Şimdi Ara

Philips 276E7 monitör incelemesi 'MHL'li dizi-film ustası'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Her monitör 4K çözünürlükte, 240Hz tazeleme hızında veya 1ms tepki süreli olacak diye bir şey yok, şahsen ben 60Hz TN panelli bir monitör kullanıyorum evimde. Philips 276E7 27 inç monitör de kullanışlılığa ve belirli çizgilerde bütçeye oynayan bir monitör.

Temel özelliklerinin vurgulandığı kutudan monitörün kendisi, bir VGA, bir 3.5mm jack uzatması ve minimal boyutlardaki adaptörü çıkıyor, ürün iki yıl garantili.

Monitörü VESA aparatıyla duvarda veya tek vidayla takılan standıyla masada kullanabiliyorsunuz. Metal malzemeden bir stand bu, hissiyatı ve görünümü iyi, tasarımı da açıkçası agresif görünüyor.

Tasarım. Philips 276E7’nin siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği var. Piano Black, yani parlak siyah diyebileceğimiz kasada çerçeveler ince tutulmuş, gerçi içeride ince de olsa siyah şeritler var.  Alt bar biraz daha kalın, Philips logosu şeffaf bir malzemenin üzerinde, çıkıntı yapar şekilde duruyor.

Sağ köşede güç LED’i,  arkasında, tam el hızasında bir kontrol joistiği var, tek tek butonlu kontrolcülere kıyasla benden artısını kaptı, joistiği kullanması çok rahat.

Giriş çıkışlar anlamında sırasıyla bir HDMI, ki bu HDMI MHL destekli, devamında bir DVI, bir VGA, 3.5mm jack giriş çıkışları ve güç girişi var.

Arkaya doğru bakan 2x3W hoparlör kurulumunu unutmayalım, performansına değiniriz.

Standından da anlaşıldığı üzere monitör sadece yukarı aşağı hareket edebiliyor, 5 derece aşağı 20 derece yukarı şeklinde. Bu da bir şeydir zira benim gibi hiçbir yöne hareket etmeyen bir monitör sahibi de olabilirdiniz.

Standı çok stabil değil, masanız biraz sallanan, dengesiz bir masaysa aynı sarsıntı monitörünüze de yaylanma şeklinde yansıyacak.

Teknik özelliklere inelim. 16:9 formatında, 27 inç boyutunda, 60Hz tazeleme hızına sahip, Full HD çözünürlükte IPS bir panel. Panel W-LED aydınlatmalı, normal LED aydınlatmadan sadece ismi farklı. Fabrika verisi olarak 250 nit parlaklık, 1000:1 tipik kontrast ve 5ms griden griye tepki süresi belirtilmiş.

IPS bir panelden beklenebileceği üzere gayet canlı ve doygun renkler gösterebiliyor, dizi-film tüketmek için birebir. Beyazlar bir tık sıcak, siyahlar gayet derin siyahlar. Renk profili fabrikadan çıktığı haliyle sıcak renklerden yana, kalibrasyondan sonra daha da keyifli bir ekrana dönüyor. Herhangi bir ışık sızması yok, aynı şekilde ışık dağılımında da hissedilir bir düzensizlik yok. 

Bakış açıları da aynı oranda başarılı, normal bakış açılarını geçtim, ekstrem açılarda dahi renk sapması minimal. Ofis kullanımı anlamında değerlendirirsem titreşim yapan monitör kaldı mı emin değilim ama gözlüklü bir kullanıcı olarak gözlerim rahattı.

Oyun performansı ve tepki süresi anlamında da IPS panelli bir monitöre göre iyi iş çıkardı desem yanlış olmaz. League of Legends ve Overwatch testlerinde, evet bir TN kadar hızlı değil, lakin rahatsız edici gecikmeler veyahut hayaletlenme oluşmadan oyununuzu oynayabiliyorsunuz. Genellikle soluk renk profilli oyuncu odaklı, TN’lerden sonra IPS’deki renkler iyi geldi açıkçası.

MHL tarafında bir aksilik yok, kablosuyla ki kutudan çıkmıyor, kendiniz temin ediyorsunuz, herhangi bir pürüz yaşamadan görüntü aktarabiliyorsunuz. Bu port ille de MHL için kullanılacak diye bir şey yok, portun doğası itibarıyla Full HD 60Hz oyun da oynayabiliyorsunuz.

2x3W hoparlörlerden bir masaüstü hoparlör kurulumunun performansını beklememek gerek zaten, ses biraz boğuk lakin karşısındakini doyurur maksimum sesiyle kullanılabilir düzeyde.

Merak edenler için, monitör standart kullanımda 17W güç tüketiyor.

Philips 276E7 27 inç monitör IPS panelli, dizi-film tüketmeyi sevenlere hitap eden, oyunculuk tarafında da rekabetçi oyunculara hitap etmeyebilir ama benim gibi eğlence odaklı oyuncuları gayet doyurur bir monitör olmuş. Standı kolay kolay çizilmez, görünümü de güzel, lakin pek stabil değil, bundan başka da bir eksisi yok kendi içerisinde.

Bu videonun çekildiği tarih itibarıyla Philips 276E7 monitörün fiyatı 1150 lira civarında, 1ms tepki süreli ama MHL desteksiz rakipleriyle benzer seviyede. Önceliğiniz dizi-film,  canlı renkler ve açılardan yanaysa eğer, en önemlisi de bir monitörde MHL desteği istiyorsanız, Philips 276E7 tercih edilesi bir çözüm.

• bizimkiler philips marka bir tv almışlar evlerden ırak alman markaları çok bozdu artık alman markası görünce almıyorum gerek araba, gerek traş makinesi olsun uzak duruyorum.
  • Artık 144 hz monitörlerde standart olmalı bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: paratuzağı

bizimkiler philips marka bir tv almışlar evlerden ırak alman markaları çok bozdu artık alman markası görünce almıyorum gerek araba, gerek traş makinesi olsun uzak duruyorum.

O zaman Philips alabilirsin çünki Philips Alman değil Hollanda markası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bersgurs

Artık 144 hz monitörlerde standart olmalı bence.

Neden? 144hz masaüstünde veya video izlerken işe mi yarıyor? 144fps high-ultra ayarlarda zor bir değer. Daha düşüğü de freesync veya g sync gerektirir. Bence 60 veya 75hz ideal değerler. Standart olmasına gerek yok çünkü freesync veya gsync olmayan 144hz monitörde fps düşüklüğü yaşandığında diğerlerine nazaran fazla hissedilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bin liralık monitör mü olur aga bin liralık ekran kartı bin liralık monitör bin liralık işlemci ne bu ya kazı mı bulduk.
  • inceleme sonrası promosyon ürünü
    inceleyenlere firma tarafından hediye ediliyor
    diye bir söylenti var !? :)
    bu bilgi doğrumu dur hocam !?

• #erdimi6incele

• Monitör ve tv de sadece Philips. Telefon dünyasının apple ı gibi harika teknik destek veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SEO-Uzmanı

inceleme sonrası promosyon ürünü
    inceleyenlere firma tarafından hediye ediliyor
    diye bir söylenti var !? :)
    bu bilgi doğrumu dur hocam !?

Merhabalar,

şirket sırrı veriyorum şimdi, monitörü geri yollarken standını kutuya koymayı unutmuşuz...

Kalıyorsa 34 inç, 4K, IGZO panelli, G-Sync'li, 240Hz bir monitör incelemek istiyorum :D

• rorschach_ kullanıcısına yanıt
    60 fps de bir işe yaramıyor ona bakarsan film izlerken ama monitörler 60 hz. 144 hz internette sayfa kaydırırken bile inanılmaz bir fark yaratıyor ve benim kişisel tercihimdir en yüksek kaliye ayarından ziyade çok akıcı bir şekilde oynamak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bersgurs kullanıcısına yanıt
    Video isine dizi film ozelinde bakarsaniz (ki burada editor de hata yapar bence) yanilgiya dusersiniz. 60 fps cikan dizi film yok evet ama internette 60-50 fps videolar yayginlasiyor. Keza telefonlar ya da daha genis anlamda 60 fps video cekebilen kameralar artiyor. Bilmiyorum ne kadar spor yayini izliyorsun izliyorsunuz, yerli olmasa da yabanci yayinlarda 60 fps oldukca yaygin kullaniliyor. Seyir zevki acisindan da epey fark var. Ekstra olarak, senin ozelinde anlama, donanimhaber forumu uyelerinden editorlerine dar perspektifli insanlarla dolu. Bi noktaya takilip otesini berisini goremiyorlar.

• reshthesucker R kullanıcısına yanıt
    Benim biraz da aktaramadığım şey bu 60 fps videolar var evet fakat ileride 144 hz videolarda olabilir o zaman 240 hz monitörlere gereksiz denecek biraz 1080p den ötesi gereksiz muhabettine benziyor.
  • bersgurs kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle. Standart yok standartlar var. 100 dolarlik telefon var 800 dolarlik telefon var. Islev ayni ama yapabildikleri farkli. Eminim 140 fps oyun oynamak cok basarilidir ama orneklendirmek adina 60 fpsden otesine ihtiyacim yok. Ihtiyaci olan yok mu, var. O da o ihtiyacina yonelsin. 2k ekrana ne gerek var telefonda deniyor ama vr headset icin kullanmak icin yetersiz bile kaliyor. Bi goz icin o kadar kisa mesafede 720p gercekten yetersiz. Simdi de 18:9 ya da 18.5:9 icin laflar ediliyor ama yine vr icin daha genis fov saglayacak bu. Teknoloji gelissin ki insanligin kapasitesi artsin. Ayrica onceki jenerasyon ucuzlasin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.