Şimdi Ara

Honda Civic mı Yeni Volvo C30 mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
6.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Honda civic aldık yeni ama simdi de C30 cıkmıs acaba iyimi yaptık gerçi arabadan çok memnunum ama insanın aklı kalıyor nedense.

• C30 Premium kompakt sınıflardan Audi A3 ve Bmw 1 serisi ile denk bir otomobil ve daha ekonomik anlayışla üretilmiş Civic ten kalite bağlamında iyidir ancak fiyatları arasında bariz farklar olacağını buna rağmen motor teknolojileri arasında fark olmayacağını belitmeliyim.
  • fiyat/performans/2.el dusunuldugunde kesinlikle civic onde. Ancak volvo daha prestijli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SukSuk

Honda civic aldık yeni ama simdi de C30 cıkmıs acaba iyimi yaptık gerçi arabadan çok memnunum ama insanın aklı kalıyor nedense.

Volvo C30 la karşılaştırdığına göre aldığınız otomobil CIVIC HATCHBACK sanırım.

Burada bahsedilen CIVIC HATCHBACK se hatchback in ekonomik anlayışla üretildiğini düşünmüyorum. İngiltere den ithal geliyor. Autoshow fuarında gördüğüm kadarıyla çok kaliteli üretilmiş bir araç. Bence A3 kalitesinde ve A3 ten çok çok daha karizmatik ve şık.
    Fİyatı da az değil 50 kağıt.

Maliyeti daha düşük olarak üretilen sedan modeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remus -- 9 Mart 2007; 19:32:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: hondaaaa

fiyat/performans/2.el dusunuldugunde kesinlikle civic onde. Ancak volvo daha prestijli.

eğer yeni honda civic hatchback ile volvo c30'u karşılaştırıyorsanız, tavsiyem honda'dan yanadır.

volvo'ya büyük saygı duyan bir otomobilseverim. gerçekten sağlam, prestijli arabalar üretiyorlar. c30'a da büyük bir umutla baktım, ama türkiye'ye getirilen modelleri beğenmedim.

beni en çok rahatsız eden iç plastik materyalin adiliği idi, kapılarda kullanılanlar çok kötüydü. belki bize adi kalitede olanları göndermişler ama ben beğenmedim. civic'te ise bir kalite hissi var, tip olarakta civic çok seri ve atak, vahşi sportif karakterde, volvo'nun kadranları çok klasik, doğru düzgün bir yol bilgisayarı ekranı bile goremedim. içide sanki bir hb arabada değilde s40 taymıs hissi veriyor.

yani ozetle tavsiyem hb'de honda'dan sasmamanız. yok eğer sedanda s40 ile yeni civic sedan ı mukayese ediyorsanız o zaman işler değişir. iki arabayı da mutlaka iyi inceleyin. surucu konumuna, nasıl kullanım hissi verdiğine, iç materyallerin kalitesine bakıp kararınızı verin.

ben olsam honda'yı secerdim ama.

• c30 almak çok iyi bir tercih ama bundan 1-2 yıl sona temiz bir ikinci elini almak .

şuanda 45 bin ytl ye satılan c30 lar 2 sene sonra komik fiyatlarla 2. ele düşecekler, bundan adım gibi eminim.
  • karşılaştırmak bile saçma bence
  • dün c30u inceledim açıkçası şu anda 1.6 d style edition sunrooflu c30 ile 1.3cdti astra cosmo xenon sunroof arasında kalmış durumdayım c30 un astraya gre + ve - leri var açıkçası şu anda hangi bayiye önce gitsem onu alırım gibi gelio. inşalla önce volvoya giderim gerçekten çok hoş çok şık çok kaliteli bi araba.
  • astra ile volvoyu bence kıyas bıle etme:) volvo adı bırkere astradan daha asıl:))) gerısını sen dusun:=)
  • iyi diosunda astrada da volvoya göre artılar var. sunroofu eşşek gibi direksiyonu ele daha iyi oturyo. yağmur ve otomatik yanan far var astrada volvoda bunları göremedim. ha volvo tabiki astrayla rakip değil a3 bmw1 volvonun rakipleri astra ise golf ve focus la aynı sınıf diebiliriz. ama gerçekten astra gerek servis yaygınlığı gerekse servis aralığı 15bin km volvoda 10bin ve de daha ucuz işletim masraflarıyla öne çıkıyor.
  • Volvo'nun eğer 1.6 100 beygirlik olan modelini düşünüyorsan, bulaşma derim çünkü arabanın üzerinde hiçbir şey yok.
    Ama para verip arabaya opsiyon alırım dersen, tabi ki C30 alman daha mantıklı...
  • Ben C30 u ıncelemestım. Volvoda opel gıbı sınıf sınıf. 3 sınıfı var 3. sınıfında senın de dedıgın gıbı essek kadar sanroofu war. Gercı fıyat ta ona gore essek gıbı oluyor:)
    Ama paran varsa vede araba aldım dıyorsan bence volvo herkezın goruslerı farklıdır . Ben opel kullandım ondan dolayı opel ı sevemıyorum on konsolu cok basıt bır albenısı yok .
    Dedgin gibi Volvo ile astra karsılastırılmaz her acıdan fiyat+ Kalıte + servis fiyatı :)

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

iyi diosunda astrada da volvoya göre artılar var. sunroofu eşşek gibi direksiyonu ele daha iyi oturyo. yağmur ve otomatik yanan far var astrada volvoda bunları göremedim. ha volvo tabiki astrayla rakip değil a3 bmw1 volvonun rakipleri astra ise golf ve focus la aynı sınıf diebiliriz. ama gerçekten astra gerek servis yaygınlığı gerekse servis aralığı 15bin km volvoda 10bin ve de daha ucuz işletim masraflarıyla öne çıkıyor.

• +1

tabı ozamanda arabanın fıyatı 48.000 YTL cıkıyor. Bence bu astra ıle ıkısı arasında buyuk ucurum:)

quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

Volvo'nun eğer 1.6 100 beygirlik olan modelini düşünüyorsan, bulaşma derim çünkü arabanın üzerinde hiçbir şey yok.
    Ama para verip arabaya opsiyon alırım dersen, tabi ki C30 alman daha mantıklı...
  • quote:

+1

tabı ozamanda arabanın fıyatı 48.000 YTL cıkıyor. Bence bu astra ıle ıkısı arasında buyuk ucurum:)

quote:

Volvo'nun eğer 1.6 100 beygirlik olan modelini düşünüyorsan, bulaşma derim çünkü arabanın üzerinde hiçbir şey yok.

Benim isteklerimle 55 e çıkıyor ya, neyse...
  • hehe:)
    body kit temı takıosun:)))
    abı cok ucuk bır para ya 55.000 ytle ye daha ıyı araba arabılırsın mesela s40 ını:)
    quote:

quote:

+1

quote:

• valla c30u 1.6 d style edition (full) + sunroof düşünüyorum. astra da cosmo cdti cosmo paket xenon paket sunroof donanımlar hemen hemen aynı ama görünüşlerde de 10 kişye sorduysam 5-5 c30 astra yani hemen hemen aynı c30 32500euroya gelio dediim donanım
    quote:

hehe:)
    abı cok ucuk bır para ya 55.000 ytle ye daha ıyı araba arabılırsın mesela s40 ını:)
    quote:

quote:

+1

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiFoSi_BJK -- 25 Mart 2007; 22:53:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

valla c30u 1.6 d style edition (full) + sunroof düşünüyorum. astra da cosmo cdti cosmo paket xenon paket sunroof donanımlar hemen hemen aynı ama görünüşlerde de 10 kişye sorduysam 5-5 c30 astra yani hemen hemen aynı c30 32500euroya gelio dediim donanım
    quote:

hehe:)
    quote:

quote:

+1

quote:

Aksesuar alacaksan düşünme bile, C30 al.

• tavsiyem astra'dır.

astra'ya karsı onerebilecegim tek ama tek alternatif volvo degil audi a3'tür. maddi geliriniz iyi ise c30 u gecip a3 alın derim ben. 115bglik fsi olanlarından biraz susletip, zenon, esp filan ekletim iyi bir pazarlıkla 30 bin euro civarına alabilirsiniz, belki pesinde daha da duser. 3 ay beklersiniz ama deger.

o segmentin iç plastik vs kalitesi en yuksek arabası audi a3tur. volvo c30 un cıplak en ucuz modelini inceledim, yukarda da yazdım, iç plastikleri vs. cok kalitesiz.

ha astra cok iyi mi, degil belki ama o bile c30 dan iyi. yanlıs anlasılmasın, volvo'ya saygım buyuk param olsa s60 a binmek isterim ama c30 icime sinmedi.

zenonlu, sunrooflu bir astra, yuksek motor gucude varsa iyi olur.

ha audi a3 cok tutuyorsa, vw golf tsi 140 bg ye de bakabilirsiniz, oda guzel bir alet. birde su var volvo alırsanız, ikinci eli oludur artı bakımı vs. cok tutar zorlanırsınız.

ama vw ve astra da boyle sorunlar daha az, audi de dogus grubunda vw cercevesinde degerlendirilebilir.

karar sizin kararınız ama iyi dusunun para buyuk cunku.

edit:

honda yı katmamısım, bu segmenti dusundum ondan, pardon. honda da sedanlarda onemli bir secenek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nejat_80 -- 2 Nisan 2007; 19:16:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: nejat_80

tavsiyem astra'dır.

astra'ya karsı onerebilecegim tek ama tek alternatif volvo degil audi a3'tür. maddi geliriniz iyi ise c30 u gecip a3 alın derim ben. 115bglik fsi olanlarından biraz susletip, zenon, esp filan ekletim iyi bir pazarlıkla 30 bin euro civarına alabilirsiniz, belki pesinde daha da duser. 3 ay beklersiniz ama deger.

o segmentin iç plastik vs kalitesi en yuksek arabası audi a3tur. volvo c30 un cıplak en ucuz modelini inceledim, yukarda da yazdım, iç plastikleri vs. cok kalitesiz.

ha astra cok iyi mi, degil belki ama o bile c30 dan iyi. yanlıs anlasılmasın, volvo'ya saygım buyuk param olsa s60 a binmek isterim ama c30 icime sinmedi.

zenonlu, sunrooflu bir astra, yuksek motor gucude varsa iyi olur.

ha audi a3 cok tutuyorsa, vw golf tsi 140 bg ye de bakabilirsiniz, oda guzel bir alet. birde su var volvo alırsanız, ikinci eli oludur artı bakımı vs. cok tutar zorlanırsınız.

ama vw ve astra da boyle sorunlar daha az, audi de dogus grubunda vw cercevesinde degerlendirilebilir.

karar sizin kararınız ama iyi dusunun para buyuk cunku.

edit:

honda yı katmamısım, bu segmenti dusundum ondan, pardon. honda da sedanlarda onemli bir secenek.

İyide arkadaş civic te sormuş birde ondan bahsetseydin,bu kadar bilgiden sonra

• honda gibi volvoda hoş bi araç çıkarmış ortaya...
    düşünmemek karşılaştırmamak elde değil.

görünürde karizma olarak ikiside aynı bence. ama volvoda ekstra bişeyler var bu konuda.
    motor gücü olarak eş değer diyemeyiz araçlara. biri 1.6 125bg diğeri 1.6 100bg hatta hackback ile karşılaştırmamız gerekirki oda 1.8 140bg volvoda ise 1.8 125bg... yakıtlarıda aynı...
    Volvonun dizel motor seçeneği olduğundan bu konuda istekli olanları çekebilir ama başka konularda konuşmak için volvonun donanım listesini görmek lazım... ben internette bakmama rağmen herhangibir yerde rastlayamadım....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.