesini korumamaktan dolayı gerçekleşir. Selamlar.
  • Bu konu açılmış iken şunu sorayım,

Bursa - Osmangazi köprü - İstanbul arası hız koridoru uygulaması var mı? Araştırdığım kadarıyla Türkiye de sadece 4 yerde var sanırım?
  • Kaza yapınca bunu algılayıp 112'ye konum bildirimi de yapıyorsa rakipsiz bir uygulama olur bence (!)

• Şu hız sınırına deli oluyorum arkadaş ya otobana para veriyorum 120 ile gidiyorum beleş yoldada 120 ye kadar çıkıyorum zaten

• Adam milyonluk araba alacak ve otobanda at arabası gibi gidecek. Saçmalık...

Takip mesafesi kadar hızlı karar verebilmek de lazım iyi bir sürücü olmak için.

• Kurdum uygulamayı. Bu hafta denerim tşkler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hız sınırı uygulaması tabi olacak kardeşim. görüyoruz millet deli gibi gidiyor sırf kendini değil başkasının da hayatını tehlikeye sokuyor. 120 değil eskisi gibi 130 olmalı belki ama muhakkak hız sınırı olmalı.

• İos'da yok mu?
  • Paylaşım için teşekkürler, yapanın da eline sağlık çok iyi bir uygulama olmuş. Çatalca Mahmutbey arasına 15 dakika diyor, genelde basmadan 17-18 dakikada geçiyorum, geçenlerde hiç trafiksiz bomboş yolda (koridor uygulaması devreye girmeden önce) iki kere 180-190lara çıkmama rağmen 15 dakikada geçmiştim. Arada 150-160'lara çıkmaktan kolay kolay bir şey olmaz yani
  • ehliyet verirken zeka ve ahlak gibi parametreler hesaba katılmadığından ( sonuçta araba sürmek için beyine gerek yok beyincik omurilik yetiyor....q) yollarımız şehir eşkıyaları aşırı hız meraklıları, takip mesafesi diye öne koyduğumuz boşluğa kıran, trafikte telefonla oynayan süzme .çları ile dolmuş durumda, zaten onlar sayıca üstün olduklarından ya onlara benziyor sizde eşkıya oluyorsunuz yada inatla kurallara ve insani değerlere saygılı olup; arabanızı, akar yakıtınızı, sabrınızı, zamanınızı ziyan edip bir de üstüne kuvvetle muhtemel kanser oluyorsunuz.... yok yok oluyorum... özetle kardeşim bizden hiç bir.... olmaz edit: üslup için kusura bakmayın, trafikte hapsolup kendimi kaybettiğim 3 saatin ardından denk geldiğim bu haberde içimi kusmuş oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi symbiat -- 14 Ağustos 2017; 19:22:31 >
  • benim daha kolay bi yöntemim var, otoyola girince yol bilgisayarını sıfırla, zaten ortalama hız çıkıyor ona bakarak gişeden geç
  • quote:

Orijinalden alıntı: ResultanteImportante

Dünya genelinde otoyollar insanların para vererek kullandığı, gitmek istediği yere daha hızlı, güvenli ve konforlu şekilde ulaşmak istediği yollardır. Örneğin Almanya'da otoyollarda hız sınırı yoktur. Bizim vergilerle vatandaşın sırtından geçinen sevgili devletimiz böyle saçma bir uygulama yaparak insanlara saçma sapan yöntemlerle ceza keserek milyarlarca lira harcanarak yapılan bu yolları otoyol mantığından çıkarmış, adeta D-100 karayoluna çevirmiştir. Bu açıdan bakıldığında sürücülere yardımcı olmak açısından güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Zaten uygulamayı indirip baktığınızda giriş kısmında hız yapmakla ilgili uyarı yazıları olduğunu göreceksiniz.

Sana da selamlar.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Speed_limits_in_Germany

Hız limiti heryerde var. Kaldiki elin avrupalisi senin magandalarin gibi surmuyor arabayi. Teror estirmiyorlar yani. Otoban fareleri tek tuk. Soyle profesormus gibi konusuyolarya. Dunyanin genelinde bilmem ne bilmem ne. He oyle, hiz sinirlari kaldirilsin. Asiri hizdan kaza olmaz demis ya. Gizli buzlanma olma ihtimali olan yerlerde de hiz siniri olur mesela. Kaldirsinlar mi? Araba surmeyi birakip kayak yaparsin? Ya da virajlarda genelde (avrupada da oyle ha gel gor) hiz limitleri 90 veya 100. Ama sen 200 le girersin buyuk adamsin.

Bi de ne değişecek? Sana bekleyeceğin süreyi gösteriyormuş. Eee hız limitini aşmamaktan ne farkı kaldı? Aşma birader başta?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Heart Rebellion -- 11 Ağustos 2017; 23:43:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkHellKnightX

Kaza yapınca bunu algılayıp 112'ye konum bildirimi de yapıyorsa rakipsiz bir uygulama olur bence (!)

adam öldükten sonra 112 arasa nolcak adam çoktan gitmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Şu hız sınırına deli oluyorum arkadaş ya otobana para veriyorum 120 ile gidiyorum beleş yoldada 120 ye kadar çıkıyorum zaten

Normal yolda 120 ile gitmek senin teroristligin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.