Şimdi Ara

Ve beklenen oldu: Game of Thrones'un 4. bölümü sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ve beklenen oldu: Game of Thrones'un 4. bölümü sızdırıldı

Geçtiğimiz günlerde HBO'nun veritabanıın hacklendiğinin ve yaklaşık 1.5 terabyte boyutunda verinin ele geçirildiğinin haberini yapmıştık. Aradan geçen yaklaşık 5 günün ardından siber suçlular Game of Thrones'un 7. sezon 4. bölümünü sızdırdı.

Ayrıca Bkz.IMAX, sinemada 3D dönemine son veriyor
    Edinilen bilgilere göre GOT 7. sezon 4. bölümünü sızdıran hackerların elinde 7. sezonun tamamı bulunuyor. HBO'dan ciddi miktarda fidye istediler ancak iki taraf anlaşamamış olacaklar ki 4. bölümü internete yüklediler. Yayınlanan bölümün görüntülerine baktığımızda direk ham dosyanın ellerinde olduğunu anlayabiliyoruz. Görüntüler kaynak makineden alınmış ve henüz HD TV montajı yapılmamış. Görüntü kalitesi yaklaşık olarak 240p kalitesinde.

Game of Thrones'un Sızdırılması İlk Değil

Daha önce dizinin 5. sezonun ilk 4 bölümü korsanlar tarafından sızdırılmıştı. Sinema ve dizi sektöründe bu tür sızdırılmalar sık sık yaşanıyor. Hackerlar ele geçirdikleri film ve diziler için yapımcılardan fidye istiyorlar. Zaman zaman istenen fidyeler, yapımın popülerliğine göre ütopik rakamlara ulaşabiliyor. Yapımcı firmalardan yüklü miktarda bitcoin ödemesi isteniyor. Ödeme yapılmadığı taktirde ele geçirdikleri dosyaları internete sızdıracaklarını söylüyorlar ve sonrasında sızdırıyorlar.

Yapımcılardan yüklü miktarda para kaldırmakta kararlı olan hackerlar önce filmin bir parçasını ya da dizinin belirli kesitlerini sızdırıyorlar ki yapımcıya ne kadar kararlı olduklarını göstermek istiyorlar.

Ve beklenen oldu: Game of Thrones'un 4. bölümü sızdırıldı

Yakın zamanda bir hacker grubu Karayip Korsanları 5'i ele geçirdiklerini duyurmuş ve filmin senaryosundan bir kaç detayı paylaşmışlardı. Disney, istenilen fidyeyi ödemeye bir türlü yanaşmamış sonrasında da hacker grubu Karayip Korsanları 5'i internete yüklemişti. Disney, hackerlara ödeme yapmak yerine Karayip Korsanları 5'in paylaşıldığı sitelerden dosyaları kaldırtmıştı. Filmin sızdırılmasının gişe hasılatına etkisi büyük oldu. Serinin diğer filmleri ile karşılaştırıldığında en kötü ikinci açılışı yapmış ve vizyonda kaldığı sürece serinin en az izlenen filmi olmuştu.

Korsanlar, HBO'yu dizinin kalan bölümlerini sızdırmakla tehdit ediyorlardır. Üstelik henüz yayınlanmamış dizilerin de ellerinde olduklarını söylüyorlar. Eğer anlaşma sağlanmaz ise Game of Thrones'un 7. sezonunun tamamı sızdırılabilir. Bakalım HBO ne gibi önlemler alacak. Dördüncü bölümü izlemek isteyenler için küçük bir bilgi: Game of Thrones'un çevirmeni eşekherif, akşam saatlerinde altyazının yayınlanacağını duyurdu.

Günceleme: HBO tarafından yapılan açıklamaya göre bölümün geçen hafta haberi çıkan hackerlar tarafından değil Hintli distribütör Star India'nın arşivinden sızdırıldığı bilgisi yaplaşıldı. Sorumlu kişileri bulmak için adli işletim başlatıldı.

• Adamlar o kadar uğraşıyor bir sezon icin gelde bunları bedava bir şekilde yayınla . İnsanın çok zoruna gider ...

• Ejderleri salsınlar korsanların üzerine

Zaten görüntü iyi değil,kalitelisini bekleyin diyorlar.
  • Sızsın ne olacak, millet spoiler yememek için yorumları bile okumuyor.

• Karayip korsanları sızmadı. Gişenin de o olayla bi alakası yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitcoin ve kripto para birimleri siber suçlulara hizmet etme amacıyla çıkarılmıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: likonalite

Adamlar o kadar uğraşıyor bir sezon icin gelde bunları bedava bir şekilde yayınla . İnsanın çok zoruna gider ...

Öyle, haklasın da daha önce sızdırılan birşeyi iyi korursun arkadaş. 7 sezonun 2sini çaldılar, bu nasıl korumadır.
  • Vaktiyle yine böyle sızdırılmıştı, 1080P çıkana kadar izlemedim, kaliteden ödün veremem :D

• 1080p çıkarsa izlerim :D
  • 240p de çok kötüymüş :D 720p den aşağısı Game of Thrones e hakarettir :D

• acayip iyi bölümdü

• şu eşekherif i her gördüğümde gülme geliyor.

• Sıza sıza bu mu sızmış 240p nedir ? Hesap makineleri güler buna...

55" TV'ye gitmez, bekleyeceğiz artık.

• Bende indireyim dedim baktım video boyutu düşük görüntü kaliteside iyi değildir dedim nitekim değilmiş iyi ki indirmedik.
  • Cumadan izledim diziyi. Emeği geçenler saolsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet37d

Cumadan izledim diziyi. Emeği geçenler saolsun.

niye sağolsunlar bu kadar güzel bölümü 240pde izledik onlar yüzünden
  • Spoiler yememek için Trailer bile izlemiyorum zaten trailerler güzel değil sızırılmış kalitesizi izlemem.

• 320x240 diyenler olmuş, görmedikleri bilmedikleri şey hakkında AHKAM kesmişler gene. Video 640x360 ve 16:9. Evet kalite kötü ama bölüm OLAĞANÜSTÜ güzel. Daha düne kadar AKK yüzünden 1.5gb yify çakma 1080p indirenler buna burun kıvırır olmuş şaka gibi. Bunu izleyin pazartesi sabah da 1080p yi bir POSTA daha izleyin, engelleyen mi var? Türkçe altyazısıda çıktı dün planetdp de.

• çoğu insan bu yapıma saygı duyacaktır. fidye kabul etmemekle doğru yapmışlar. her zamanki gibi aynı kalitede izlemeye devam

• 2 gün için değmez 1080p AMZN Rip gibi efsane sürüm çıkacakken söylenenlere göre efsane bir bölüm de geliyorken sabırsızlıkla bekleceğim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.