Şimdi Ara

Samsung'un patronu için 12 yıl hapis cezası isteniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yılın başından beri rüşvet skandalıyla çalkalanan Samsung'ta başkan yardımcısı olan ve Samsung'un kurucusu Lee Kun-hee'nin oğlu olan Lee Jae-yong rüşvet ve siyasi imtiyaz isteme suçlamalarıyla yargılanıyordu. Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye’nin; Samsung'u, arkadaşı Choi soon-Sil’in yönettiği vakıflara yardım yapması yönünde zorladığı ve bunun karşılığında Samsung'a bazı siyasi imtiyazlar sunduğu iddia edilen davada bugün hükümden önceki son duruşma yapıldı. Daha önceki duruşmalarda Choi'ye ait olan vakıflara yardım yaptığını kabul eden Lee, diğer duruşmalarda olduğu gibi yine siyasi imtiyaz iddialarını reddetti. 

Samsung'un patronu için 12 yıl hapis cezası isteniyor 

Babasının 2014 yılında kalp krizi geçirmesinin ardından fiilen Samsung'un başındaki kişi olan Lee Jae-yong duruşma esnasında "Başkan da dahil olmak üzere kimseden, şirket için herhangi bir şey veya kişisel bir kazanç istemedim." derken yaptıklarından pişman olduğunu ve büyük bir üzüntü duyduğunu dile getirdi. Lee'nin konuşma esnasında gözyaşlarına hakim olamadığı göründü. Duruşmanın adaletsiz bir şekilde yürütüldüğünü ileri süren Lee, bu durumun Samsung'u daha büyük ve güçlü bir hale getirdiğini ve toplumsal beklentinin de artmasını sağladığını belirtti. 

12 Yıl Hapis Cezası İsteniyor

25 Ağustos'taki gerçekleşecek olan son duruşmada mahkeme Lee hakkında kararını verecek. Savcılar ise Lee'yi rüşvetin yanı sıra suç gelirlerini gizlemek ve malvarlıklarını naklederek mahkemeyi kandırmakla suçluyor. Bu suçlamalarla birlikte Lee için 12 yıllık hapis cezası isteniyor. Lee bu cezaya çarptırıldığı takdirde Güney Koreli bir holding yöneticisine verilen en uzun hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. 

Tabi Lee'nin alacağı ceza sadece Samsung için değil Güney Kore için oldukça önemli. Lee ile ilgili her haberde ve duruşmada hisselerinde düşüşler yaşayan Samsung, Güney Kore'deki gayrisafi yurtiçi hasılanın neredeyse yüzde 20'sini oluşturuyor. Lee'nin yaşadığı hukuki süreç şirket adına oldukça tehlikeli olsa da Samsung Lee'nin yokluğunda, bu yılın ikinci çeyreğinde 12.7 milyar dolarlık rekor faaliyet kârına ulaşmayı başarmıştı. 

• Darısı ülkemizde vatandaşın ...sına koyacağım diyip paşa paşa koyan tüm mütahitlerin ve tüm yetim hakkı yiyenlerin başına.

• apple'ın patronu suçsuz olduğu için tercihim apple. siz suç makinelerinin telefonunu almaya devam edin.

• Samsung'un Pahalı Telefonlarının Gitmesini istiyorum onun yerine çinli one plus veya xiaomi markaları yükselsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Darısı ülkemizde vatandaşın ...sına koyacağım diyip paşa paşa koyan tüm mütahitlerin ve tüm yetim hakkı yiyenlerin başına.

+1 haberi görür görmez bende darısı bizimkilerin başına dedim içimden.
  • sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Ah kardeşim ahhh bu ülke neler gördü neler şu videoları izledikce diycek bı kelime gelmiyor aklıma bu adamlar nasılda insan karşısına çıkabiliyor hala yuzsuz yuzsuz anlamiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gecekuşu0138 kullanıcısına yanıt
    Olabilir aslında

• quote:

Orijinalden alıntı: gecekuşu0138

Samsung'un Pahalı Telefonlarının Gitmesini istiyorum onun yerine çinli one plus veya xiaomi markaları yükselsin

Çin'li telefonların içindeki parçaların bir çoğunu Samsung Mobile temin ediyor
  • Nasıl yani? Şimdi bu milyonlarca dolar geliri olan adam işlediği suçlar yüzünden hapiste falan mı yatacak?
    Pes doğrusu daha neler göreceğiz?

(Ayrıca anlamadığım bir şey var, devlet başkanı samsungu zorlamış devlet başkanının arkadaşı olan choi soon sil'in vakıflarına para yardımı yapsın diye ve karşılığında siyasi imtiyaz vaad etmiş. Devlet başkanının hiç mi suçu yok?)

Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye’nin; Samsung'u, arkadaşı Choi soon-Sil’in yönettiği vakıflara yardım yapması yönünde zorladığı ve bunun karşılığında Samsung'a bazı siyasi imtiyazlar sunduğu iddia edilen davada bugün hükümden önceki son duruşma yapıldı. Daha önceki duruşmalarda Choi'ye ait olan vakıflara yardım yaptığını kabul eden Lee, diğer duruşmalarda olduğu gibi yine siyasi imtiyaz iddialarını reddetti.

• Bu yılın başından beri rüşvet skandalıyla çalkalanan Samsung'ta başkan yardımcısı olan ve Samsung'un kurucusu Lee Kun-hee'nin oğlu olan Lee Jae-yong rüşvet ve siyasi imtiyaz isteme suçlamalarıyla yargılanıyordu. Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye’nin; Samsung'u, arkadaşı Choi soon-Sil’in yönettiği vakıflara yardım yapması yönünde zorladığı ve bunun karşılığında Samsung'a bazı siyasi imtiyazlar sunduğu iddia edilen davada bugün hükümden önceki son duruşma yapıldı. Daha önceki duruşmalarda Choi'ye ait olan vakıflara yardım yaptığını kabul eden Lee, diğer duruşmalarda olduğu gibi yine siyasi imtiyaz iddialarını reddetti.

ulen *** gibi para kazanıyorsunuz nedir sizin derdiniz , niye bulaşıyorsunuz şu siyasete,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.